doare..

by: 
Am scapat acum 4 ani dintr-o relatie de 5 ani care ma facea sa ajung o femeie tanta.Am intalnit iubirea vietii mele imediat.A fost superb la inceput.Dar eu eram obisnuita cu exact opusul personalitatii iubirii mele actuale.Si astfel au inceput chinurile de a ma face inteleasa si a intelege alta fire mult mai libertina si mai stapana pe situatie.Stiu ca am invatat multe de la el.Dar doare al naibii cand spune ca ar vrea sa fie tot timpul laga mine dar nu se poate;ma doare cand spune ca o sa fie bine si dupa o saptamana repeta greseli stiute;doare cand spune ca e bine si nu e;doare cand cred ca se va intampla ceva frumos si de fapt e invers.Am obosit sa inteleg toate astfel de lucruri care ma deranjeaza dar trebuie sa le accept.I-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna,dar il iubesc si stie asta.Si incepe cu mesaje,cu telefoane si aparitii neasteptate in locuri unde sunt si eu.As vrea sa fiu cu el dar nu se poate.Si el sustine ca se poate,dar nu asa cum vreau eu,acum.Mai tarziu cand va avea sa-mi ofere tot.Mi-e teama ca e prea tarziu atunci si asta ma macina.....Cum sa impac si capra si varza?!

eliana202001

eliana202001

RE: doare..

18 Feb 2005, 16:42

E adevarat ca doare..si doare extrem de mult.si cel mai dureros e pasul spre viitor..pe care ti -e greu sa l faci.Dar crede -ma e mai bine!Si eu am fost intr -o situatie similara.Am iubit atat de mult incat am acceptat sa fac multe compromisuri.Staim ca nu e bine ..dar speram si incercam sa indrept ceva ce,din pacate, nu mai putea fi indreptat .Si toate pentru ca mi era teama sa ma ""desprind"" pentru ca durea.Dar am reusit ...si m a durut ..dar acum nu mai e decat o durere surda care face parte din trecut ...doar ea si amintirile.Dar nu mi regret nici o clipa decizia pentru ca a fost cea potrivita.

doare...

02 Feb 2005, 12:29

Acum am aflat ca voi pleca in strainatate.Stiti ce frumos se poarta cu mine?!Nu-mi vine sa cred.Mi-e frica ,dar o voi face!Dumnezeu exista si-ti intinde o mana cand nu te astepti!Sa credeti in Dumnezeu ca EL exista!!!!!M-am rugat mult si iata raspunsul!

bursucel33

bursucel33

RE: doare..

29 Ian 2005, 12:45

ai perfecta dreptate...doare rau , mai ales cand iubesti cu adevarat...daca e sa-ti dau un sfat e doar unul simple Asculta-ti inima...daca tu simti ori stii ca nu poate fi ok atunci nu are rost...poate sa mai doara mult timp dar trece ,zic asta din experienta .Timpul are remadiile lui si unul dintre ele e uitarea.Acum tu trebuie sa ai grija de tine , de starea ta sufleteasca trebuie sa te reculegi si sa-ti aduni fortele ...e perioada de convalescenta sentimentala...totusi analizeaza-te bine ,fii sincera cu tine si recunoaste-ti calitatile si mai ales defectele ..daca fuge du pa alta trebuie sa ai obiectivitatea ca ceva se petrece la tine...daca reusesti sa-ti descoperi micile neajunsuri , incearca sa le corectezi in timp, incearca sa fii mai deschisa .Experienta mea a fost destul de dura ,si eu am trait drama pe care o traiesti tu ...si eu am urmat acelasi sfat dat de altii mai intelepti ca mine , a fost destul de greu sa fac asta la inceput dar uite ca a mers si inca ce-a mers...Fruntea sus draga mea si mergi mai departe....trecutul e deja trecut si nu mai poate fi schimbat , tot ce conteaza e prezentul si mai ales viitorul...poti intalni fiinta speciala pe care o astepti nici unde nu gandesti si viata se poate schimba...pupici si ai grija ta .. don"t worry, be happy