ce cadouri le faceti celor dragi de Craciun?

by: lidia-fetesti
astept idei care sa ne inspire pe toti

stefy09

stefy09

Cadouri

21 Dec 2011, 22:30

Eu i-am cumparat mamei mele Restorative Pack de la Bruno Vassari, format dintr-o crema pentru conturul ochilor si crema de zi protectoare pentru ten sensibil.
Pentru sora mea, care are parul lipsit de volum am cumparat pachetul pentru volum de la label.m, format din spuma, fixativ si crema, si in plus am primit cadou la el geanta London Fashion Week de la Giles Deacon.

tablouriturbo

tablouriturbo

Un minunat cadou!

05 Dec 2011, 20:48

Propun asta ca si cadou pentru Craciun!
Sunt convins ca o sa le placa;)
http://www.facebook.com/pages/Tablouri-Turbo/33147?ref=tn_tnmn
Ce parere aveti?

roxyy

roxyy

cadouri craciun

03 Nov 2011, 14:00

Mereu incerc sa le dau un cadou ata util cat sa ii si surprinda.Nici nu stiu ce o sa le iau,imi este greu sa ma hotarasc,am intrat pe site-urile recomandate de voi,am gasit si eu unul super de unde as putea lua cadouri pentru toti pentru toate categoriile de persoane(mama,tata,sot,socri,sefii)
daca va ajuta si pe voi:http://www.ilux.ro/.Am cumparat o esarfa de la ei pentru o Dumitra si am fost chiar multumita de ei.Astept si mai multe idei sa ma hotarasc.

roxyy

roxyy

cadouri craciun

03 Nov 2011, 14:00

Mereu incerc sa le dau un cadou ata util cat sa ii si surprinda.Nici nu stiu ce o sa le iau,imi este greu sa ma hotarasc,am intrat pe site-urile recomandate de voi,am gasit si eu unul super de unde as putea lua cadouri pentru toti pentru toate categoriile de persoane(mama,tata,sot,socri,sefii)
daca va ajuta si pe voi:http://www.ilux.ro/.Am cumparat o esarfa de la ei pentru o Dumitra si am fost chiar multumita de ei.Astept si mai multe idei sa ma hotarasc.

dan27692000

dan27692000

Cadouri de craciun

16 Sep 2011, 14:02

Incerc din rasputeri sa nu uit nici o persoana draga in ajunul craciunului si sa-i ofer o mica atentie din partea mea, dar intotdeauna se nimereste sa uit pe cineva, astfel in ultimul timp dau din colt in colt sa salvez situatia .

florenina

florenina

Ceas original

12 Mai 2011, 10:40

Orice cadou trebuie sa aibe valoarea sa . Trebuie gandit , in opinia mea , in functie de fiecare persoana careia ii este adresata atentia.Am gasit un site cu ceasuri http://www.ceasuri.store.ro unde pot sa spun ca m-am orientat foarte bine pentru un cadou adresat sotului meu. Chiar s-a bucurat deoarece era un ceas original, elvetian si ca design, fix pe gustul lui. Am nimerit de data aceasta dar nu stiu daca pot reusi in totdeauna, e o fire destul de pretentioasa.Va sarut si va doresc multa bafta la cumparaturi.

alinamaria05

alinamaria05

cadouri

22 Mar 2011, 20:11

eu anul acesta am scapat usor.am gasit un site de bijuterii si pentru femei si pentru barbati.preturile sunt foarte bune si produsele sunt frumoase.aruncati o privire, cu sigurantra veti gasi ceva frumos pentru persoanele dragi.vizionare placuta www.joysilver.ro

ileana_damian

ileana_damian

pai da! :p

20 Dec 2010, 17:26

@Cris, pai dupa asa alergatura cu cadourile cred ca merit si eu ceva deosebit. Si decat sa ma bazez pe ceilalti, mai bine preiau eu initiativa. Asa ca: tratament de albire a dintilor sa fie. Unde mai pui ca are si reducere de peste 800 de lei?

cristi_iordache

cristi_iordache

ma rasfat

20 Dec 2010, 17:07

eu vreau sa ma rasfat pe mine anul acesta.
ca atare mi-am luat niste pantofi tari de tot (De pe unde haladui eu cu munca)
la pantofu' cu toc merge ciorapul fin cu portjartier si o lenjerie exploziva si "nesimtita" (asta o iau din tara ca e ieftina - pe mall.lenjerie.ro)

si uite ca imi da Ileana o idee buna cu cadoul ei pt ea :)

sunt rea? sunt egoista? nici pe departe. am luat de 10 ori mai multe caoduri pt tribul meu:)

ileana_damian

ileana_damian

pt ei si pt mine

20 Dec 2010, 16:14

sunt mii si mii de teoreme care spun fie ca e importanta functionalitatea cadoului,fie numai simbolistica etc.
eu sunt o romantica incurabila, insa in ziua de azi nu imi vine sa arunc cu banii aiurea si sa dariuesc ceva simpatic si total nefolositr.
iata ce am achiziotnat eu deja pt cei dragi

pt mama si mama soacra - cate un set de 5 sedinte de masaj facial + masaj de relaxare - oferta pe net
pt al meu barbat - un ceas care mie una nu imi place, dar stiu ca el si-l dorea- pretul e neimportant
pt tata ca are nevoie - un detartraj + sedinta de profilaxie si cateva carti care stiu ca ii vor placea + pulover
pt socru - un pachet cu carti + ce o sa ii ia al meu

pt kinderi - ii duc imediat dupa Craciun la dentist sa le spuna Zanele Maselute si Spridusii de la Dentestet4Kids cum va fi anul nou - o consultatie asa, de control, sa nu imi faca vreo boroboata

pt gasca de prieteni care se va aduna la noi acasa pe 24 de Ajun: cina +"pachetele cu ravas" - o hartie creponata legata cu o fundtia haiaosa (ca alea de flori) si inauntru 2 bombonele (un rafaello si una de cioco) si un ravas

mie? un cadou simpatic foc http://www.dentestet.com/stiri/29

iliescuamalia

iliescuamalia

buna

17 Dec 2010, 09:24

buna. sunt consultant de frumusete si reprezint 2 companii de produse cosmetice, care se distribuie prin una singura. iti las adresa mea de mail: iliecuamalia@yahoo.com, daca te intereseaza ... si poate gasim solutii ca sa te ajut ...

ca sa completez, reprezint compania AMWAY, sunt consultant de frumusete pt. brand-ul ARTISTRY (care se distribuie prin AMWAY), iar preturile sunt mult mai accesibile decat cele de la Lancome. de asemenea, sunt consultant de frumusete pe brand-ul BEAUTY CYCLE, un brand nou lansat in portofoliul companiei AMWAY, foarte accesibile ca pret (comparate la pret si calitate cu L'Oreal sau Olay). va stau la dispozitie pt. mai multe detalii.

avem si alte game si idei de cadouri

laura_baldini

laura_baldini

cadou lenjerie

02 Dec 2010, 14:26

Propuneri printre cele mai diverse. Eu vin totusi cu una care ne-ar putea bucura deopotriva pe noi si pe domni :).
Sugerati-le prietenilor sa se inspire de pe www.mall-lenjerie.ro atunci cand vor alege cadoul de Craciun.

lauracirja

lauracirja

cadouri de Craciun

12 Nov 2010, 17:11

eu cred ca o masca de dormit ar putea fi un cadou prcatic si in acelasi timp incitant...http://daydream.ro/

devianne

devianne

cadouri de criza :)

21 Dec 2009, 14:55

eu am rezolvat cu cadourile anul acesta si repede si ieftin. am intrat pe okazii si am gasit tot ce mi-a trebuit. chiar se gasesc cadouri ieftine si frumoase, de exemplu acest set de ceai de la carturesti http://www.okazii.ro/catalog/37322139/Set-pentru-ceai-Tea-for-Me-set-with-Giftbox-Carturesti-.html

dacris

dacris

ce cadouri le faceti celor dragi de Craciun?

18 Dec 2009, 21:04

cred ca o sa fac cadouri celor dragi de Craciun bijuterii din argint bijuteriile din argint, am gasit un site www.danasilver.ro unde sunt produse de calitate si la preturi rezonabile.

celest

celest

Reducere Cadouri de craciun asiatice

18 Dec 2009, 00:13

http://www.indodeco.ro/blog/whats-hot/hot-christmas-offer/

descultza

descultza

Cadouri hippie

06 Dec 2009, 01:02

Daca va place sa faceti cumparaturi online, puteti incerca de aici: http://hippiebox.wordpress.com/

buchetdemargele

buchetdemargele

Ceva special

02 Dec 2009, 15:18

Eu voi crea cate o bijuterie
http://buchetdemargele.blogspot.com/

mlex

mlex

costum de craciun

03 Nov 2009, 14:05

anul asta ma costumez in Mos Craciun :D

[link=http://jokeshop.ro/produse/189-costume-adulti-hot-x-mas/739-costum-mos-craciun-8-piese-deluxe-catifea-rosie.html]
asta e costumul [/link]

cnicol

cnicol

...

08 Oct 2009, 14:56

pentru colegi un pachetel mic cu ceva de sezon,pt copil ce scrie mosului iar pentru tatic,,,,,ce are nevoie..................nu risc sa iau chestii extravagante sau cosmetice pentru ca nu le nimeresc intotdeauna

babygirl8ro

babygirl8ro

Accesorii pentru toate buzunatele si gusturile

15 Feb 2009, 15:41

S-a lansat cel mai nou site cu accesorii, bijuterii, jurnale, genti. www.fancytrendy.ro

dely_2209

dely_2209

www.top-evenimente.ro

23 Dec 2008, 09:52

eu am comandat cadouri de craciun la www.top-evenimente.ro, sunt chestii misto si temaitice,si le aduc impachetate foarte misto, le livreaza acasa gratis sau daca ai comandat un aranjament floral sau ceva de genu, le livreaza chiar la adresa persoanei respective. Mi se pare foarte tare si va recomand si voua

Ornamente de Craciun

23 Dec 2008, 09:43

Pentru colegi poti sa faci ornamente de Craciun, ceva simplu, o lumanare alba sau rosie, inconjurata de un colacel din crengi de brad, de jur imprejur pui putina beteala si conuri de brad ce miros a scortisoara, adaugi o felicitare, apoi impachetezi totul frumos in hartie transparenta si gata e cadoul:) Am terminat in sfarsit aranjatul si impachetatul cadourilor, aproape nu se mai vede bradul de ele!

reeamecu

reeamecu

Anul asta am scapat!

22 Dec 2008, 01:24

Am o idee. Nu imi apartine :). Mi-a zis o prietena de site. Si cum am muncit si ieri si azi si voi munci si maine si poimaine s-a dovedit o idee minunata. Mi le-au adus la birou. Cadourile sunt absolut impersonale...ca pentru sefi si colege :) Asa ca va impartasesc si voua site-ul cu drag www.frumu.ro
Merry Christmas! :)
A, si nu am dat faliment pana la urma

mysilvercity

mysilvercity

Bijuterii din argint

22 Dec 2008, 00:28

Sugestia mea: bijuterii din argint la mame, soacre, cumnate, prietene apropiate.
Vizitati www.replicas.ro si veti gasi modele extraordinare, inspirate din colectiile Tiffany&CO care valoreaza aprox. 10% din pretul bijuteriei originale....merita vazut!

reeamecu

reeamecu

Cadouri pentru sefi si nu numai

16 Dec 2008, 22:52

Sunt total de acord ca nu exista an in care sa nu promit ca o sa cumpar cadourile din timp si nu o sa ma las pe ultima suta de metri, cand intru in panica si in faliment :) Anul asta nu e o exceptie, ba din contra. Pe langa cei dragi, carora de bine de rau le mai stii gusturile, i-ai mai auzit ce isi doresc etc., ce te faci cu cadourile pentru sefi, colegi, cunostinte, obligatii, doctori etc? On line ca timp nu am nici daca vreau :) Vreo idee?

lidia-fetesti

lidia-fetesti

acelasi lucru jucam si noi in casa

11 Dec 2008, 16:39

dar se numeste ingerasul...si pe parcursul lunii decembrie trebuie sa dam infiecare zi cate ceva persoanei pentru care suntem ingeras...e f dragut jocul :)

Secret Santa

10 Dec 2008, 17:30

La servici jucam Secret Santa, fiecare dintre noi trebuie sa cumpere cate o jucarie si dulciuri pentru un coleg pe care Santa il desemneaza. Cu cateva zile inainte de Ajun ne strangem la bradul companiei si desfacem cadourile, doar hartia, jucariile raman in cutia lor, facem haz unii de altii apoi strangem cadourile in saci si le donam la un orfelinat.

Familia,prietenii,colegii, toti vor primi un cadou

10 Dec 2008, 17:20

Desi in fiecare an spun sa fac mai putine cadouri, sau sa le cumpar din timp, ca sa atenuez cumva socul din contul meu, fac acelasi lucru an de an, adica golesc contul si umplu casa de pachete.
Pentru iubitul meu am cumparat din timp o consola Wii cu un joc de pescuit, altul de golf si alte jocuri pe care nici nu am avut timp sa le vad, le-am ascuns cu grija in dulap printre pantofi :)
Nepotelele mele primesc cel mai mult, ca de obicei. Anul asta au cerut Mosului un set de olarit si orice articol de imbracaminte si/sau joc legat de Hanna Montana si/sau High School Musical. Asa ca asta am si facut, am ticsit pachetul cu tot ce au cerut, plus dulciuri, soldatei de lemn si alte ornamente cu miros de scortisoara, mmmm ... si … surpriza cea mai mare va fi Journey to the Centre of the Earth in varianta 3D, ce n-as da sa le vad mutrisoarele cand isi pun ochelarii 3D si se uita la film. Pentru fratele, cumnata si viitorii socrii, am luat parfumuri, pulovere si fulare. Prietenii care sunt departe de noi vor primi cate o felicitare, iar cei care vor veni la noi de Ajun de Craciun , colegii de la servici si finutii mei inca nu am cumparat nimic, urmeaza … uff!

ana-mihaela

ana-mihaela

de sarbatori

09 Dec 2008, 22:11

mamei un parfum di colectia noua a companiei Mary Kay tatalui inka nu m-am gindit...poate la fel un parfum,o apa de colonie nu stiu inca...