Concursuri de Craciun

by: tataraseni
1)Scrie-i Mosului si castiga un premiu!
2)Castiga un pachet prey pay Cosmote!
3)Cauta-l pe Mos Craciun!

Toate aceste concursuri le gasiti pe http://www.decraciun.ro/concurs-de-craciun/

tot_ancutza

tot_ancutza

concurs pt copii

24 Nov 2008, 16:49

apropo de concursuri poate ma ajutati sa castig pt fetita mea un cadou...
http://www.piciulici.ro/concurs/participant/Anya-Roua-159.html

mihaelab

mihaelab

Craciun Fericit!

29 Oct 2008, 09:52

Nu cred ca acest Craciun o sa fie chiar asa de frumos, dar am sa incerc sa-l fac frumos. Sotul meu si-a pierdut anul acesta tatal si o sa fie mai trist deoarece este primul craciun fara el.
Este greu sa fi vesel si bucuros cand iti aduci aminte ce momente frumoase ai trait alaturi de acea persoana si acum nu mai este.
Am sa incerc din putinul pe care il avem sa cumpar cate un mic cadou pentru fiecare.
Pentru baietelul meu am un costumas de mos craciun si am sa-l imbrac in el, iar fata are o rochita rosie cu blanita pe la maneci si la gat.
Abul trecut baiatul avea o luna si l-am imbracat in acel costumas de mos si l-am pus sub brad.
De la Mos Craciun doresc pentru toata familia mea multa sanatate pentru ca restul le vom rezolva cu ajutorul lui Dumnezeu.
Pentru mama imi doresc multa sanatate pentru ca este foarte bolnava.
Imi doresc sa avem toti puterea sa stam in jurul bradului si sa ne bucuram de sarbatori.
Asa sa ne ajute Dumnezeu - Te rog Mosule

irish05

irish05

vine craciunul

16 Dec 2007, 21:02

cadouri de craciun....
in primul rand, o sa fim impreuna toti, atati cati am ramas, pt ca tata nu mai este printre noi de putin timp... De aceea, am s-o aduc pe mama la noi. Vreau sa-i ofer putina bucurie, si sa-i umplu singuratatea cu bucuriile noastre.
apoi, urmeaza bucuriile pt ceilalti. Deja mi-am bucurat mica nepoata cu o frumusete de fular nonconformist, facut de mine , desigur. :) si acel "e super tare !" mi-a bucurat inima... E doar luna cadourilor, nu?

ardna01

ardna01

Surprizele pt. cei dragi

15 Dec 2007, 13:18

Bineinteles k le-am pregatit surprize celor dragi...pentru iubitul meu...m-am gandit de data asta sa-l invit eu la o cina romantica, acasa sau in oras, depinde de timpul pe care il voi avea, iar cadoul lui va contine un pulover dragut shi un ceas pe care si-l dorea de mult, ne-ar ajuta la cina romantica sticla de vin pe care o oferiti :) . Cat pentru sora mea, am sa-i propun cateva ore la patinoar, si vom face poze, iar cea mai haioasa o voi pune intr-o rama si i-o voi darui. Acum mai sunt si eu, oare mie ce surpriza am sa-mi fac? Sper ca imi veti face voi mie :)