dar voi chiar credeti in zodi?

by: doe
itradevar sunt bazate pe fapte reale.psihologi spun asta dar ei nustiu de fapt ca oameni sau cam shimbat de atunci cand au facut ei statisticile.ce-ar fi catoti sa ne luam dupa ce zic ei si atunci asa sa ne alegem urstii.mie cel putin mi se pare o prostie.dar voua?

ana68

ana68

OK

13 Nov 2006, 13:56

Sa fie cum zici tu...!

doe

doe

Ana68...

13 Nov 2006, 13:31

Ai spus:"Doe,ce expediere mi-ai dat....Bine ca am reusit sa te lamuresc,sa-ti fie de bine!Promit sa nu mai postez in subiectul asta al tau...
Numai bine!"
Nu e chiar asa mia placut si chiar sunt deacord .
In niciun caz nu ti-am facut expedierea, Te rog sa ma crezi.
O zi buna

marcus_blu

marcus_blu

funny

11 Nov 2006, 03:51

Eu citesc de obicei horoscopul meu din ziar inaintea unui examen la facultate. :) De multe ori gasesc pasaje care se potrivesc starii din timpul unui examen, de exemplu "Astazi luciditatea va fi dusmanul dvs" :))) si ma amuz enorm cu colegii pe maruntisuri dintr-astea.

Si nu, nici eu nu cred in predictii astrologice.

xelarent

xelarent

nu cred in zodiac

07 Feb 2006, 17:57

Mi se pare cam imprudent sa le pui oamenilor eticheta doar pentru ca sunt o anumita zodie.Fiecare are modalitatea lui de a gandi, a simti si a actiona fara sa fie marionetele unor "astre".

pinky

pinky

si pt mine tot distractie

05 Feb 2006, 00:30

e f nostim sa citesti diverse descrieri ale zodiei tale si sa vezi cat de adevarat e... e si f nostim sa vb despre cum e scorpionul, cu cine se potriveste balanta, cum e leul... e fun :) dar de aici pana la a crede, cale lunga... oricum, numai faza asta ca un horoscop sau 1 descriere se potriveste la o gramada de lume, de varste diferite etc... numai asta e o aberatie... dar e fun :)

ana68

ana68

:(

04 Feb 2006, 19:17

Doe,ce expediere mi-ai dat....Bine ca am reusit sa te lamuresc,sa-ti fie de bine!Promit sa nu mai postez in subiectul asta al tau...
Numai bine!

doe

doe

raluk atunci...

04 Feb 2006, 18:18

ce sa zic,distractie placuta

raluk

raluk

Pentru mine este o distractie

03 Feb 2006, 23:01

Mi se pare ca generalitatile se potrivesc uneori. Si ma distreaza sa discut despru cum Berbecii sunt asa si Taurii sunt asa... Hobby-ul meu...

doe

doe

sunt de-a cord...

01 Feb 2006, 17:17

cu tine mersi pentru raspuns ,ai fost cat de explicit se putea,inca odata mersi.Mai astept pareri fetelor sau baieti.

ana68

ana68

daca zici tu....?! :))

01 Feb 2006, 10:19

Eu una nu ma ghidez si nu m-am ghidat niciodata dupa horoscop...E o statisctica,ca sa spun asa,facut oamenilor,luata la modul general...Fiecare om e unic si cu particularitatile specifice umane:caracter,inteligenta,fizic....s.a.m.d.
Asa ca nu poti lua ca regula ceea ce scrie despre tine sau despre oricine altcineva,in zodia care i se potriveste conform datei de nastere.
Hai sa luam toate zodiile existente si cunoscute,nu?Daca vei avea curiozitatea sa le compari,vei constata ca ele nu se pupa nicicum.Si nu numai atat,dar ,de exemplu,in horoscopul european scrie o caracterizare,iar in cel chinezesc alta caracterizare,care nu bat nicicum una cu alta...E adevarat,ca chestie generala,gasesti asemanari cu felul tau propriu de a fi,cu caracterul tau,in ambele zodii...Dar de a te ragasi in doua-trei randuri pana la a zice ca"da,dom'le,uite ca asa sunt eu cum scrie "...heheiiii...mi se pare o cale cam lunga.
Din constatarile mele,am observat ca se potrivesc anumite chestii,insa eu nu le iau mots-a-mots.Citesc cu interes,ma amuza,insa nu am crezut si nu voi crede niciodata ce se spune in predictiile care le primesc zilnic pe mail sau le aud la radio sau TV.
Un alt exemplu iti pot da din propria mea viata de familie:eu sunt in zodia scorpion,iar al meu barbat este in zodia gemeni.Conform horoscopului europea suntem TOTAL incompatibili.Insa conform horoscopului chinezesc suntem un cuplu perfect,facuti unul pentru altul...
Eu zic ca atat timp cat exista intelegere,toleranta,dragoste si comuniune de idei...nu conteaza ce spun horoscoapele...
Sa ai parte numai de bine!