Anovulatie dupa contraceptive

by: autumn
O prietena se confrunta cu o problema delicata. Dupa cativa ani de contraceptive si o sarcina (cand a renuntat la ele) acum vor inca un copil insa ea nu mai poate ramane insarcinata. Medicul i-ar fi spus ca e din cauza contraceptivelor folosite, ca i-au ingrosat excesiv d emult peretele uterin. Ce credeti, se poate asa ceva? sau sa mearga la alt medic?
 

lilly_buterfly

lilly_buterfly

mai exista

29 Sep 2010, 08:59

si solutia unei mame purtatoare, insa asta e un subiect delicat mereu...

autumn

autumn

Se pare

22 Sep 2010, 09:00

ca sunt mai multe cauze. Ingrosarea peretelui uterin, modificarea drastica a PH-ului secretiei vaginale si o anexita, din timpul sarcinii anterioare.

Toate astea combinate fac aproape imposibila aparitia unei alte sarcini. Pana acum asta i-au spus. Ce e de facut?

tashulina

tashulina

Stiu

15 Sep 2010, 10:48

ca organismul uman are un potential extraordinar de recuperare si ar fi trebuit sa isi revina pana acum, dupa intreruperea anticonceptionalelor.

poate este alta cauza, sa investigheze mai profund...

 
 
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.