Cine mai crede in Mos Craciun?

by: xelarent
Cu toate ca nu mai esti la varsta copilariei, mai crezi in Mos Craciun?Te mai lasi fermecat(a) de spiritul Craciunului?

miri

miri

Lumea basmelor

15 Dec 2005, 14:07

Craciunul este una dintre cele mai frumos tratate sarbatori in toata lumea si cum sa nu intri in jocul povestilor. Cu cat este conservata mai bine si trairile sunt mai frumoase. Nu numai copiii se bucura dar si adultii, cei care sunt adeptii "clipa stai nu pleca" se bucura deopotriva. Magia bradului, a saniei trasa de reni, cadourile puse cu grija sub brad dar si povestea crestina a bradului...

georgescumag

georgescumag

Spiritul da

13 Dec 2005, 17:58

Ma las inca fermecata de Spiritul Craciunului si am senzatia unei prezente divine peste tot. Sunt mai fericita si mai echilibrata. Mos Craciun totusi nu ma mai pacaleste. :p

miha

miha

Da!

13 Dec 2005, 16:53

Mai cred in Mos Craciun si astept cu mare bucurie sarbatorile de iarna, mai ales ca am un copil!

xelarent

xelarent

a christmas carol

13 Dec 2005, 08:09

Desi au trecut anii copilariei, inca mai cred in spiritul Craciunului (crea la schimbat pana si pe Scrooge).El e cel care in perioada asta ne face sa fim mai generosi, mai intelegatori, mai apropiati de ceilalti.Mos Craciunul din noi, cum bine ai zis.