Contraceptive care nu ingrasa

by: sorinachivu
Stiu ca multe femei au aceasta problema. Luam contraceptive si ne ingrasam. Este bine sa sa mergem la medic sa ne prescrie pilulele potrivite dar de cele mai multe ori medicii nu fac analize amanuntite si pur si simplu prescriu niste pilule. Care sutn pilulele pe care le iei si nu te ingrasa? Macar sa stie lumea ce sa ceara de la medicul ginecolog.

mary_a1611

mary_a1611

Mercilon

12 Ian 2015, 08:50

Iau Mercilon de cel putin 2 luni. Pana acum nu am avut nicio problema. Nu am pofta de mancare in exces, nu m-am ingrasat, ci chiar am mai slabit, PMS a disparut (nu am avut durereri absolut deloc) Am mai luat Mercilon si in trecut, pentru aprox jumatate de an si a fost, de asemenea, foarte ok.

lianatrasca

lianatrasca

o intrebare

15 Mai 2007, 01:53

poate sa mi spuna si mie cineva pana la ce varsta se pot lua pilule contraceptive?

yoyomi

yoyomi

Contraceptive care nu ingrasa

27 Apr 2007, 16:51

dar ce anlize iti face inainte sa ti-le recomande?

babyblue12

babyblue12

Mercilon

05 Feb 2007, 15:31

Eu iau de vreun an si ceva Mercilon si nu m-am ingrasat nici macar 1 kg. Din contra, inainte sa iau ma ingrasam daca nu eram atenta la ce mananc, dar acum nici vorba...si in fiecare zi mananc dulciuri :D.
Mie mi le-a prescris ginecologul dupa ce mi-a facut un control (fara analize de sange) si se pare ca mi s-au potrivit.