e fidela balanta?

by: fragile
Imi Poate cineva spune daca mai am o sansa sa ma intalnesc cu cel pe care il ador daca are acum o prietena?probabil ca nu.eu nu am putut sa am o relatie cu el si i-am explicat asta si totul a fost frumos...ne vedeam rar ...dar ieseau scantei...nu stiu ce sa mai fac...sa-mi iau gandul si sa-mi continui viata sau atunci cand o sa-l mai vad sa folosesc artileria grea sa vad daca-l mai pot avea?oare la balante este mai mult valabila zicala "ochii care nu se vad se uita"??????

raluk

raluk

pinky

16 Iun 2006, 17:51

Ce sweet! Dap cam asa am patit si eu :)

pinky

pinky

:)

04 Apr 2006, 13:46

adevarul e ca de cand m-am prins si eu in relatia asta cu taurasul meu, care nici el nu era prea cuminte, nici eu, nici el, nu ne mai aruncam cu privirea, si nu numai, prin alte parti... ne-am gasit nasul! :)

raluk

raluk

Balanta cu Rac

04 Apr 2006, 13:23

Eu am acelasi iubit zodia Rac de 6 ani si jumatate si am fost fidela. Si el pe de alta parte. Deci chiar pot fi f fidele Balantele. Mai ales in relatia cu un Rac, relatie atat de romantica... ca in povesti pur si simplu.

Atunci cand este fericita, nici o Balanta nu va pleca. Si uite, eu spre exemplu ma cert des cu iubitul meu si sunt multe momente cand nu il suport, dar faptul ca am pe cineva care este alaturi de mine si pe care ma pot baza inseamna foarte mult pentru mine. Si el imi ofera intr-adevar mult echilibru.

??!!

11 Feb 2006, 13:27

O persoana poate duce o viata duplicitara si daca e Balanta si daca e Capricorn sau orice alta zodie.Eu am cunoscut barbati in zodia Balantei.Sunt f inteligenti,inventivi.Eu sunt tot Balanta si pot spune ca fidelitatea nu este o problema pt mine.Am inselat,dar asta nu inseamna ca nu pot fi si fidela.Depinde de relatia in care sunt.Daca imi iubesc partenerul,nu ma intereseaza altcineva.Daca ma plictiseste partenerul,caut in alta parte.Balanta inseala destul de greu si asta pt ca este nehorata si analizeaza mult pana trece la actiune.

fragile

fragile

merci de sfaturi

19 Ian 2006, 21:56

eu sunt rac iar relatia noastra a inceput datorita atractiei fizice dar apoi am realizat ca are mult mai multe calitati pe langa cele fizice si am inceput sa simt ceva pentru el..iar el mereu imi arata ca ma adora...ne vedeam rara dar cand ne vedeam era minunat.nu am putut incepe o relatie cu el pt ca nu puteam renunta la viata mea actuala pt ceva ce banuiam ca nu o sa dureze...parca firea lui distrata si mereu cu capul in nori m-a facut sa cred ca nu e stabil ...acum timpul le rezolva pe toate si daca va mai fi ceva vom vedea

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Ei nu?

19 Ian 2006, 21:41

Poate ca ele mimeaza mai bine. Si intr-adevar ce spui despre barbatii Balanta mi se pare adevarat. Nu rateaza nimic, iar sotia ii asteapta acasa intelegatoare.

annie

annie

Barbatii balanta

19 Ian 2006, 18:31

Se pare ca exista cateva diferente intre barbatii si femeile balanta la capitolul fidelitate. Parintii mei sunt amandoi balanta si am o multime de amici tot balanta.

Personal mi se pare ca barbatii balanta nu scapa nimic. Pe principiul, daca ea vrea, de ce nu?! Bineinteles ca pastreaza legaturi de suflet cu sotia/ prietena, dar la fel fac cu toate femeile care le capteaza atentia: amanta mai tanara, prima iubita etc. Si ce mi s-a parut mie incredibil e viata duplicitara pe care o pot duce cu atata nonsalanta. Chestie pe care o balanta femeie nu stiu daca o poate face.

raluk

raluk

Balantele nu uita oamenii importanti

18 Ian 2006, 21:33

Daca ai reprezentat ceva la un moment dat in viata ei, chiar nu cred ca te-a uitat. Si Balantele chiar sunt genul care "mor sa vada cum e", daca nu a fost niciodata cu tine. Daca totusi relatia este serioaasa cu tipa de acum, nu prea ai sanse. Se va abtine mai bine decat iti poti inchipui.

iullia

iullia

amanunte

18 Ian 2006, 14:40

Nu stiu cum sunt alte balante, nu pot generaliza, dar trebuie sa sti ca dau fff mare importanta detaliilor, lucrurilor de amanunt.
Un lucru care pt oricine altcineva, nu are nici o importanta, pe o balanta o poate determina sa ia o decizie, fie buna, fie rea.

scumpik

scumpik

exista oare compatibilitate intre voi?

18 Ian 2006, 14:28

Andra a avut dreptate , u in ce zodie esti? Aaa ...si apropo sa stii ca o balanta nu uita niciodata ochii cuiva drag ,mai ales cand e vorba de iubire la mijloc.Daca a simtit ceva raspectivul baiat pentru tine cu siguranta nu te-a uitat...cine stie poate pe viitor o sa fiti impreuna ...insa cand mai vrei sa fii cu o balanta sa nu uiti sa impresionezi ,ca lucrul acesta va lasa o amprenta in sufletelul ei.:)

pinky

pinky

da si nu prea

18 Ian 2006, 13:06

eu sunt balanta deci vorbesc din proprie experienta...balantele sunt prin firea lor flirtatious, deci e greu sa le faci sa nu se uite in stanga si in dreapta...totusi, daca reusesti sa le mentii mereu interesul pt tine, daca le coplesesti cu dragoste si atentie, pentru un timp macar o sa fie fidele. si daca el are acum prietena se va intoarce la tine numai si numai daca te-a iubit foarte mult...pentru ca eu, ca balanta, n-am fost dispusa niciodata sa dau stabilitatea pe prostii de care nu am fost sigura, aventuri da, n-am refuzat, dar daca am fost intr-o relatie am respectat-o atata timp cat mi-a captat interesul. deci...depinde de tine si de cat te-a iubit...aa si inca ceva, daca cea de acum e tot balanta, ai cele mai mici sanse din lume ;)tu c zodie esti?

shane_54

shane_54

Good point Iullia!!!

18 Ian 2006, 12:53

iullia a cam spus totul!!!

iullia

iullia

da!

17 Ian 2006, 21:27

eu una sunt intr-un totul de acord,
balantele pot fi fidele daca ele considera ca persoana respectiva merita

scumpik

scumpik

o balanta fidela ...si da si nu

17 Ian 2006, 20:13

Pentru ca sunt balanta pot spune oarecum cat de fidela poate fi , atata timp cat un nativ in aceasta zodie intalneste acea persoana care sa o copleseasca cu iubirea sa ,care sa ii sopteasca vb frumoase la ureche,care sa stie o asculte , si sa o distreze tot timpul , ea va ramane credincioasa desi firea ei este cea de a flirta tot timpul ;).Deci putem spune ca si o balanta poate fi fidela daca intalneste persoana potrivita..nu e asa balantelor?

and_baciu

and_baciu

hihi

16 Ian 2006, 15:10

eu sunt balanta deci vb din experienta de sb.dc a fost ceva serios intre voi ai sanse :D.sigur nu te-a uitat ;).eu nu uit niciodata nimic.tin minte totul...mai ales detaliile sunt specialitatea mea :D...oricum cred ca depinde si de balanta si de pesonalitatea lui.aaa, by the way balantele sunt usor de coplesit cu iubire...dc il adori asa mult si el isi da seama (de obicei suntem inteligenti foc, hihi) atunci ai toate sansele. Partea negativa (pt tine) e ca dc el nu simte nimic pt tine (in schimb pt ea da, si e ceva mai serios decat a fost cu tine)...atunci nimic nu-i va schimba decizia, nu va renunta la stabilitate. Eu ador stabilitatea si echilibrul. Iar situatiile tensionate si confuze sunt rezolvate cu abilitate si rapid tocmai pt ca nu suportam instabilitatea. De asemea lucrurile negative sunt "uitate"(mai exact ignorate,izolate) exceptional de repede...deci depinde de cum ai fost pt el. ceva frumos sau ceva de care a vrut sa uite ;).

redrosse696

redrosse696

Perfect de acord cu Iulia

15 Ian 2006, 20:20

Vezi daca e ceva serios intre el si "cealalta"
Daca este nu cred ca mai ai ce sa-i faci.In general balantele sunt foarte iubarete si dragastoase.

iullia

iullia

incerc,

15 Ian 2006, 11:19

sa te lamuresc, in general, balanta cand pleaca intr-o relatie, este cat se poate de fidela, daca este implicata total in acea relatie, si daca si-o doreste ea cu adevarat, daca nu, ...

raluk

raluk

E in general fidela

12 Ian 2006, 20:01

Asta iti pot spune si din proprie experienta si din ce am vazut in jur. Si ideea e ca si daca este intr-o relatie care nu merge, Balanta nu este genul care sa renunte usor. Zicala nu este valabila, dar daca ai plecat prima oara s-ar putea sa nu aiba prea usor incredere in tine a doua oara.