femeia Scorpion, calda sau rece?

by: luckyrock
sau oscileaza intre aceste doua extreme?

si de aici, sa dezvoltam: este femeia Scorpion o extremista?

ana68

ana68

Pai Pinky draga

06 Mar 2007, 12:19

iaca ca mai sunt si exceptii intre scorpioni:eu sunt aia,care daca am ocazia sa dorm 24 din 24 de ore...apoi sa sti ca asta fac.Sau pur si simplu sa stau si sa visez cai verzi pe pereti sau sa ma tarai de pe pat pe fotoliu si invers....si tot asa.Ce-i?!Pare ireal?E real...Cand am treaba,am treaba si gata,o duc la capat,in 90% din cazuri cu succes si cand termin stau si stau si stau...uneori constructiv.

leo

leo

:)

20 Dec 2006, 14:15

nu stiu altii cum sunt, dar m ie mi se par cele mai faine femeile scorpion. si nu a fost niciuna cu care sa nu ma inteleg super bine.

pinkyutza

pinkyutza

reply

19 Dec 2006, 11:17

Imi spui mie ca nu esti mereu activa si cateodata simti ca innebunesti daca stai degeaba?

ana68

ana68

Pinky

18 Dec 2006, 18:42

Iti dau dreptate doar in ultima propozitie...in restul te contrazic...exista tot felul de tipuri de oameni care sunt sub zodia scorpionului si care nu corespund nici macar 1% descrierii tale.Nu toti putem arata ca un top model...

pinkyutza

pinkyutza

Despre scorpioni

18 Dec 2006, 11:24

- temperament: flegmatic
- infatisarea: statura puternica, vitala, dar isi consuma energia foarte repede pentru ca se macina foarte mult, privire patrunzatoare, sfredelitoare sau uneori misterioasa
- comportament: miscari agere, buni sportivi
- cum incepe o actiune: nu se avanta in actiuni, ci studiaza problema mai mult din punct de vedere psihologic, isi pun problema eu ce foloase trag din urma acestei actiuni

leo

leo

Pisi

09 Dec 2006, 15:47

multumesc pentru urari. esti foarte draguta. o sa am intr-adevar o sapt placuta. ma trimit astia de la servici la un curs la Poiana Brasov o sapt. sper doar sa nu ninga. nu vreau sa isi rupa picioarele la schiat doi colegi de-ai mei. :)))
iti dorect si tie numai impliniri in continuare.

pisi

pisi

Leo,unicul

08 Dec 2006, 17:21

scorpion(barbat) preferat din viata reala si cea de pe forum. :))

Mi-a fost mai greu la inceput sa ma obisnuiesc cu felul tau de a fi,Leo,dar pe parcurs mi-am dat seama ca esti totusi un om deosebit,chiar daca ai si tu micile tale defecte,dar toti le avem. :)

Leo,iti urez un sfarsit de saptamana grozav,si ne mai auzim noi. :))

ana68

ana68

Leo...

08 Dec 2006, 15:44

Pai ma termina psihic...ficioru' asta al meu...Da' ce sa-i fac?E al meu si il iubesc asa cum e!

leo

leo

lol Ana68

08 Dec 2006, 14:54

te inteleg. trebuie sa fie greu sa ai un varsator in familie....nasoala treaba.

ana68

ana68

Uauuuuuuu....

08 Dec 2006, 09:47

Mey oameni buni ce v-ati aprins la subiect....hehehehehe....ce-mi place!
Pisi....asa e cu scorpionii masculi,cum scri tu:nu ar recunoaste veci o greseala facuta si tin intotdeauna sa aiba dreptate...Chestia cu bun la pat...e discutabila.Parerea mea e ca fiecare vede si intelege acest concept in felul lui si fuctie de cunostintele in domeniu.
Lucky,mi-a placut sirul cu scorpioancele si zodiile...Ca sa ma bag si eu in seama:cu racul merge la mine relatia,am cunoscut un rac in tineretele mele,insa ma enerva grija aia exagerata fata de mine,nu prea aveam parte de adrenalina...era prea cuminte si bland.Berbec mi-a fost primul sot...brrrr!...promit sa nu mai repet experienta asta in vecii vecilor...Iar cu pestii...iarasi ma enerva de numa' ca avea uneori accese de constiinta si vroia si el sa fie ala de are ultimul cuvant si zau ca ma apucau pandaliile pana ii venea mintea la cap sa inteleaga cine e sefu'....Sunt rea,este?!hehehehe
Cu restul...hm,hm...nu prea am avut tangnte,decat ca am socializat,atat...
Varsator e fi-miu si ma termina nervos la cat de plutitor e si cati cai verzi pe pereti vede...nu stiu zau cand se mai face bine copilul asta al meu...plus ca ma enerveaza ca e si oleaca influentabil si are apucaturi de rebel.Ma gandesc cu groaza ce m-oi face cu el cand o ajunge la 16 ani....vai de zilele mele!
Pai dragilor,va doresc tuturor un weekend minunat,sa fiti iubiti si sa auzim numai de bine!

luckyrock

luckyrock

atentie, lumeeee...

07 Dec 2006, 17:13

daca mai era nevoie, precizez ca "regulile" de mai sus se refera doar la femeia Scorpion si barbatul X

initial m-am gandit ca se subintelege, avand in vedere ca sunt pe sectiunea "femeia Scorpion", da' mai stii?? sa nu ma perceapa lumea gresit ;)

luckyrock

luckyrock

pe scurt, DA sau NU

07 Dec 2006, 15:22

1.Berbec NU

nu merge. vrea postul de conducere si Scorpionul nu va accepta niciodata asta. plus ca la fidelitate lasa mult de dorit

2.Taurul DA

are ochi calzi si suflet bland. e bun. e fidel. e rabdator. e ceea ce tu nu esti. esti tu intr-o varianta mai buna, daca dam la o parte incapatanarea...si orgoliul....si posesivitatea....si gelozia.....:))))

3.Gemeni MMMNU

sunt haiosi. sunt glumeti. super ca prieteni. dar tu il enervezi cu profunzimile tale. esti prea serioasa. si prea geloasa pentru gustul lui. plus ca, din nou, fidelitatea.....

4.Rac DA

daca iti plac barbatii credinciosi, dedicati, mamosi, romantici, vesnic indragostiti de tine.....se zice ca ar fi chiar perechea perfecta a Scorpionului, da' pe mine nu a reusit sa ma convinga un Rac de chestia asta

5.Leu NU

ce zodiei ziceai ca esti? Leu?? hai, pa!

6.Fecioara MMMNU

mmda, este perfectionist. dar prea critic. mmda, este fidel. dar prea cinic. mmda, este stabil. dar prea rece

7.Balanta NU

iubita mea, azi vin la 8. ba nu, la 7. ba nu, la 9. ba nu, la 6. ba nu, la....
ma obosesti, mai bine nu mai veni deloc!

8.Scorpion MMMMDA

depinde cat de mult te poti suporta. caci el este oglinda ta. intepaturile vor veni una dupa alta, fara mila si fara intrerupere. gelozie multa. orgoliu imens. fericire si durere. ridicari la cer si caderi in abis. pasiune fierbinte si cruzime fara limite. TE IUBESC! TE URASC! a, si nebunie....

9.Sagetator NU

sunt interesanti, dar tot timpul cauta o alta tinta. iti place sa suferi? nu cred

10.Capricorn DA

te intrece in perfectionism. un pic rigid, dar comunici foarte bine cu el. ii place rutina si nu reactioneaza asa de bine la schimbari/nou. dar sigur vei sti cum sa il conduci...

11.Pesti DA

da la o parte razbunarea, incapatanarea, rautatea si vanitatea unui Scorpion si ghici ce iese? un Peste! pasionali, tandri, sensibili [un pic prea totusi..]

12.Varsatori NU

vrea sa schimbe lumea cu ideile lui si tu esti prea egoista sa te gandesti la altcineva in afara de tine

*exceptiile pe care le-ati intalnit in viata reala nu fac decat sa imi contrazica "regulile".:))))))

leo

leo

Ella

07 Dec 2006, 13:58

despre taur nu am experienta prea multa. am avut mai demult o prietena dar a rezistat doar 2 saptamani pana a avut proasta idee sa ma intrebe de ce am sarutat-o in prima zi.
deci nu prea pot spune multe.
si fecioarele sunt intr-adevar oameni ciudati.

leo

leo

Pisi

07 Dec 2006, 13:56

Daca ce spui tu e caracteristica imi dau seama de ce am stat 6 luni dupa prietena mea cand puteam face si altceva mai bun. lol
Tot scorpie e ca mine. si ca sa iti raspund la intrebarea cu sexul, sa stii ca eu unul nu am intalnit asa ceva pana acum. e fascinanta.

pisi

pisi

Ella*,e adevarat ce se spune,

07 Dec 2006, 13:16

ca voi,scorpionii(si ei,si ele),sunteti foarte buni la pat?
Cel putin asa sustine un amic de-al meu care e astrolog si,colac peste pupaza,are si ascendentul pe scorpion,sau isi mangaie singur ego-ul? :D

Nu stiu de ce,dar sagetatorii ma atrag foarte mult,au ceva la ei,care mie imi da fiori,dar dupa aia imi trece,prea zbuciumati si prea libertini dupa parerea mea. :P

pisi

pisi

Despre barbatii scorpion

07 Dec 2006, 12:22

Din cate am observat barbatilor scorpion cand li se aprind calcaiele dupa o tipa,nu se lasa usor pana nu reusesc sa fie cu ea,le este greu sa accepte si un amarat de refuz.
Am avut experiente neplacute in acest sens cu barbati scorpion,care desi stiau ca sunt cuplata cu cineva,tot imi faceau avansuri,nu acceptau cu niciun chip refuzul sau indiferenta mea,ajunsesera chiar sa-mi faca ochi dulci chiar de fata cu iubitul,moment in care a trebuit sa iau masuri,si sa intru mai dur in acei tipipentru a fi lasata in pace,chiar nu inteleg de ce li s-au aprins calcaiele dupa mine,ca slava Domnului,am discutat normal fara apropouri sau flirturi...
Barbatii scorpion isi recunosc cu greu greselile,sunt plini de ei,sunt barbati inteligenti,razbunatori,intotdeauna vor sa detina controlul asupra a toti si toate,sunt ascunsi chiar,alunecosi,tacuti,iar atunci cand deschid gura spun de obicei rautati,sunt greu de citit,incapatanati uneori etc.
Cel putin asa sunt scorpionii(ei)pe care ii avem in grupul nostru de cunostinte eu si iubitul meu sau cei pe care i-am cunoscut de-a lungul vietii.

Un singur tip a reusit sa ma bulverseze,dar ce-i drept respectivul e sagetator cu ascendent scorpion(brunet,ochi negri si mari,tenul alb),cred ca daca n-as fi fost cuplata,acum as fi fost cu el.

Si acum imi aduc aminte cu placere de faptul ca atunci cand il atingeam,fara niciun fel de gand,tresarea si i se facea pielea de gaina,uneori il priveam adanc in ochi si vedeam cum nu isi putea lua ochii de la mine, pe el il intarata la mine,faptul ca nu stia cum sa ma citeasca,nu stia cum sa interpreteze reactiile mele,spusele mele. hi hi hi

Ce vremuri...

ana68

ana68

Hahahahahaaha...

07 Dec 2006, 08:43

Leo draga,subscriu la ceea ce scri tu....In plus pentru mine fecioarele sunt crima si pedeapsa...ca sunt niste mimoze enervante.Le suport pana la un punct si p-orma trec peste ele ca tancul....
Iar cu taurul ne toleram...ne toleram si p-orma e nasol daca ne certam....dar relatia e buna.Surorile mele is taur....

leo

leo

dupa mine....

07 Dec 2006, 01:35

singura zodie cu care nu se poate intelege scorpionul este varsatorul, care este un nativ prea visator. cel putin nu am intalnit varsator care sa nu ma calce pe nervi in fiecare conversatie.

leo

leo

pisi

07 Dec 2006, 01:33

am ascendent in leu. si cred ca ma inteleg cel mai bine tot cu scorpiile, dat fiind faptul ca 5/5 relatii cu scorpioance au iesit super de-a lungul timpului.

luckyrock

luckyrock

furnica???????

06 Dec 2006, 22:33

poate ca nu sunt asa mare ca tine si asa de puternica (chiar, la ce iti foloseste ca esti mare si puternic, in afara de faptul ca poti trage la jug mult timp?), dar este suficienta o mica intepatura din partea mea si pe loc pici mort, mai gandeste-te!! si nici macar nu ma poti prinde, caci esti greoi, iar eu am mai multe picioare si, pe langa faptul ca ma misc repede-repede, intep cu acul cand nu te astepti! si de unde nu te astepti! stai cuminte, Taurule, nu te pune cu cei mici, dar abili si veninosi!

agent_00757

agent_00757

intrai acusi ce sa fac?

06 Dec 2006, 20:54

la ce coarne am nici nu ma gandesc sa dau inapoi,cui ii e frica de o "furnica":)):))

pisi

pisi

Leo,cu ce zodie

06 Dec 2006, 15:20

ai observat ca te impaci cel mai bine?
Si inca ceva: pe ce zodie ai ascendentul?

leo

leo

lol

06 Dec 2006, 14:20

mai fetelor, eu ca scorpie ma simt bine...:)))

ana68

ana68

Pai,mey,scorpioancelor...

05 Dec 2006, 09:51

Cum naiba sa nu fim agonie si extaz,ca tocmai asta e natura noastra scorpioniceasca...pai nu?!
Asa ca,Ella si Lucky,intelegeti voi dragelor de ce unii au sentimente confuze fata de noi,ceva ura impletita cu dragoste arzanda...si stau si nu isi pot imagina ce atitudine sa ia fata de vulcanul care ne mistuie...caci asa suntem,nu?ba coacem,coacem in noi si sa fereasca Sfantul cand rabufnim...heheheheehe...
Faine versuri si melodie...
Mey,Agentule,ce vrusi mama draga sa spui cu vorbele matale?Chiar vrei sa intri intri in furcile caudine ale scorpiilor?Heheheheh...nu-ti recomand....Sper ca nu te-ai suparat,era o gluma!
Na,sa fiti iubite si iubiti si sa auzim numai de bine!Aaaaa,sa nu uit:LA MULTI ANI! Nicoletelor si Nicolailor!Sa traiti cu numele!

pisi

pisi

Eu n-o stiu

04 Dec 2006, 23:34

decat pe Ella* cea buna si blanda,pe cea rece n-o stiu si nici nu vreau s-o stiu. :)

Superba melodia,una dintre melodiile mele preferate. :)

Noapte buna tuturor,sa plutiti pe-un norisor. :P

luckyrock

luckyrock

ella*, ella*, nu te-ai putut abtine.....

04 Dec 2006, 22:52

atat m-am gandit in ce limba sa pun versurile alea!....

dar cum tocmai ma acuzase cineva ca am o atitudine de "eu sunt mai desteapta decat restul lumii!!", am zis sa-mi plec un pic privirea spre micii muritori si sa nu fiu snoaba, postand cantecul in engleza :))))))))

respect, my sister!

luckyrock

luckyrock

pentru femeile Scorpion

04 Dec 2006, 19:52

*aceste versuri sunt o traducere adaptata a piesei "All Four Seasons", cantata de Sting. recomand si ascultarea ei, merita.

Toate cele 4 anotimpuri

zambetul ei dulce
ca vantul cald de vara
imi da aripi sa zbor
spre cerul stralucitor
dar cand se gandeste
ca am numarul ei
pe pamant ma aduce
cu ochii ei reci
asa este iubita mea
ea poate fi
4 anotimpuri intr-o zi

in noaptea linistita
iubirea noastra
e ca o vara calda
cu tot farmecul ei
dar ca un cal pur-sange
ea se poate rasuci
si ma redescopar
in bratele metresei iarna
asa este iubita mea
ea poate fi
4 anotimpuri intr-o zi

cum pot spune
cum pot sti
cand ziua incepe
cum va fi?
ea poate fi cruda
poate fi blanda
si eu sunt prins
in acest joc
ca un naiv

ea isi schimba gandurile
ca si hainele
de la un minut la altul
e greu de spus
se poate transforma
din fierbinte in rece
ca si vremea furtunoasa
ea este darul meu
de la dumnezeu
sau un diavol adevarat
venit la mine din iad
asa este iubita mea
ea poate fi
4 anotimpuri intr-o zi

daca ziua e senina
imi iau umbrela
in cazul in care
ploaia incepe
ati putea spune
ca sunt precaut
dar nu vreau sa fiu
prins intr-o rafala brusca
asa este iubita mea
ea poate fi
4 anotimpuri intr-o zi

agent_00757

agent_00757

atat acum

04 Dec 2006, 19:49

hm aste da treaba!!!
calda?,rece?ma fetelor daca astea sunt facute cand trebuie totul e ok
dar cand se raceste brusc ........atentie (se sparge)...:))

ana68

ana68

Lucky

30 Nov 2006, 08:13

Cata dreptate ai si cat ma mai recunosc in descrierea ta....hehehehe...vezi?Ca doar ti-am scris ca suntem oamenii extremelor si tonurile de gri nu au ce cauta in viata unui scorpion...Da,si uitasem sa mentionez privirea ucigatoare aruncata de dupa intrebarea cu oglinzile :-)))))....
Sincer si eu mi-am pus intrebarea pe care ti-ai pus-o si tu si cum de unii nu pot accepta ca nu toti oamenii sunt la fel.De multe ori mi-am zis si am intrebat retoric:"oare de ce nu ma pot lasa(unii) in plata Domnului,sa se gandeasca ca eu nici macar nu m-am nascut,ca nu exist sau ca sunt pur si simplu o amintire".Au unele persoane un dar aparte de a te sacai si de a incerca sa intre cu bocancii,pur si simplu,in viata mea...si chiar nu vor sa inteleaga toate semnele mele de retragere si refuz...Of,si atunci iese scorpioana din mine la iveala si asa biciuiesc cu vorbele si las niste rani asa de adanci...ca raman cicatrici pe veci...si tare rau imi pare pe urma,insa daca acei oameni ar pricepe si ar intelege cand e momentul sa se opreasca un pic,o mica pauza...ce bine le-ar fi si cum scrie si Mini...si-ar face din mine prietena pe viata,devotata si apropiata neconditionat...
Asta e viata,Lucky!Ce sa facem?Sti tu vorba aia cu sa scuipi contra vantului...Asa ca uneori e bine sa te lasi si dus cu valul,ca sa fie bine...
Numai bine va doresc!

mini

mini

doamneee

29 Nov 2006, 22:04

Ce enervant sa isi schimbe cineva parerea si starea atat de repede. Cred ca as innebuni?

Si totusi scorpionii sunt atat de fascinati si de atragatori. Iar femeile sunt cele mai bune si mai devotate prietene.