Ce-ati vrea sa va aduca Moshul??

by: pepsi
Haideti sa postam dorinte mai mult sau mai putin nebunesti, preferabil realizabile... nu de alta dar are si Moshu' unele limite. ;-)
Incep eu: o cina cu Adrian Ursu.

katalina20

katalina20

o idee

24 Nov 2007, 01:22

Vin si eu cu o idee http://katacreatii.blogspot.com

pepsi

pepsi

Panza de paianjen...

11 Dec 2006, 10:48

Ei si tu acum? Auzi, "spre rusinea mea"?! Eu am spus ca da bine la sufletel s-o citesti. Atata tot! :)

andatitu

andatitu

O sa iti multumesc eu pt asta

24 Nov 2006, 15:19

Nu am citit Cartea Panza de paianjen, spre rusinea mea, dar o sa o caut. Oare am sanse sa o gasesc in Irlanda? Hmm... o sa vad eu, mersi oricum pt. sugestie.

pepsi

pepsi

... o cartea buna...

15 Nov 2006, 11:39

da, ai dreptate! "Veronica se hotaraste sa moara" e.... bulversanta!!! Cred ca-i cel mai potrivit cuvant. O carte usoara cu un final 100% neasteptat! Nu staim cum sa reactionez... imi venea sa topai.
O carte pe care o recomand spre (re)citire este "Panza de paianjen" de Cella Serghi. E un gen de "must have" in lista de lecturi la libera alegere ;-)

andatitu

andatitu

Pt. Moon_Girl

14 Nov 2006, 20:53

..mm niste carti bune, pai ceva mai usor ar fi "Diavolul si domnisoara Prym", "Veronica se hotaraste sa moara" de Coelho, dar daca vrei ceva mai dificil mie mi-a placut foarte mult Pendulul lui Foucault" de Umberto Eco. Normal ca ar fi multe altele, dar astea mi-au venit acum in minte. Lectura placuta!

moon_girl

moon_girl

vreau.....

14 Nov 2006, 14:36

EU........hmmm....cate nu vreau yo.....vreau ca cineva sa imi recomande o carte buna...nush dc da mi-a venit cheful de citit...........ce mai vreau?...hmm....vreau sa nu se mai ia dirigu tot timpul de mine.....shi vreau multa distractie in preajma sarbatorilor:D .. altceva.......nu zic.. ma abtin:P

fata_mami

fata_mami

Mosule, pe unde esti????

10 Nov 2006, 18:17

Eu vreau de la Mosu...un inel de logodna... sau cel putin o certitudine. Stiu ca vreau mult, dar.... Si ma mai gandesc!

andatitu

andatitu

O surpriza placuta!!!

08 Nov 2006, 23:10

Mie imi plac in general toate cadourile, nu cred ca mi s-a intamplat vreodata sa primesc ceva care sa nu imi placa. Anul acesta am cateva dorinte, dar stiu ca respectivele cadouri le voi primi (un parfum de la Dior - Poison, dupa care tanjesc de ceva vreme, o haina frumoasa pe care am vazut-o in vitrina unui magazin si altele). Insa mie mi-ar placea sa primesc si un cadou surpriza, ceva original si cald, frumos si facut cu dragoste, nu stiu, oricum, ceva care sa ma minuneze. Va urez saprimiti si voi cadouri frumoase!!!

adina_mirela

adina_mirela

cadoul meu preferat?!

31 Oct 2006, 19:28

Cina o pregatesc eu anul asta special pentru Moshu', daca nu ma sare ca in fiecare an, si uita sa treaca si pe la mine. Ce mi-as dori? Daca sunt prima care ii scriu Moschu-lui am mai multe sanse sa primesc ce-mi doresc, nu? Conform metodei FIFO, asa ar trebui sa fie, nu? Dar daca Moshul aplica metoda LIFO, s-ar putea sa primesc doar o pietricica parfumata! Am fost in Mol in seara asta si am incercat Givenchy - Hot Couture (EDP), mi-a vorbit un amik despre aceasta apa de parfum. Nu am crezut ca e atat de bestial, mi s-a parut a fi un parfum de seara, exact pentru o seara romantica cu aroma de scortisoara.Si mi-as mai dori ceva de sarbatori, dar tin secret, pentru ca acest dar, chiar mi l-as dori din tot sufletul, ma gandesc la el de mult timp si sper ca miracolul Sarbatorilor de Craciun sa-mi indeplineasca aceasta dorinta! Sa avem sarbatori minunate si sa primim cu totii exact ceea ce ne dorim mai mult si mai mult!Poopich!Iar pentru Mosh mii de pupici ca e darnic si bun!