Defectele Gemenilor

by: pisi
Ce va deranjeaza cel mai mult la Gemeni ? Inconstanta lor, aroganta s.a.m.d ?
Astept parerile voastre !:)))

ioana-

ioana-

sunt capricorn

08 Apr 2010, 15:37

dar imi plac gemenii:D si am lipici la ei [nu incerc sa ma laud] cred ca chiar pt ca sunt mai inaccesibila, serioasa, puternica si asta ii intarata..vor sa descopere mai mult. In acelasi timp trebuie sa ai simtul umorului si sa fii deschisa. C

defecte? sunt mai idealisti decat capricornii...cred mai mult in sentimente

valentyna27

valentyna27

si o mica calitate a gemenilor

05 Mai 2008, 11:54

cand se indragostesc ,iubesc din toata inima cu tot sufletul

valentyna27

valentyna27

nu e ceea ce pare :))

05 Mai 2008, 11:49

bai si eu sunt o geamana cum se zice :D...dar sa stiti ca faza cu neseriozitatea e involuntara, la mine cel putin .mereu se gaseste sa apara cate ceva in ultimul moment si am ajuns acum sa promit ceva doar cand sunt 90% sigura k o sa respect :)) si ca o sa duc promisiunea la capat....eu sunt egoista doar cu persoanele pe interes ,nu le suport pe cele pers lingusitoare ,dar de fapt sunt prefacute...aroganta vine de la faptul ca uneori gemenii sunt persoane mai pasive,care nu se baga in seama cu japca :D...cel putin in cazul meu..si de la acest lucru mi s-a spus de nenumarate ori ca sunt aroganta....iar nestatornici suntem pt k vrem mereu sa facem ceva nou. pe mine ma omoara monotonia.si nu suport persoanele care imi ingradesc libertatea ,cu cat vrei "sa ma tii mai mult in lant", cu atat vreau sa scap mai repede ...cam atata am avut de spus...va pup si inainte sa gasiti defecte gemenilor mai uitativa si in oglinda :)))

luiza_pop

luiza_pop

defectele gemenilor

13 Mar 2008, 16:06

si nu numai... le am gasit explicate detaliat aici:
http://www.mayra.ro/monden/gossip/horoscopul-defectelor-gemeni-si-rac.html

:P
ce parere aveti?

alinaa

alinaa

a?

08 Ian 2007, 00:12

nu stiu ce intalniri ati avut cu gemeni dar eu sunt o geamana si sunt foarte sufletista si miloasa din fire.eu ajut p cine are nevoie cu adevarat,cand vad fete de'' poti sa faci asta pt mine''si sa fie doar p interes ma dezgusta...nu cred k sunt singura cu parerea asta.poate din cauza asta km lasa gemenii balta,fiindk nu cred oamneii cu ''ajutorul'' merita atentia lor.presupun k oricine uraste ipocrizia si prostia,nu?

pisi

pisi

Sunt , pur si simplu,dezamagita

05 Apr 2006, 16:20

de Gemenii de pe forum ! Nu prea dati semne de viata la topicul acesta , ce se intampla, au uitat Gemenii sa fie comunicativi, sunt prea comozi , nu au nimic interesant de afirmat , nu stiu ce sa mai cred...
Gata, nu mai scriu, m-ati dezamagit , dragi Gemeni si Gemene !

pixie

pixie

sintem toti cu umani shi predispusi greselilor

13 Mar 2006, 18:45

oare de ce ne este´usor sa vorbim despre alti , dar mult mai greu sa vorbim despre noi insine?sunt o geamana de cind m am nascut :). apropo nu fiecare geamana e la fel , uni le plac sa converse despre orice in special din dorintza de experimentare shi cunoastere . cine spune ca geamanule este egoist se paote insela , eu spre exemplu urasc sa imi dau cuvintul shi sa nu pot realiza ceea ce mi am propus , de asemenea urasc atit de tare sa fiu mintita , iert nestiintta , dar urasc prostia .

cristinat

cristinat

Sal

03 Mar 2006, 16:50

Eu sunt geaman. Dar nu stiu de ce, dar nu ma regasesc in nici un cuvant de mai sus :P. Oi fi exceptia ce infirma regula

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

Ella

02 Mar 2006, 15:44

Daca tot ati hotarat sa demostram cat de neseriosi sunt gemenii...haideti sa va zic si eu ce am patit...Un Geaman sta la 4 blocuri de mine...adik..la 3 minute..si m-a sunat intr-o seara...acum o luna jumate sa imi zica ca pleaca de acasa...se opreste la magazin sa ia ceva si in 5 min e la mine...Marturisesc ca nici in ziua de azi nu a ajuns!La cateva zile...a bagat o scuza...ca nu a mai putut ajunge...putea macar sa ma anunte...eu ma tot intreb:oare avea de gand sa ajunga?!

hedonista

hedonista

Ella*

27 Feb 2006, 17:21

poate a trecut in nefiinta..nu te ai gandit la asta?sau depinde unde era el cand ti a zis ca vine..daca era prin canada si s a ambitionat sa vina pe jos si inot, se explica:))la mine era din dristor pana in pantelimon..:))si jumatate de ora era mult

scumpik

scumpik

:)

27 Feb 2006, 16:15

Aveti dreptate fetelor, gemenii sunt cateodata neseriosi ..desi la prima vedere sunt saritori si gata sa te ajute dar adevarul e ca ei niciodata nush sa isi tina o promisiune , spun una si fac alta de aceea e bine ca sa nu te bazezi niciodata pe un geaman cand ai vreo problema ca nu se stie daca se vor tine de cuvant ..asa ca luati aminte intr-o asemenea situatie ;)

hedonista

hedonista

asa e..

27 Feb 2006, 14:13

gemenii nu au doua vorbe la un loc...si ma mai enerveaza ca nu discuta lucrurile esentiale..exact cum spunea cineva..totusi sunt "de viata"cum se spune..niciodata nu te refuza daca le spui sa mearga in vreun club sau petrecere...au multa energie si sunt de apreciat ca incearca sa se bucure de fiecare moment..totusi nu mi plac persoanele neserioase, care spun ceva si fac altceva./..mi s a intamplat odata sa ma sune(un geaman)sa mi spune ca vine la mine in jumatate de ora si a ajuns a doua zi:))deloc genul meu

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

ai perfecta dreptate,Raluk

23 Feb 2006, 17:13

Intr-adevar...e asa cum zici la puntul 1...si sa stiti ca nu tine deloc de suflet!Asa sunt Gemenii...azi iti promit ceva...iar maine...din cauza nestatorniciei...s-ar putea sa te trezesti k a uitat...sau ca.."n`a avut timp","a incercat sa ajunga...da` nu s`a putut"...;) asa e,raluk..ai dreptate!;)

raluk

raluk

Hmmm

22 Feb 2006, 15:08

Momentan am o mare pata pe o amica din zodia gemeni asa ca nu pot sa fiu prea obiectiva. Probabil ca voi accentua partile rele asa cum este si normal...

Deci,.......
1. sunt groaznic de nestatornici si te pot lasa oricand balta, chiar cand ai cea mai mare nevoie de ei;
2. sunt egoisti;
3. judeca pe toata lumea din jurul lor.

:)))) v-am spus ca astazi sunt rea

scumpik

scumpik

:)..gemenii

22 Feb 2006, 14:46

cunosc cateva persoane in aceasta zodie si am observat ca sunt extrem de vorbarete, sociabile,le plac la nebunie sa stea la carcoteli..insa au si multe defecte unul care mi-a sarit in ochi a fost ca nu mai stiu sa se opreasca ba chiar uneori incep sa bata campii aiurea , ceea ce pe mine ma plictiseste si ma enerveaza , in fine ....voi ce parere aveti?

geaninab

geaninab

:))

22 Feb 2006, 14:12

nu m-a mai sunat..treaba lui:D
o sa vina el inapoi..sau nu(vb lu tariceanu):))
asta e..prietenii vin si pleaca!

pisi

pisi

Geanina,

22 Feb 2006, 11:21

ce-ai facut , te-ai impacat cu al tau ? Te-a sunat pana la urma ? :))

geaninab

geaninab

:P

21 Feb 2006, 20:54

tooooooooooooooooooot!!!!