eu leoaica,el varsator...

by: ancutsel
Am fost impreuna timp de un an si ceva,ne`am despartit acum 2 ani,eu cerand atentie ,el libertate multa.Recunosc ca poate s`a simtit sufocat de mine.Eram mai mici,amandoi eram la prima noastra maaaare iubire:).Insa un lucru e cert...nu mi l`am putut scoate niciodata din cap,desi acum am o relatie de foarte mult timp tot tresar la vederea unei masini precum a lui sau cand aud de el..nu mai spun ca atunci cand ne intalnim parca`mi sare inima din piept nu alta.
Relatia in care sunt acum..nu are sanse...datorita acestui fapt si vreau sa`mi inchei socotelile cu trecutul.Din spusele unor prieteni comuni si el ar simti pe ici pe colo cativa fluturasi cand ma vede si am observat si eu cum ne balbaim amandoi cand ne intalnim sau cum ramanem si ne uitam unul la altul fara sa ne spunem nimic.Sunt destul de confuza.Am citit o multime de threaduri si articole despre zodia varsatorului si i`am recunoscut fiecare trasatura in parte.Stiti ceva despre compatibilitatea leului cu un varsator?Vreau sa aflu cate ceva din experientele personale ale unor oameni reali...nu din horoscop..I need some help..

buburuzik12

buburuzik12

?

07 Dec 2011, 16:38

Nimeni...nimic??:(

buburuzik12

buburuzik12

Un sfat din experientele voastre ,va rog!

06 Dec 2011, 15:25

Un sfat din experientele voastre ,va rog!

Buna! Acum un an am cunoscut un varsator.Eu sunt leoaica.Toate bune si frumoase...am incercat sa ma dau dupa el,cat am reusit ,ca acum 3 zile dintr-o discutie banala sa imi spuna ca el crede ca ar fi mai bine sa luam o pauza ca la sfarsitul discutiei mai bine nu ne mai vedem deloc.Am innebunit,am simtit ca mor...si de nervi si de sentimentele ce le am pentru el.Si de atunci..nu l-am mai cautat...nimic nimic.Dar sunt un pic disperata si il vreau inapoi si nu stiu daca mai pot face ceva.Un motiv,al meu, penntru ruptura produsa este anturajul format din specimene consumatoare de alcool si femei.Si ca sa nu fie inlaturat a trebuit sa iasa cu ei...si probabil discutiile si viata lor l-au facut sa-mi spuna ca nu e pregatit pentru o relatie serioasa.Prea tanar (25 ani).
Asa ca va rog HELP!!
Orice sfat,cuvant e bine venit!

lutateodora

lutateodora

Dilema

12 Ian 2011, 03:30

Eu sunt balanta si cunosc cu varsator super emotiv ,imi face compimente ,ma priveste obsesiv .Chiar a incercat sa deschida un subiect ,despre o fosta de a lui ,stiti discutia aceea de inceput ,ca nu am reusit sa am o relatie mai mult de 6 luni ....in fine ori se preface super mult ori e super indragostit de mine ,Problema e ca , cum nu imi spune nu pot fiu sigura de nimic .Si multe alte lucruri care ma fac sa cred ca ma place ..-Problema mea e ca nu stiu daca doar carnal sau vrea o relatie mai serioasa Voi ce spuneti ??

amazing

amazing

Hi

22 Nov 2010, 14:30

Ce anume lipsea ?

ancutsel

ancutsel

aventura de 2 luni...

14 Nov 2008, 04:34

..atat a tinut din nou povestea mea cu varsatorul...o regret sau nu asta nici macar eu nu stiu.Nu ne`am certat,ne intelegeam.. doar ca lipsea ceva.Nu mergea domle.Nu pot spune ca a meritat sa incerc.Trebuia sa ma conving singura singurica.In cele 4 luni de zile cate au trecut de cand m`am despartit de el am reusit sa mi`l scot din cap(ca`n suflet sigur nu`mi era...asta am constientizat acum)..cat nu am reusit in 2 ani.
Gaylordfucker...iarta`ma..:|

mandyb

mandyb

asa ancutsel;)

31 Oct 2008, 14:16

nu te lasa;) stiu cum e.nici eu nu m-am certat cu el ,pur si simplu asa a fost sa fie,sa ne despartim ...oricum parerea mea e ca eu cu el nu o sa ne certem niciodata pt ca un varsator stie sa vorbeasca si sa se comporte asa cum o leoaica vrea,nush...stie el cum sa te ia;)...acum daca totul va o sa fie doar o idila eu cred ca vei fi fericita,vei fi fericita si pt un minut petrecuta cu el asa ca merita sa faci tot ce poti sa te intalnesti cu el si nu vei regreta;) cel putin asa e in cazul meu...sa presupunem ca nu o sa ne vedem acum cand ma voi duce acasa,iti jur ca doar pt ca am vb pe net si la telefon m-a facut sa ma simt minunat...ma pot multumii cu atat;) chiar daca e putin....si in plus el m-a facut sa am incredere in mine,m-a facut sa descoper multe chestii fr in mine;)oricum sunt sigura ca daca ne vedem nu va rezista nici unul:P asa ca tu incerca sa te vezi cu varsatorul tau si sa faci tot ce poti ca sa stai cat mai mult timp cu el,chiar daca o sa vb si atat sau o sa fii in pat cu el ...sunt sigura ca nu te va uita si ca va fi ok pt amandoi

mandyb

mandyb

hi

31 Oct 2008, 14:07

:)) e si cazul meu:P...eu leoaica-el varsator,il ador;) el nu stiu,ma place....ramane de vazut daca ma va adora;)
am fost impreuna acum 3 ani si nu a mers prea bine dupa care pana in momentul asta nu am mai vb,nu ne.am vazut...sa zicem destinul a facut in asa fel incat sa nu fim acasa amandoi in acelas minut.nu l-am uitat niciodata chiar daca eram cu cineva il visam pe el...acum vorbim si poate ,peste o luna,doua o sa ne vedem....cine stie,poate de data asta va merge mult mai bine...oricum o leoaica e cucerita doar de un varsator;)

nobodys

nobodys

greu...

24 Aug 2008, 23:48

E greu cu un varsator....incerc de 2 ani sa ii arat ca tin la el...Acum, cand am reusit sa-i pun pe tava totul inca punct continua sa ma tina in sah. Nu stiu ce vrea...sau ce asteptari are. Nu stiu ce gandeste...nu pot sa-i strabat mintea. E prea enigmatic. Sa nu mai spun ca desi sunt de fata, continua sa intoarca punct capul dupa fete si sa faca diverse remarci...iar asta doare. N-o sa ajung niciodata sa fiu cea care se antreneaza in discutia pt o viitoare relatie...si desi stie cat de mult il plac, mereu imi lasa impresia ca eu trebuie sa fac primul pas. Nu stiu cum sa procedez...cert e ca nu ma vad rezistand in fata unui refuz.

potaitza

potaitza

varsatorii-ferasca dumnezeu

04 Aug 2008, 09:29

nare sens o relatie cu un varsator..sunt mincinosi, imprevizibili in sensul rau..se zice ca fac surprize.nui adevarat.surprize neplacute poate DAAA muuulte cand tie lumea mai draga.mam despartit de cateva ori de un varsator.ne impacam.in fine. si ce sa mai zic ca eram si sunt virgina.am vrut sa incep cu el(in perioada in care ne intelegeam) viata sexuala..dar ma facut curva fara fund..(o da ce romantic-mentionez ca toti baietii sunt morti dupa fundul meu ;) )deci nare sens..oameni prefacuti ca astia nam vazut.Cu toate ca sunt leu adevarat omu asta chiar ma facut sami pierd increderea in mine( pt scurta perioada ca doar sunt leoiaca).sfatu meu? nu va incurcati cu un varsator decat dupa 1 an daca se tarasc dupa voi.altfel.si mie imi facea cadouri la inceput..si ce? ma facut curva nesimtita si fara fund..a! si a doua zi era ziua mea de nastere ;) tin sa mentionez ca era de familie cu carte si nu vreun tzaran ca am vazut ca ascrie ca un varsator nu jigneste ..Ooo si INCA CUUUM!!

ina186

ina186

leu

20 Mai 2008, 23:05

leu-varsator .....din cate stiu eu si din cate am vazut se inteleg foarte bine.Stiu persoane casatorite si foarte fericite....din cate stiu eu sunt zodii opuse exista atractie mare si se pot intelege foarte bine(se pot completa) sau foarte prost..

gaylord_fucker

gaylord_fucker

salut

13 Mar 2008, 02:25

salut , interesant :D ce ai rezolvat ? te-ai intors la vechea iubire ? :D
aspteptam vesti proaspete :D Happy ending ?:P

ioanap

ioanap

iti admir decizia

04 Mar 2008, 22:36

Iti admir curajul, intr-adevar. Cred ca ai dreptate, ai nevoie de o dovada clara ca nu exista viitor pentru relatie...asa suntem noi, oamenii...simtim nevoia sa fim pe deplin convinsi...daca tu il iubesti atat de mult...poate merita - si poate intr-o zi ne vei povesti tu despre o prima relatie fericita si reusita dintre un varsator si o leoaica...mult succes si tone de fericire! :)

ancutsel

ancutsel

alex

04 Mar 2008, 20:47

Sa stii ca in tot timpul in care am fost impreuna nu ne`am certat mai deloc.Si eu zic ca totusi merita inca o incercare,decat sa stau cu gandul asta pana cand va fi prea tarziu mai bn sa actionez acum.Nu stiu,asa simt eu...simt nevoia sa clarific eu lucrurile.Daca o sa fie numai o aventura,idila cum vrei s`o numesti nu o voi regreta ,voi ramane impacata cu mine insumi ca am avut curajul sa mai dau o sansa acestei povesti.
Multumesc frumos oricum pentru sfaturi.

alex24

alex24

sal

04 Mar 2008, 18:44

cu toate k pare ceva..frumos intre voi..eu zic sa o lasi balta k nu o sa mearga...stiu pt k am in fata un kz concret si nu veti ajunge niciodata la intelegere..decat in pat...inrest nu aveti tangenta unu cu altul in nici un punct de vedere nu kuta nimic mai mult decat o idila si atat...pt k nu s va putea ridik niciodata la standardele tale..oricat s-ar stradui...u esti o fire prea carnala pt unu ca el si pui pret p lucrusi materiale palpabile..si singurul lucru kre va iesi intre voi e cearta si iar cearta..

ioanap

ioanap

despre varsatori

29 Feb 2008, 00:45

Draga mea, cred iti pot intelege cat de cat ingrijorarea cu privire la zodia varsatorilor. eu sunt nascuta pe 23 august si multe zodiace ma includ in zodia leu, desi eu ma consider o fecioara autentica..oricum, si au am avut un iubit in zodia varsator si, din cauza faptului ca el dorea sa fie independent din toate punctele de vedere iar eu imi doream doar sa ma lase sa il iubesc cum stiam eu mai bine, am renuntat...:) cunosc fluturasii in stomac..si lipsa poftei de mancare...si toate sentimentele si emotiile pe care un varsator este in stare sa le trezeasca intr-o femeie...din pacate insa, nu sunt genul de oameni care sa garanteze un viitor fericit celor de langa ei...si cele scrise de tine tocmai mi-au confirmat asta...daca mai era nevoie, oricum. Am fost impreuna timp de 5 ani, insa toate intalnirile noastre ma lasau tot mai trista si mai lipsita de sperante. Eu am fost cea care a abandonat relatia, am plecat pentru ca deja nu mai era nici unul dintre noi fericit...eu am avut curajul, intai m-a invinuit, si apoi mi-a multumit..acum suntem buni prieteni. Eu am o noua relatie (cu un rac) si in sfarsit am reusit sa aflu ce e fericirea. varsatorii traiesc doar clipa...atat...