Ea Leu + El Fecioara = ?

by: honey
Din experienta mea, nu merge. Si nu inteleg de ce, amandoi perfectionisti, el detailist, ea - in stil mare, s-a completa perfect. La inceput pare relatia ideala. Cu timpul, el devine critic, f. critic, aproape jignitor de critic, si oscileaza intre apreciere si dezaprobare.
Experienta voastra ce spune?

thepau

thepau

cred ca merge bine

09 Iun 2009, 13:41

Eu, leoaica pasionata de zodii, cercetez continuu. Am descoperit ca majoritatea partenerilor leilor sunt: fecioara, gemeni, pesti, sagetator. Asta am observat si in cazul casniciilor, nu doar la nivelul relatiilor.

sagetzica

sagetzica

leu-fecioara

18 Mai 2009, 02:00

inainte sa faci un pas atat de important in viata mai bine incearca sa faci o astrograma de compatibilitate pt casatorie.iti recomand cu drag o carte "Horoscopul compatibilitatilor" scrisa de Camelia Patrascanu.aici spune ca barbatul fecioara doreste o persoana puternica langa el,si e important sa aveti comunicare si sa ganditi la fel,pt tine poate e important sa traiti la fel,se poate sa nu aveti acelasi mod de a judeca lucrurile.in cuplul leu-fecioara cel mai dificil este ca tu sa iti temperezi pasiunea,intensitatea cu care vrei sa simti viata,iar el sa invete sa se implice dincolo de mental in ceea ce face.

violett24

violett24

Relatie

03 Apr 2009, 11:38

Eu sunt leoaica si iubitul meu fecioara si vreau sa va zic ca este perfectionist.nu am stat prea mult impreuna.ne intalnim odata pe luna.si eu am cateodata tendinta de a renunta la aceasta relatie dar il are vino incoace si stie cum sa ma faca sa nu fiu suparata pe el.il iubesc mult si vrem sa ne mutam impreuna.imi doresc mult sa am un copil cu el.vad ca parerile sunt impartite.pana acum am fost cu un capricorn si dupa 9 ani relatia a devenit plictisitoare.NU MAI VREAU!!
Cum este ca sot? e nascut pe 15 septembrie

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Cred ca depinde de Fecioara

05 Ian 2006, 11:44

Adica problema principala este critica exagerata a Fecioarei. Daca este vorba despre o Fecioara mai moderata, care mai lasa de la ea din cand in cand si care e mai putin acida, exista sanse de intelegere. In caz contrar, nu prea... Nu de alta dar nu prea va reusi niciodata Fecioara sa domine Leul sau sa il faca sa se schimbe. Eu cel putin m-am lecuit de combinatia asta. Mi-a ajuns!

danitopi

danitopi

alta parere

29 Dec 2005, 22:16

nu este adevarat ce se spune de aceasta reletie.sunt impreuna cu sotul meu de 13 ani si ne intelegem super.au fost intr-adevar momente cand relatia a cam scartait, dar am invatat sa ne acceptam unul pe celalalt.nu-mi pare rau ca am o feciora langa mine.

sweetie

sweetie

si eu sunt asa

16 Dec 2005, 08:04

chiar am nevoie de niste pareri aici....eu sunt leoaica si prietenul meu fecioara(cea mai tipica dintre toate) si suntem deja de 4 ani impreuna...dar relatia noastra pare sa mearga tot mai rau tocmai din cauza ca el este foarte critic si pretinde schimbari chiar de personalitate! pt s fi impreuna...este foarte greu sa faci relatia sa mearga fara sa te pierzi pe tine in timpul asta..cand am trecut de perioada in care cedam doar pt a-i face pe plac si a ne intelege si am inceput sa-mi afirm dorintele au inceput nenumarte conflicte si certuri...nu toate is de la zodie,dar observ ce mult conteaza

raluk

raluk

Pai tu nu esti leu?

14 Dec 2005, 16:36

Ca eu asa intelesesem

honey

honey

Trist

12 Dec 2005, 15:18

Mi se pare trist, pentru ca daca ar fi maturi amandoi ar face perechea ideala. Dar orgoliul, egoismul, vanitatea, etc... astea masculine mai ales, pentru ca femeile leu stiu sa lase de la ele, cand sunt interesate... dar nu pe termen lung. Pacat.

raluk

raluk

Ciudat

12 Dec 2005, 14:05

Si eu stiu multe cupluri fix pe aceasta combinatie de zodii: Ea Leu si El Fecioara si mie mi-se pare asa din exterior ca merg excelent.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Ma rog, alta parere

12 Dec 2005, 12:51

Eu am vazut in jurul meu foarte multe cupluri de Leu cu Fecioara, de obicei ea Leu si el Fecioara. Si toti pareau foarte fericiti, iar Fecioara cea critica parea in sfarsit redusa la tacere si parea ca este fericita. Ei bine, majoritatea s-au despartit dupa durate ciudate gen 2-3 ani, nu mai devreme. Si pot sa spun ca am incercat si eu, parea perfect. La inceput el imi satisfacea orgoliul nemasurat de Leoaica. Pana la urma, insa, el chiar a inceput sa nu mai imi suporte posesivitatea si incapatanarea si in plus a inceput sa ma critice non-stop. I s-a cam pus pata pe mine. Eu nu am mai suportat jignirile, mistourile si reprosurile si am pus capat relatiei.