Ce parere aveti despre relatia Fecioara-Balanta?

by: raluk
Eu una as zice ca nu prea merge si am observat ca in toate cartile de astrologie scrie acelasi lucru. In cazul meu sigur nu ar merge niciodata. Eu nu sunt o Balanta posesiva, dar sunt destul de sensibila si infinitele teste si raceala tipilor Fecioara imi pun mereu rabdarea la incercare. Cred ca m-ar face sa fiu geloasa non-stop.
In plus, ma enerveaza foarte mult stilul lor de a face glume cu substrat, adica de-a spune adevaruri care ustura sub forma de glume. am foarte multi prieteni Fecioara si ne intelegem foarte bine, dar o relatia? Niciodata.

Si cu toate astea, in jurul meu exista 4 exemple fericite cu aceasta combinatie. Hmmm, imi scapa mie ceva?

ankapa

ankapa

Fecioara incepe sa critice iar Balanta este ranita

22 Iul 2009, 16:09

Se poate ca dragostea sa invinga doua caractere diferite? S-ar putea, daca Fecioara nu ar fi posesiva si mereu el cel care "dicteaza" ori "critica" ... iar Balanta daca nu ar fi atat de usor de ranit...
In cazul El - Fecioara, Ea - Balanta ... El e inspirat sa aiba controlul asupra a ceea ce poseda, sau isi doreste, chiar si asupra Ei, pentru ca o iubeste si este a lui, tinde sa schimbe natura ei pana Balanta simte asta ca pe un atac si se razvrateste...
O Balanta nu ar putea rani o Fecioara decat prin delirul ei, fascinatia pentru a nu duce la bun sfarsit tot ce isi doreste ci doar a le incepe... ceea ce ar scoate din minti o Fecioara...
Sunt usor de dezamagit Balantele, daca le deranjezi in lumea lor... Fecioarele sunt usor de dezamagit daca nu esti mereu "acolo" ...

sagetzica

sagetzica

..

18 Mai 2009, 01:03

cu prima balanta am avut o relatie de aproape 5 ani.si noi ne gandeam la casatorie.era f instabil,dorea momente in care sa faca ce are el chef.eu as fi inteles asta dar nu imi spunea nimic,pur si simpu disparea,sau mai rau...tacea.tanjea dupa o berbecutza care l-a refuzat oarecum,dar stiind ca sunt dorita cu jumatate de inima(cateodata),nu mai credeam toate vorbele dulci.lipsa de comunicare din partea lui m-a facut sa inchei relatia.

sagetzica

sagetzica

totusi

18 Mai 2009, 00:51

totusi relatia cu balantele scartzie pe undeva..e ca de nisip...aveam impresia ca se inalta ceva dar de fapt,eram exact unde am inceput.cine nu e receptiv?

sagetzica

sagetzica

am avut

18 Mai 2009, 00:42

relatii cu 3 barbati din zodia balanta!si o gramadfa de prieteni balante.sunt foarte pasnici cu totii.m-am armonizat diferit cu fiecare dintre ei.de exemplu, balanta 1 spunea ca nu "straluceste" asa cum o face in prezenta altor femei, balanta2 spunea ca se simte foarte bine impreuna cu mine,il influentez pozitiv, si balanta 3 era si ea ok,ne distram si granguream impreauna toata ziua :)sunt foarte dulci ele asa..si un pic geloase, dar nu vor sa recunoasca.
am incredere in astrologie,si citesc din carti sau siteuri specializate.am descifrat relatiile cu pertenerii mei intr-o carte foarte draga mie,scrisa de Camelia Patrascanu,si se numeste Horoscopul Compatibilitatilor.nu imi venea sa cred ochilor cat de edevarate erau descrierile,mai ales la compatibilitatea mentala si temperamentala, ca la cea amoroasa eram super ok :D intotdeauna. a trebuit sa stiu ora exacta si locul de nastere, a mea si a lui.erau scrise si sfaturi cum ar trebui abordat partenerul,care sunt diferentele majore si cum trebuiesc abordate,dar relatiile cu balantele le-am avut inainte sa aflu detaliile astea.acum sunt cu un taurel, si iau in considerare ce a scris Camelia... si bine zice! :))

mini

mini

Balantele nehotarate si Fecioarele neincrezatoare

20 Nov 2006, 16:24

Combinatia asta nu prea cred ca se poate termina vreodata bine... Balantele sunt nespus de nestatornice si de nehotarate si, in plus, le este frica sa recunoasca ca nu mai vor sa fie cu cineva, iar Fecioara nu are suficienta incredere in sine si nu este suficienta de interesanta pentru a convinge Balanta sa fie fidela.

manina

manina

raluk

21 Aug 2006, 16:33

cine stie
cred ca soarta
sau mai bine zis el, balanta sa detasat pur si simplu
trebuia sa ne casatorim dar el nu era pregatit pentru asta si nici nu era un timp foarte responsabil
plus ca a mai intervenit si altcineva in viata lui
sa intamplat insa demult
a fost prima mea dragoste :)

raluk

raluk

Manina

16 Iun 2006, 17:37

Pai si de ce s-a terminat relatia voastra? asa mai pe scurt. Sunt curioasa pentru ca am observat ca relatiile Balanta cu Fecioara par raiul pe pamant multi ani de-a randul. Apoi se termina. Si de obicei am vazut ca Balantele le incheie...

manina

manina

hahaha

16 Iun 2006, 16:10

bv raluk
am avut o relatie de 3 ani cu o balanta
eu sunt fecioara
nu mere pana la capat
balantele nu stiu ce vor
dar la pat se cam potrivesc cei drept

emgiaela

emgiaela

nu pre multe de zis :fecioara -balanta, dar leu :)

22 Nov 2005, 17:29

din punctul meu de vedere care sunt fecioare nu prea ar exista o relatii antre persoanele nascute an zodia fecioara si cele nascute an zod. balanta cel putin an cazul meu !!!! dar avand an vedere faptul ca eu sunt cu un tip nascut an zodia leu de aproximnativ 1 an si jumeica :) faina si ne simtem bene ampreuna chaiar super supeeeer bien !!!!!!!!!!!!!!!

oana07

oana07

my opinion

22 Nov 2005, 16:31

eu...sunt fecioara si....chiar acum sunt cu o balanta.....cam nasol...nu prea sunt pcte in comun...merge...cu mai putina comunicare..oricum exista sau vor exista cam multe certuri si discutii in contradictoriu....din cate stiu insa fecioara este f compartibila cu taurul.....din nou o spun din experienta....

raluk

raluk

Hihi

21 Nov 2005, 12:25

Am avut mai de mult, dar m-a umplut de nervi prin stilul lui rece si "hard to get", incapabil sa spuna ceea ce simte. Dar asa ca prieteni, chiar ma inteleg super cu zodia asta. Tatal meu este fecioara si atunci cand ne punem pe vorbit si barfit nu ne mai desparte nimeni cu orele. Si balantele sunt la fel de critice ca fecioarele, in plus ambele zodii sunt barfitoare si interesate de viata celor din jurul lor. Cum s-ar spune, ne cam bagam nasul unde nu ne fierbe oala. Ambele zodii pun mult accent pe intelect si de aici se nasc lungi discutii de analiza si de disecare a comportamentului celor din jur. Cei mai buni prieteni ai mei sunt Fecioara, un el si o ea si am observat acelasi lucru ca si in cazul tatalui meu Discutiile sunt super. Am putea vorbi si la telefon si live pur si simplu non-stop. Tacataca tacataca. Dar de aici pana la a avea o relatie mi-se pare cale lunga.

kavajava

kavajava

cunosc un exemplu

20 Nov 2005, 17:29

Ea-Fecioara, El-Balanta, se inteleg bine si acum, prieteni de-ai parintilor mei. Invers - Ea Balanta si El Fecioara, cum ar fi in cazul tau Raluk, nu cunosc. Depinde de persoana insa, astrele nu decid totul.

Daca Fecioara este caustica pana la extrem, nu prea vad cum diplomata Balanta ar tolera atmosfera incarcata de electricitate si critici. Dar nu toate Fecioarele sunt asa. Ai vreun Fecior in vizor? lol

andradutza22

andradutza22

parerea mea

19 Nov 2005, 16:36

pai si eu sa zicem ca sunt implicata intr-o asemenea combinatie de zodii, eu fiind balanta si prietenul meu fecioara.
pot sa zic k la inceput a fost destul de greu sa ne acomodam unul cu celalalt pt k eram cam totdeauna in contradictie..amandoi incapatanati, amandoi siguri pe parerile noastre..
dar acum, dupa un an, locuim impreuna si ne intelegem atat de bine k uneori nici mie nu-mi vine sa cred..k pot sa fiu asa fericita langa el. Ideea principala este k fiecare sa lase de la el putin cate putin pana se ajunge la un consens. Garantez o relatie super!!