despre pilule...

by: panselutza
salut! am fost luna trecuta la medicul ginecolog si mi s-au prescris pilulele novynnete. Voi ce stiti? Sunt bune? Ati luat asa ceva? Aaa.. si inca ceva... daca incep sa iau pilule... de cand incep sa fiu protejata - asta am uitat sa intreb la medic :(

emilia26

emilia26

intrebari

27 Mai 2008, 11:00

buna, a inceput sa folosesc yasmine si as vrea sa stiu ceva: partenerul meu poate ejacula in mine? exista riscul sa raman insarcinata? sunt zile din luna cand ar fi bine sa nu ejaculeze in mine? chiar nu stiu, va rog ajutati-ma. multumuesc

panselutza

panselutza

panterootza,

05 Feb 2008, 18:05

merci mult pt raspuns :*

panterootza

panterootza

panselutza...

04 Feb 2008, 17:07

intamplator mi-au alunecat ochii pe intrebarile tale...aceste pastile le-am luat si eu timp de 3 ani(la recomandarea ginecologului meu),nu neaparat pt protectzie,cat pt niste dereglari hormonale,destul de grave(care imi generau hemoragii)...eu am fost super multumita de ele,in sensul k,la o luna deja´´ma facusem bine´´:),in primele 2-3 luni am pus vreo 2 kg in plus,dar le-am dat repejor jos(fara regim,se pare k organismul se obisnuise cu ele)...in primele 2 sapt de la data la care incepi sa le iei,protejeaza-te...dupa a2a,a3a sapt,deja potzi sa renuntzi la alte metode de protectzie...