credeti ca se poate o relatie intre sagetator si scorpion

by: angel_420
am prieten de aproape 7 luni si am inceput sa cred ca nu-l mai cunosc..poate am devenit si eu(sau sunt)prea exagerata dar am uneori impresia ca este pur si simplu indiferent merita scorpionnul atata efort

alyna_film

alyna_film

angel_420

27 Iul 2006, 20:09

eu am incercat o astfel de combinatie si a fost fatala.Sunteti oameni total diferiti!!!Move on!!! mai sunt altii lasa-l si pe el sa-si gaseasca perechea si tu nu te mai chinui ca nu e ultimul.Sunteti minunati , dar nu in combinatia asta, trust me! Eu am divortat dupa primul an de casnicie

manina

manina

salut wyllma

19 Iul 2006, 22:24

draga mea, cam asa sunt scorpionii din cate stiu eu
dar, sunt capabili de multa iubire
ai grija sa nul minti
poate ca totusi tu teai pliktisit, tiai pus si intrebarea asta?????????
succes

anys_69

anys_69

...

17 Iul 2006, 15:25

Aseaza lucrurile in balanta si vezi daca se merita sacrificiul. Viata este frumoasa dar cateodata , inconstient, singuri o stricam , ptr ca nu avem curajul sa privim realitatea.Si daca te influenteaza negativ"horoscopul", incearca pe viitor sa-l eviti.Vom ajunge sa fim obsedate de aceste "compatibilitati".Sa fii fericita cu oricine va fi alaturi de tine !

angel_420

angel_420

ms pt raspuns

17 Iul 2006, 10:46

ms pt raspunsul tau clar la intrebarea mea..am inceput si eu sa ajung la concluzia asta in ultimul timp

alinuk

alinuk

In principiu...DA, MERITA!

14 Iul 2006, 14:46

Scorpionii sunt foarte dificili. Chiar si dupa ce ajungi sa ii iubesti la nebunie iti pot da impresia ca nu ii cunosti deloc... Acum raceala aceasta poate nu tine de zodie neaparat, asa ca sfatul meu este sa-i vorbesti deschis despre ceea ce a inceput sa te deranjeze si te asigur ca vei afla cu siguranta. Scorpionii sunt persoane foarte directe... acum nu stiu daca esti pregatita cu adevarat sa aflii ce l-a determinat sa se schimbe.. Bafta!

anys_69

anys_69

angel,

14 Iul 2006, 06:11

Ce crezi ca are in plus fata de tine , de te simti inferioara si crezi ca nu il meriti ?Este multimilionar ?Banii nu aduc fericire (am fost sotie de patron).Are vreo 2-3 facultati?Caracterul ramane acelasi , chiar daca esti "scolit".Si atunci de unde complexitatea asta?Doar in cazul in care ai mici secrete , pe care nu le poti dezvalui, dar nici asta nu ar fi un motiv .Pupici si capul sus!

angel_420

angel_420

pt raluka

13 Iul 2006, 18:36

el nu ete posesiv din contra imi lasa prea multa libertate ca uneori am impresia ca este diferit...sa inteleg ca nu dureaza relatia sagetator-scorpion?

angel_420

angel_420

pt anys_69

13 Iul 2006, 18:35

mi sa mai spus ca nu am incredere in mine da asta nu o pot schimba ...intotdeauna am fost complexata si am crezut ca nu il merit,vreun sfat rapid sa scap de complexitate ai?...glumeam

raluk

raluk

Scorpion-Sagetator

13 Iul 2006, 15:44

O prietena buna a mea, un Sagetator pasional si plin de viata, a fost combinata la un moment dat cu un tip Scorpion. A fost mai mult pe sistemul de contrariile se atrag. Ea euforica, deschisa si plina de viata, el mai ascuns si mai linistit.. au rezistat impreuna 2 ani. Eu chiar am crezut ca se inteleg pana cand, peste 2 ani, prietena mea a venit la mine si mi-a spus ca s-a terminat.

Mi-a dezvaluit atunci ca relatia nu mergea chiar splendid. Ca el o tinea prea din scurt, ca era gelos din orice si ca ea a simtit alaturi de el ca se sufoca, ca nu mai poate sa se bucure de viata. Prin urmare, acesta a fost finalul.

anys_69

anys_69

angel

13 Iul 2006, 14:59

Ai vrut sa spui ca ai fost deschisa cu el si
i-ai aratat ce simti. Nu e nimic gresit in asta dar nu poti spune ca e prea tarziu. Daca simti ca s-a schimbat , te poti schimba si tu .Traiesc cu sentimentul ca nu ai suficienta incredere in tine si in fortele tale .Pers.iubite sunt unicate si de aici si increderea in ele , dar , ca femei trebuie sa fim putin mai orgolioase, fara a ne arata slabiciunile.Se pot intoarce imporiva noastra

andreeam

andreeam

ai grija

13 Iul 2006, 14:57

Cand plangi in fata lui pierzi din respect , dar daca nu poti altfel ... Oricum trebuie sa discuti cu el . Gelozia apare atunci cand nu ai incredere in persoana de langa tine si nu mereu este o dovada de dragoste . Un scorpion are nevoie de incredere , daca nu o are si nu are libertatea pe care si-o doreste pleaca .

angel_420

angel_420

....

13 Iul 2006, 14:47

prea tarziu sfatul tau..in general sunt o persoana mai ....el este singura persoana in care am simtit ca pot sa am incredere

anys_69

anys_69

.....

13 Iul 2006, 14:43

si inca un sfat : sa nu plangi in fata lui !

anys_69

anys_69

angel

13 Iul 2006, 14:41

Cred ca oricine iubeste devine posesiv si gelos.In dragoste nu poti fi indiferent si intotdeauna pui suflet si o bucatica din inima .Cand esti ranit , inlaturi partea afectata si treci peste, cu lacrimi si insomnii
Asta ptr ca iubim prea mult .Capul sus si incearca o discutie (care sa nu genereze in cearta)cu el. Poate iti va spune de ce "sufera"

andreeam

andreeam

Pt. Angel_420

13 Iul 2006, 14:39

Oamenii se schimba , cateodata chiar radical . Depinde de tine cum te acomodezi . Sau poate nu s-a schimbat el ci te-ai schimbat chiar tu si nu-ti dai seama .

angel_420

angel_420

pt andrea.m

13 Iul 2006, 14:27

si cum este sa ai alaturi atunci un sagetator?

angel_420

angel_420

pt anys_69

13 Iul 2006, 14:26

recunosc ca sunt mai posesiva...nu stiu daca asta se trage de la zodie sau nu,insa asta sunt eu din moment ce ma caceptat de la inceput asa cum sunt de ce sa r fi schimbat acum,am incercat ca sa iti raspund asta incerc si acum...

angel_420

angel_420

pt anys_69

13 Iul 2006, 14:25

recunosc ca sunt mai posesiva...nu stiu daca asta se trage de la zodie sau nu,insa asta sunt eu din moment ce ma caceptat de la inceput asa cum sunt de ce sa r fi schimbat acum,am incercat ca sa iti raspund asta incerc si acum...

andreeam

andreeam

scuze

13 Iul 2006, 14:19

Scorpionul sunt eu .

anys_69

anys_69

rasp

13 Iul 2006, 14:03

Si eu am un scorpion langa mine si pana acum (1an si ceva )s-a dovedit a fi un dulce.In zodiac scrie ca nu ne potrivim , eu fiind taur , iar casnicia nu ar merge deloc.Dupa atata "incurajare", incerc sa merg mai departe , chiar daca am trecut printr-un divort. Dar cred ca depinde si de caracterul fiecarui om
Ai incercat sa-l tii putin la distanta, sa nu mai fii posesiva ?Poate este un motiv si se simte "sufocat "

angel_420

angel_420

casa de piatra

13 Iul 2006, 13:28

intr-adevar asta am zis si eu ca este fidel scorpionul,insa cum ai reusit sa il ti langa tine atata timp...de fapt afost tot timpul langa tine?sau iti ami face anumite faze?

andreeam

andreeam

Se poate .

13 Iul 2006, 12:07

Eu si prietenul meu suntem scorpion si sgetator , suntem de 2 ani impreuna si in septembrie o sa facem si nunta . Nu cred ca este vorba de compatibilitatea dintre sexe ci despre intelegerea dintre doua persone si de caracterele lor. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discutati sa vedeti ce asteptati fiecare de la celalalt . Scorpionul este dificil , dar daca iubeste este fidel si al tau pe viata .Cel putin asa este in cazul meu .

angel_420

angel_420

ms pt sfat

13 Iul 2006, 10:37

nu este neaparat vorba de raceala,sa schimbat ceva si nu in bine,sigur nu este cineva la cat de posesiva sunt nu si-ar permite sa se vada cu altcineva mai ales ca ne vedem zilnic destul timp mi sa mai dat parera asta dar nu sunt sigura ca nu este,ms pt sfat

anys_69

anys_69

ptr. angel

13 Iul 2006, 09:52

Nu stiu daca este vorba de compatibilitatea intre zodii sau daca nu cumva acel baiat s-a schimbat.Incearca sa vezi daca te trateaza la fel , daca nu a intervenit o oarecare raceala intre voi.Barbatii se schimba foarte usor si nu intotdeauna din vina noastra.Sunt anumiti factori care intervin intr-o relatie .Deschide ochii si nu iti mai asuma o vina pe care, probabil , nu o porti .Poate o"alcineva" este vinovata de aceasta schimbare. Multa bafta!