credeti ca o relatie Leu-Balanta va rezista in timp?

by: pami_bebe_girl
intreb doar din curiozitate pentru ca as vrea sa aflu si parerile voastre...credeti ca orelatie intre ul Leu si o Balanta are sanse sa reziste in timp?

demonitza_

demonitza_

Merge,

14 Feb 2009, 20:07

Am avut o iubire balantza iar eu leu, a mers foarte bine fara neintzelegeri, insa totul sa terminat, nu am shtiut sa ne pretzuim, dar merge..

raluk

raluk

:)

12 Iun 2006, 13:51

Da, ca prieteni recunosc ca si eu am multi prieteni Lei, ma inteleg cu ei din priviri. Si cu tipele si cu tipii. Este o super compatibilitate ca prietenie Balanta - Leu. Totusi, ca relatie eu m-as rezuma la pat si cam atat. Dap, sexul cu un Leu nu cred ca are cum sa nu fie super si Balanta in mod clar nu se lasa mai prejos.

Mai departe insa... Leul este incapatanat si self-absorbed si nu cred ca o Balanta poate suporta mult timp acest lucru. In plus, este adevarat: cei ce seamana nu pot avea o relatie. Amandoi au tendinta de a calca pe alaturi, amandoi au tendinta de a se gandi doar la sine. Nu siu, cred ca e o relatie in care nimeni nu ii poate aduce cu picioarele pe pamant, se duc se duc si se tot duc. Si se creeaza si o senzatie cum ca ei ar fi cei mai tari, nu mai au nevoie de nimeni, ii privesc pe cei din jur cu multa superioritate. Si sa fim seriosi cat de ok poate sa le fie asta?

kiki

kiki

...

05 Iun 2006, 11:42

eu sunt leoaica, iar prietenul meu este balanta, si pot spune ca ne intelegem super bine, cum zicea cineva mai inainte, ni se intampla sa ne intelegem pur si simplu din priviri... nu am simtit fata de nimeni altcineva atractia asta atat de mare... care inca mai este si dupa 5 ani si jumatate de cand suntem impreuna... desi suntem amandoi incapatanati, el mai mult rasfatat decat incapatanat, de fapt... :) am avut momente de criza si noi, ca orice cuplu, nu pot spune ca am avut motive serioase de cearta, dar le-am trecut cu bine, si sper sa fie asa in continuare....

pinky

pinky

nu prea

05 Feb 2006, 00:46

adica nu prea rezista in timp... sau asa a fost la mine... cum am mai zis fostul meu prieten e leu si am avut o relatie f misto de vreo 4 luni, cu scanteie, cu de toate, minunat... pana cand ne-am cam plicitisit unu de altul si am zis ca e mai bine sa ramanem amici... si acum ne intelegem f bine, vorbim des, iesim... dar daca ar fi fost sa avem o relatie de durata, cum zici tu de 3 ani, nu cred ca mergea... din punctul meu d vedere si leii si balantele au placerea deosebita de a se uita in stanga si in dreapta, si la un moment dat chiar trec si la actiune, nu doar se uita :) pana la urma cum a ramas cu relatia ta?

raluk

raluk

oops

21 Nov 2005, 11:38

Pai si daca este asa un calvar cum ai rezistat atata timp? Hmmm, este ceva 18 ani. Mi-se pare intr-adevar ciudat ca spui despre cineva din Balanta ca este indaratnic si incapatanat. Hmmm, probabil ca restul planetelor lui se afla in Berbec sau alta cornuta de genul.

:)))

dan

dan

Io nu inteleg la ce conteaza...

18 Nov 2005, 15:02

ascendent, planete, etc. Io personal cred ca zodia poate ocnta asa un pic, desi probabil totul este doar superstitie, dar daca tinem cont de toate planetele si ascendentii si asa, mai avem timp sa facem si altceva pe aksa

kavajava

kavajava

ba bine ca nu

27 Oct 2005, 18:48

Sigur ca am conflicte, astea fac viata interesanta ;-)

Si tu?

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Asta da astrograma!

27 Oct 2005, 14:34

Nici un conflict interior nimic?

kavajava

kavajava

24 Oct 2005, 14:12

Taur cu pretentii de Berbec (5 planete) si ascendent in Peste. Sper c-am fost clara LOL ;-)

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

LOL

23 Oct 2005, 23:39

Asta mi-a inchis gura. Si tu ce zodie esti ?

kavajava

kavajava

40 de ani and counting

23 Oct 2005, 21:12

MAMA - LEOAICA
TATA - BALANTA

Impreuna de peste 40 de ani de activitate mai mult decat revolutionara ... nu-i frumos? :D

raluk

raluk

Hihihi

14 Sep 2005, 10:51

Avand in vedere ca si tu esti Leoaica Rodicutza (Ai declarat asta pe un alt forum...hihihi...te-am prins...) ti-ai facut o descriere cam dura nu crezi?! Sau poate ca te-a deranjat vreo experienta mai veche cu un tip Leu...hmmm, chiar ar fi interesant de aflat sa stii...

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Din proprie experienta...

14 Sep 2005, 10:31

Leii sunt foarte dominatori, posesivi, gelosi, vor sa te controleze cu totul. Daca nu esti pregatita pentru asa ceva, eu zic sa o lasi balta...O sa te sufoce mereu, iar daca tu esti genul care isi apreciaza mult libertatea vei simti mereu ca alturi de el esti intr=o cusca. In plus mai crede si ca el este centrul universului si in egoismul lui nu va fi niciodata atent la sentimentele si nevoile tale. Ar mai fi si aspectul incapatanarii. Balantele sunt de obicei mai felxibile si se vor lovi ca de o stanca de incapatanarea tipica a Leului lor.

floriana

floriana

sunt convinsa ca da

13 Sep 2005, 13:49

chiar daca experienta mea legata de un barbat leu nu e prea vasta,sunt ferm convinsa ca o relatie balanta-leu merge pentru ca exista scanteie,exista vraja.Reletia mea cu un leu a fost unica,chiar daca nu a tinut decat 3 luni,dar asta din cauze care n-au tinut de noi.A fost ceva intens,ceva ce nu pot descrie in cuvinte si chiar daca s-a terminat,simt si acum un sentiment ciudat ca ar fi putut fi o relatie care sa dureze o viata.Nu m-am inteles niciodata cu cineva fara cuvinte asa cum m-am inteles cu el!

raluk

raluk

LOL

12 Sep 2005, 16:25

Uite exact astazi am vorbit cu o prietena care este zodia Leu si care sta cu un tip Balanta si imi spunea ca i se pare tipul prea incapatanat si rigid pentru ea. Ca Balanta, m-a mirat aceasta caracterizare, nu de alta, dar numai rigida si incapatanata nu mi-se pare ca poate fi o balanta. Gresesc?

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

poate merge...poate nu...

12 Sep 2005, 15:06

nici eu nu mai sunt foarte sigura...relatia mea a mers 3 ani jumate...si acum totul s-a dus....e vorba doar de o pauza pe care am simtit nevoia sa o iau...simteam ca ma sufoc alaturi de el...nici macar nu mai aveam aer sa respir...credeti-ma:mai bine ii evitati...e greu sa stai langa un leu si sa il vezi cum se crede cel mai tare...

raluk

raluk

Nu prea..

05 Sep 2005, 17:56

Si eu sunt Balanta si am o gramada de prieteni in zodia Leu. Poate nu este acelasi lucru, dar desi ma inteleg perfect cu ei mi-se par foarte dominatori si incapatanati si cred sincer ca daca as avea un partener de viata leu as innebuni. Este ca si cand te-ai lovi de o stanca uneori. Nu sunteti de acord?

katy

katy

31 Aug 2005, 16:59

Ce-i drept si eu m-am cam saturat de toanele lui cateodata! Din cauza lucrului acesta ne-am despartit vreo 2, dar dupa aia cand ne-am revazut ne-am dat seama ca nu putem trai unul fara celalalt! Eu ma enervez f tare atunci cand se arata el atotstiutor si ma si supar rau de tot, dar am noroc ca-mi trece repede si las de la mine ca in fond il cred, e Leu... "regele junglei" il las sa se bucure de succes, iar atunci cand el greseste si eu am dreptate imi place la nebunie sa-l tachinez. In fond ii maui bine sa-l conduci din umbra, cand va ramane fara tine va remarca ca ceva nu merge asa cum ar trebui!

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

mersi

24 Aug 2005, 15:22

si eu sunt tot balanta si prietenul meu este leu...suntem impreuna de 3 ani jumate dar am trecut prin multe certuri...mai ales in ultima perioada...stiu ca el vrea sa fie mai conducator si sa ii zic ca are mereu dreptate..dar m-am saturat,nu stiu cat o sa mnai rezist!Sper sa nu fie nevoie sa ne despartim!

katy

katy

23 Aug 2005, 10:25

Categoric da! Si vorbesc din experienta, prietenul meu e leu si eu sunt balanta, avem impreuna un an si 8luni si ne iubim enorm d mult! O sa fie greu pana va intelegeti reciproc dra daca comunicati mult si mai lasati de la voi veti reusi. Se stie k leul are tendinte de conducator si nu suporta sa fie contrazis, iar balanta incearca sa armonizeze totul, dandu-i dreptate leului chiar si atunci cand nu are, dar in secret balanta stie ca tot ea are dreptate :D. Ar fi multe de zis... cel mai important e sa fiti fideli! Take care & Succes!