ce alimente se mananca in postul craciunului?

by: lidia-fetesti
Maslinele sunt ok? Sau branza? NU prea ma pricep...ajutorr

iubirea

iubirea

postul

13 Nov 2010, 19:38

giulia am o intrebare???daca sunt catolica atunci nu trebuie sa mananc carne si lactate??pt imi doresc ca sa tin si eu post pentru prima oara.. :d:d astept raspun merci..

gulia

gulia

......

20 Nov 2008, 22:18

Adevaratul post crestin-ortodox se tine asa,nu este voie sa se manance nimic ce vine de la animale :carne,branza,oua,lapte,unt,peste.
In post se mananca toate felurile de legume,zarzavat,fructe,paste fara oua.Maslinele ,sunt fructele unui copac ,deci se pot manca. Se folosete la gatit uleiurile vegetale,margarina vegetala
La catolici in post se poate manca lactate si oua ,in afara de mercuri si vineri
Daca te hotaresti sa tii postul Sfantului Craciu,este foarte bine,Dumnezeu sa te ajute.
Giulia

andreea_mandra

andreea_mandra

masline da....branza nu....

20 Nov 2008, 09:57

lactatele nu sunt tocmai de post. daca vrei sa tii post complet, carnea si lactatea nu. daca vrei doar sa respecti traditia postului, te poti abtine de la carne, si produse din carne.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.