Cum cuceresc un Berbec?

by: raluk
Vorbesc de vreo luna pe net cu un tip in zodia Berbec si a inceput sa mi se para interesant. Ce-i drept nu prea ma gandeam decat la un flirt asa for fun. Cum l-as putea da pe spate? Ce vi se pare ca le place in general tipilor Berbec?

valentyna27

valentyna27

..

05 Mai 2008, 12:32

m-am grabit si am vazut ca am cam mancat din litere la unele cuvinte sau le-am scris gresit...imi cer scuze,sper sa intelegeti voi ..va pup

valentyna27

valentyna27

e bine ca vb cu el doar de o luna :))

05 Mai 2008, 12:29

eu vb cu el de 1 an si ceva si tot nu am ajuns la o intalnire doar noi 2, neam mai vazut de cateva ori in cadrul unui grup comun dar ne-am prefacut amandoi ca ce am vb cu net e doar caterinca, nu a deschis nici unu acest subiect,era ca si cum nu am fi vb niciodata, in fine...in ultima perioada lam cam lasat balta pt k am ajungi la capatul rabdarii, la noi e ca in filmul ala "love me if you dare" sau Jeux d'enfants cum mai este cunoscut, adica ne alergam ca fraierii unul dupa altu si pana la urma nu iese nimic, cand are unu chef sa vb serios nu are celalt si tot asa, nustu ce sa mai zic si ce sa cred,poate o fi din cauza ca sunt eu sunt zodia gemeni :D?si sunt si eu destul de incapatanata?,in final am ajuns sa cred k pt el e doar o joaca si atata,pur si simpu cred ca ii arde de conversatii pe net cu mine :))....sper la tine sa se finalizeze cu ceva ..te pup .succes !!!

placinta_de_mere

placinta_de_mere

Dece sa il pastrezi?

01 Iun 2007, 20:39

Daca iti face faze naspa de ce sa te chinuiesti sa il pastrezi? De ce atata efort? Si daca ai face totusi efortul, nu crezi k ai obosi intr-un final? Barbatii de genul asta nu merita nici un scuipat, mai ales sa te chinuiesti sa ii pastrezi !

yo_danutza

yo_danutza

...

12 Feb 2007, 21:00

daca un berbec te iubeste cu adevarat nu se mai joaca...

raluk

raluk

just elle

19 Iul 2006, 23:53

Pai sa ne tii la curent

just_elle

just_elle

multumesc pentru sfaturi!

02 Iul 2006, 20:34

Va multumesc pentru sfaturi...sper sa se intample pana la urma ceva bun..si spre pozitiv...

angelinne

angelinne

berbecul

02 Iul 2006, 14:11

intr-adevar berbecilor le place sa se joace, dar ai grija sa nu-i faci jocul prea mult timp ca iar se plictiseste:) am observat ca atunci cand ii demnstrez ca am si alte preocupari in afara de el devine mai atent si mai grijuliu, tine-l in shah:)

kosty

kosty

Berbecul...hmm

01 Iul 2006, 15:03

Pai ce sa iti zic julia, daca zici ca se joaca mereu...incearca sa ii faci jocul...unui berbec ii place la nebunie sa se joace...si asta ar trebui sa iti placa si tie..insa ai grija ca jucaria lui sa fii tu...pentru ca daca nu, isi va cauta alta iar asta sigur nu vrei.Aaa...le place tare mult sa rada...;) Succes

just_elle

just_elle

si eu vreau sa stiu:cum pot pastra un BERBEC?

29 Iun 2006, 09:25

si eu am aceiasi problema, cum pot pastra un BERBEC, care se joaca in permanenenta, si nu stiu cum sa-l mai iau...care sunt punctele lui slabe?...i-am atras atentia..dar parca pentru el e un joc continuu.....de ceva luni...

kosty

kosty

Sal

29 Iun 2006, 01:45

Pentru inceput as vrea sa va spun ca sunt Berbec...Si pentru a cuceri "Un Berbec" nu e nevoie de cine stie ce metode...sa fac aia ca ii place, sa nu fac aia ca nu ii place...pur si simplu daca un Berbec te place..pai atunci sa stii ca te place pentru ce ai tu in interior...nu pentru ce afisezi...Sa stii ca in viata conteaza frumusetea interioara...Si dupa cum bine spunea cineva...daca minti, tine minte ce...:P See`ya

angelinne

angelinne

babatul berbec

28 Iun 2006, 20:42

si eu sunt logodita cu un Berbec:) eu sunt Taur si daca e sa ma iau dupa zodiac, aceasta relatie ar fi fost sortita esecului de la inceput, dar...uite ca se poate si inca foarte bine:)intr-adevar berbecilor le plac femeile frumoase, femeile inteligente ar mai ales femeile care stiu sa puna piciorul in prag. a trebuit sa am foarte multa rabdare, mai ales ca e un barbat foarte inteligent si va asigur ca pana la urma farmecele unei femei frumoase nu-l impresioneaza, daca in momentul in care a deschis gura a scos o tampenie. Da, trebuie sa mentii interesul berbecilor, dar femeile obtin pana la urma tot ce vr, mai ales cand isi pun ceva in capsorul acela frumos:)) pana la urma nu totul depinde de zodia in care este, ci de ce fel de om este, daca te iubeste cu adevarat, chiar daca e berbec, te va respecta si te iubi, chiar daca te va vedea si nefardata, chiar daca nu aratzi totul ca scoasa din cutie, toate aceste lucruri depind de tine ca femeie si de cat de mult te respecti pe tine insati, in primul rand.Un alt exemplu? berbecutzul meu este gurmand, din pacate eu nu sunt ass in bucatarie, asa ca am ajuns la o intelegere, el gateste, eu fac restul:))) nu m-am gandit niciodata ca ar putea sa ma paraseasca pt alta femeie care face mancare excelenta:)
Succes

manina

manina

salut

26 Iun 2006, 19:23

cam asa este
la berbecii conteaza numai si numai ce este cel mai finut, cel mai atragator, cel mai cel mai.....
le plak in special femeiile care atrag atentia
si tin f mult la felul cum te imbraci, cum arati
tre sa fi tot timpul "scoasa din cutie"

raluk

raluk

:)))

26 Iun 2006, 11:39

Pacat ca daca alte zodii isi pierd interesul repede, berbecii sunt capabili sa si-l piarda in cateva nanosecunde. Yup, chiar ca se plictisesc repede.

Unul dintre cei mai simpatici prieteni ai mei este Berbec. Este de 5 ani cu cea mai misto tipa de la noi de la facultate. Tipa este pur si simplu superba, corp si fata, toti din jur saliveaza cand o vad. Se si intelege bine cu ea si cam el este cel care domina relatia. Ei si cu toate astea, el saliveaza dupa toate tipele din jur, indiferent cat de nasoale sunt fata de gagica lui.

Si stii ce am mai remarcat?! Il atrag tipele finute, foarte fragile.

manina

manina

salut

23 Iun 2006, 21:40

cam asa e Fabiana
merci pt sfaturi
am sa tin cont de ele
dar cu mentinutul interesului asta-i cam greu pt ca si eu as vrea acelasi lucru
nu cred ca tine numai de berbecii
in orice relatie intervine rutina orice ai face..
off
si cum convietuirea in doi e cea mai grea .....
dar si cea mai frumoasa

raluk

raluk

Wow

23 Iun 2006, 00:56

Suna incurajator. Dar faza cu mentinutul interesului viu nu e cam aiurea intr-o relatie??? Adica daca deja sa zicem ca as locui cu Berbecul meu nu credeti ca nu prea ar mai exista asa mult mister? In ce fel sa mentii misterul?

manina

manina

SALUT

19 Iun 2006, 14:58

sotul meu este berbec
nu suporta sa fie mintiti
daca-l cuceresti tine-l
este bun pt o relatie stabila
ai grija ca se aprind f repede dar tot asa se sting
sunt f impulsivi
cauta femeii f frumoase
sunt adeptii distractiilor