Compatibilitatea Berbec-Ceilalti

by: lauren_fire
Da..am observat de-alungul vietii ,ca barbatii care aud ca sunt in zodia asta, si mai si stiu ceva despre ea ,devin destul de rezervati..iar unii renunta :( .De ce oare? sa fie doar caracteristicile zodiei de vina?

visvas

visvas

berbeciii!

08 Iun 2009, 10:46

Sint o femeie taur dar am atractie numai la barbatii berbeci , probabil din cauza ca ma provoaca dar si am avut si am mari bartai de cap cu ei si ce mai pui ca si fiica-mea este o berbecuta inversunata dar pina la urma cedeaza in fata mea, sintem intr-o lupta permanenta!
Ce stiu foarte bine este ca sint foarte , foarte sufletisti , in schimb la capitolul comunicare este un dezastru, tu zici una ei fac alta.
Succes in relatiile cu berbecii!

betina30

betina30

Compatibilitati

16 Mar 2009, 16:52

Am descoperit o super pagina despre astrologie feminina: http://www.ebooks4her.com/fun-and-entertainment/astrology

nightelfbe

nightelfbe

yo_danutza shtie...

17 Feb 2007, 00:19

Nici nu stii cata dreptate ai...
Singurul lucru care ii poate speria pe barbati sunt femeile berbec... De ce? pt ca e una dintre putzinele femei care ii pune repede la punct si ii tzine sub papuc... Cu o femeie berbec din cate stiu eu trebuie sa fii "Da draga, am inteles draga, ai dreptate draga" ca sa nu iasa scandal...
Asta ar fi singurul lucru ca in rest... Cu un berbec nu te plictisesti niciodata... Shtiu ca doar berbec sunt si eu...

yo_danutza

yo_danutza

parerea mea...

12 Feb 2007, 20:47

so...barbatii berbec...sunt incapatanati, nu suporta contrazicerea, nu le place sa fie dominati si adora sa fie ei liderii intr'un grup...
majoritatea au doua fete, dar nu in sensul rau al cuvantului...ei se arata puternici, invincibili etc etc, dar dfpt sunt foarte sensibili.

cat despre femei...pot sa spun ca sunt parsive si laudaroase...

atat femeilor cat si barbatilor berbec le place sa vorbeasca despre ei insisi...

si cred ca ar mai fi multe de spus despre berbeci......

raluk

raluk

Sefa Berbec

11 Ian 2007, 10:48

Si eu am avut cam timp de un an o sefa Berbec. Era intr-adevar dificila comunicarea cu aceasta persoana - nu dadea feedback pozitiv niciodata. Laude nici atat... Ma rog... unele lucruri imi placeau in mod deosebit la ea, altele...

pisi

pisi

Aceeasi impresie ca si Raluca

10 Ian 2007, 10:59

Berbecutele mi se par femei cu tendinte de a domina si destul de parsive,sunt in stare de a trece peste cadavre ca sa-si atinga interesul.
Hm,si le cam place,sa fie in centrul atentiei si sa li se spuna tot timpul cat sunt de frumoase si inteligente.

Le apreciez in schimb inteligenta si faptul ca stiu sa se faca remarcate,din pacate insa,nu intr-un mod discret.

Am avut de-a lungul timpului destul de multe sefe berbec si va spun din experienta ca sunt extrem de dificile si foarte pretentioase cu cei din jur,mai putin cu ele insele.

aelllah

aelllah

berbec...Taur...

10 Ian 2007, 00:48

Uite ,eu sunt taur ,si desi nu au fugit din prima....au facut-o ei dupa :)) .Bine ,nu dau vina pe zodie ,100% dar...cred ca le e frica de femeile puternice ,care stiu ce vor!

raluk

raluk

Probabil

09 Ian 2007, 21:29

in general femeile Berbec mi se par super dominatoare si mie ca barbat mi-ar cam fi frica. De asemenea, sunt de obicei foarte incapatanate si este cam dificil de trait cu ele...