Dupa cat timp imi pot da seama k sunt insarcinata?

by: kisso
ok bun .. am scris si yo titlul ala sa para mai interesant :P daaaar .. kestia asta kiar ma sperie. Ultima oara mi-a venit ciclul pe 28 decembrie 2007 iar de atunci am mai facut sex PROTEJAT (pe verificate .. dar totusi) pe 22 ianuarie .. si menstruatia mi-a intarziat ... adica nu mi-a venit nici acum .. si suntem pe 15 februarie si nici nu e nici un semn k ar urma sa imi vina. Nu mi s-a mai intamplat lucrul asta pana acum .. doar o singura data .. dar a fost ok .. si acum kiar imi fac griji. As vrea sa imi cumpar un test d sarcina, insa am o intrebare .. testul ala kiar functzioneaza si dupa o perioada asa scurta? Adik ma pot baza p el? help?:-s

snakealicious

snakealicious

nu cred

27 Feb 2008, 18:35

De obicei dupa 2 saptamani de la contact poti face testul de sarcina care are o siguranta de mai mult de 98% dc e corect folosit.Dar tu erai totusi intr-o perioada cand nici neprotejata nu prea aveai cum sa ramai insarcinata, daca ai un ciclu regulat de 28 de zile.E destul de ciudat ca dupa 1 luna si jumatate de la ultima menstruatie sa nu iti fi venit inca .Fa repede testul sau poate ca deja l-ai facut, si dc iti iese negativ inseamna ca alta este cauza intarzierii. Bafta!