Cea mai potrivita metoda de contraceptie dupa prima nastere!

by: andrea1987
Am o fetita de 7 luni,am alaptat-o pana la 6 luni, inca nu am menstruatie dar ma gandesc ca ar trebui sa apara. In aceste luni am avut contacte sexuale si nu am folosit nici o metoda contraceptiva, doar ne-am ferit (nu am folosit nici prezervativul pentru ca nu e confortabil).Am inteles ca atata timp cat nu am menstruatie nu pot sa raman insarcinata dar nu am avut prea mare incredere in asta. Acum as vrea sa stiu ce imi recomandati, ma gandeam sa imi pun un sterilet dar am inteles ca poate duce la cancer.

andrea1987

andrea1987

raspuns

02 Mai 2009, 14:45

Am doar 22 de ani, voi merge la un consult si sigur doctorul imi va spune care e cea mai potrivita metoda.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.