despre anticonceptionale....

by: 
Sunt f derutata.Am fost luni la un medic ginecolog,la un cabinet particular si mi`a prescris anticonceptionale,la cererea mea.Mi`a dat Laurina.Nu mi`a facut nici o analiza,mi le`a dat pur si simplu.M`a intrebat doar daca am avut hepatita.
Aseara am luat prima pastila si nu ma simt deloc bine.De dimineata mi`a fost greata si inca persista,ma doare rau ficatul,rinichii,stomacul si am o stare de somnolenta.Eu am un inceput de ulcer la stomac,probleme cu hipertensiunea,pietre la ambii rinichi si probleme cu fierea.Oare pastilele imi fac bine in cazurile astea? Am citit prospectul si aproape tot imi este contraindicat la problemele de sanatate pe care le am.Ce sa fac ? Sa nu le mai iau si sa merg la alt medic ,ca sa reincep de luna viitoare,poate cu altceva? Pls help me !! Nu stiu ce sa fac,sa le mai iau sau nu.Mi`e frica sa nu ma simt si mai rau.
 

rasfatzata_iza

rasfatzata_iza

:)

16 Iun 2007, 13:49

mergi la un nou medic ginecolog si spune i si lui ce ne ai spus si noua.sa sti ca sunt cazuri in care ai acele simptome de la anticonceptionale.si eu am avut greturi si somnolenta.

katy

katy

:D

13 Aug 2006, 12:25

eu cred ca e ceva normal sa te simti putin rau dupa c ai inceput sa le iei, caci se produc anumite schimbari in organism... si eu am probleme cu ficatul, pietre la bila, stomacul :))... lol :D. Eu iau Tri-regol si la inceput tot asa mi-a fost cam rau :)... migrene insuportabile, dureri de bila... dar apoi cu timpul au trecut :D! Tu cum te mai simti?

...

06 Aug 2006, 11:22

Problema cea mai mare este ca medicul meu e in concediu pana in 4 septembrie.
Am luat pastilele in continuare,si parca ma simt mai bine.Probabil a fost din cauza schimbarii produse in organism.

pysoiash

pysoiash

;)

06 Aug 2006, 05:51

ar fi fost bine dak ai fi cunoscut un medic de incredere, acum cred ca ar fi mai bine sa te duci la acelasi medic si sa-i sp problemele intampinate din cauza celorlalte boli...si vezi ce-ti sp...bye:*

..

05 Aug 2006, 17:42

Daca le intrerup asa brusc,pot suferi serioase dezechilibre hormonale.Nici nu stiu ce sa fac...si cum e mai bine :((

pysoiash

pysoiash

nu mai lua

05 Aug 2006, 16:33

cel mai bine pt sanatatea ta e sa nu mai iei acele pastile si sa consulti un alt medic. acesta cu siguranta nu stie cum sa-si faca meseria, pt ca trebuia sa-ti faca analize...anticonceptionalele pot fi periculoase pt problemele tale de sanatate... take care!