eu sunt scorpion, el varsator! ne cunoastem de 3 ani!

by: soaptaa
Sora lui e colega cu mine la facultate. Dar numai de doua luni suntem impreuna. Cumsa intamplat?pai sa va povestesc..eram in Kaufland (Baia Mare) si imi facem cumparaturile, cand deodata il observ ca era la cativa pasi de mine si isi cumpara fornetti. a fost o sclipire de moment..ne-am privit in ochii..si atunci s-a intamplat ceva extraordinar..mi-e greu sa il cunosc..pt ca desi spune multe,are nevoie de stimulente,dar mai mult el e cerebral..pe cand eu sunt mai sentimentala, intuitiva. Pt mine au mai mare importanta trairile, faptele, senzatiile, in raport cu el care are nevoie de stimulente intelectuale.el e mai rational..da-ti-mi un sfat!oare are sanse de reusita relatia mea cu el? e exasperant cateodata..e cinic..! pe mine ma agaseaza cu ironia lui, eu sunt f.f.sensibila! dar pe ansamblu e ok! semanam destul de mult. Insa nu stiu ce anume il incita, cum anume..ce il face sa vibreze? ii place sa fie laudat, dar eu nu sunt genu sa spun decat atunci cand simt ca acel om merita si tre laudat..pe cand el are nevoie tot timpul. va rog sa ma ajutati cu un sfat! Dincolo de toate astea, e destul de greu sa inteleg ce gandeste, adesea avand o privire destul de inexpresiva.

iulivali1983blue

iulivali1983blue

BUNA NELLY

14 Iun 2009, 22:05

parerea mea e ca daca simti ca nu merge las-o balta ca va obositi amandoi si daca nu merge acum nu o sa mearga niciodata.dar sa o faci in momentul in care ati discutat f bine unul cu celalalt si sa va spuneti exact probleme care le aveti unul cu celalalt.oricum sa stii ca e greu sa te desparti de un varsator indragostit.ai grija

iulivali1983blue

iulivali1983blue

ce sa ii faci unui varsator

14 Iun 2009, 21:59

buna ziua eu sunt o si am avut si o relatie de doi ani cu un varsator si stiu cate ceva despre varsatori:sunt ffff incapatanati trebuie intotdeauna sa le dai fff multa libertate pt ca cu cat ii acaparezi cu atat fug mai repede.am vazut ca cateva mesaje de genul ca adora sa ii lauzi eu nu cred,nu suporta sa ii lauzi doar asa de dragul lor ca simt ca o faci din dragoste si nu le place.nu arata fff multa dragoste unui varsator ca tinde sa preia puterea si sa te foloseasca cum vor ei,si in general unui barbat ii place inaccesibilul.sunt foarte capabili sa iubeasca dar pot ajunge si obsedati de o anumita persoana si atunci e grav de persoana de langa ca nu mai scapi de el nici daca vrei.pot deveni si foarte posesivi si gelosi.din punctul meu de vedere ca sa poti sa tii un varsator langa tine e sa nu ii arati dragostea ta exagerat si sa ii lasi sa simta ca au destula libertate.BAFTA TUTTUROR CARE VOR SA AIBA O RELATIE CU UN VARSATOR

nelly_07

nelly_07

EU SCORPION EL VARSATOR

25 Mai 2009, 16:31

BUNA. EU SUNT CASATORITA CU UN VARSATOR DE 3 ANI SI SUNTEM IMPREUNA DE 8 ANI.
SINCER NU NE INTELEGEM. NE CERTAM F DES. DAR NE IUBIM. AM VRUT DE MULTE ORI SA RUP RELATIA DAR NU AM AVUT CUM. DK AR FI SA O IAU DE LA CAPAT CRED CA NU AS MAI INCERCA. IL IUBESC MULT SI EL PE MINE.DAR PE ZI CE TRECE REALIZEZ CA DE FAPT NU NE POTRIVIM. MA DOARE ASTA . DAR CE SA FAC?

aliceyzy

aliceyzy

ASTROGRAMA GRATUITA

06 Mar 2009, 01:33

ASTROGRAMA GRATUITA PE WWW.DREAMWORKS.RO PLUS CA GASESTI SI CASTINGURI INTERESANTE

marionny

marionny

varsator

26 Ian 2008, 16:40

Eu sunt baiat si sunt varsator:). Acum am o relatie cu o fata scorpion. Desi e mai incapatanata decat fostele imi place foarte mult. De cand sunt cu ea m-am uitat cu atentie la scorpionii pe care ii intalnesc si pot spune ca daca m-as despartii de ea tot cu un scorpion as vrea sa am o relatie. Nu stiu de ce desi horoscoapele spun ca aceste doua zodii nu merg, exista o atractie puternica. Varsatorii pun suflet in relatii si nu sunt reci cum spuneti voi. Poate nu o arata. Si au f multe conflicte interioare. Intrebarea mea este ce va place voua scorpioancele la varsatori daca va place ceva. PS: daca vreti sa vb despre relatia dintre un varsator si un scorpion idu meu e: marionny_05. As vrea si eu sa stiu parerile unui scorpion. Chiar imi place de fata asta si as vrea sa mearga relatia...

rhodogale

rhodogale

si eu....tot scorpion. :(

15 Ian 2008, 14:50

vreau sa vb cu cineva despre varsatori. cine are sa imi dea un id..va rog

eu varsator...el scorpion

21 Dec 2007, 23:52

suntem impreuna de 2 ani si ne iubim cu fiecare zi ce trece tot mai mult...dar aproape in fiecare zi ne certam pt ca amandoi suntem f incapatanati...asa k sfatul meu este sa ai f multa rabdare si sa lasi de la tine atat cat consideri tu ca este nevoie pt a nu ti se "urca" in cap...apropo impacarea este dulce:D

bella_diavolessa

bella_diavolessa

eu scorpion ,el varsator,5 ani impreuna

02 Dec 2007, 23:11

Buna!
Pana sa vad aceste discutii am crezut k am o problema dar.....acum "auzindu-va" imi dau seama k nu este o problema ci asa este el.Exact aceeasi descriere ii pot face si eu!!Si il cunosc d 6 ani ,sfatul meu?lasa-l sa t descopere fi misterioasa nu-i da ce iti cere de prima data pt. k s va plictisii.Asta este marele lor defect s plictisesc si dc faci ceva sa l atragi atentia o iau in gluma,cel mai intelept lucru e sa nu l dai atentie..crede-ma stiu!Alt sfat nu-l stresa ,nu-l suna tu lasa-l p el sa "fiarba" asteptand tel tau k sa-l aprecieze at cand il dai altfel...va ajunge sa nu-ti mai rasp.Noi suntem romantice,visatoare,sentimentale in schimb ei sunt pusi p shoti mai tot timpul.Dc il vrei langa tine tine-l la distanta altfel il pierzi si lauda-l at cand e cazul ,nu f des k sa aprecieze at cand o faci si citeste "defectele zodiei" si "cum sa ti barbatul varasator pt tine" si iti spun din experienta k asa este.Si vad k nu e vb numai d iubitul meu ci k asa sunt ei in general k persoane..DAR ai grija,t poate rani f mult....t face sa t indragostesti d el si dc nu stii cum sa "joci" o sa ajungi sa pierzi si sa suferi..niciodata nu va accepta k este vina lui.pup si mult noroc

ina186

ina186

relatie

29 Nov 2007, 23:18

Mama mea e varsator si tata scorpion.Se inteleg foarte bine si sunt casatoriti de 25 de ani.Mama e loiala si foarte intelegatoare,sensibila chiar daca de multe ori nu arata asta.Parintii mei au invatat sa se iubeasca si sa se inteleaga unul pe celalat.Trebuie doar rabdare si iubire.Eu ma uit la ei si sunt o pereche ideala cu toate ca au trecut 25 de ani de casnicie se vede ca se iubesc si in ziua de azi...uneori ii privesc si parca sunt doi adolescenti indragostiti.Si eu imi doresc dint tot sufletu sa am parte de o casnicie cum au ei.

lesko

lesko

Buna

24 Nov 2007, 20:41

Eu sunt dany si sunt scorpion iti raspund ca vad ca nimeni nu a rspuns si ca sunt in aceeasi situatie ca si tine
tot asa parca a fost dragoste la prima vedere, o sclipire de neuitat care nu i-am rezistat.
am fost impreuna mai bine de doi ani dar ne intalneam mai rar din cauza ca nu eram din acelasi oras.
eu nu mai puteam eram super indragostyta
dar el nimic.
mi se parea cateodata ca il interesez dar alteori deloc .
asa sunt ei zodia aia :) si asa suntem noi prea indragostyte si prea ne aratam adevarata fata:).
am avut multe de invatat din relatya asta.
si sa stii ca, chiar daca nu isi arata dragostea ei iubesc asa cred eu,pt ca odata ne-am certat si chiar nu m-am miscat dupa el eram eu indiferenta si chioar la durut ca mi-a zis mai tarziu.
noi am ramas prieteni dar tot mai exista sclipirea aya, cand ne vedem parca nu ii rezist si nu imi rezista.poate e numai pe plan sexual ceva in contopirea acestor zodii,noi fiin printesele sexului frumos:) din zodiac.
eu zic sa il faci sa ii fie dor de tine
sa fii si mai rece cate odata si mai dura
si sa nu il baty la cap
si cand vezio ca nu mai merge asta e. viata merge inainte.pup si numai bine