Barbatii Fecioara?Cum ii cuceresti?Se merita o relatie cu ei?

by: lyna
Salutare fetelor....o mica dilema am si eu....am observat nenumarate discutii pe tema cucecririlor si se pare ca Fecioarele si balantele sunt cele mai blamate....am cunoscut un tip zodie fecioara cu ascendent in balanta? acum ce s afac? sa fug sau sa incerc "marea cu degetul" se merita macar???
Un sfat mi-ar prinde bine.

Multumesc :)

ancacristian

ancacristian

am pus raspunsul asta si la tine...poate te ajuta

13 Aug 2009, 13:52

El fecioara-eu capricorn... avem amandoi 26 de ani, dar el se comporta parca asemeni unui copil, si eu dupa el ..mai rau ..
Si mie mi-a reprosat la fel ..ca eu am fost cea care l-a indepartat...
In final, tot vine la mine ..face el ceva ..da un semn..sau daca nu face el fac eu ..si tot ne vedem ..si uite asa jocul continua ..
Acum suntem in perioada ...sau cum ii place lui sa spuna...amici
eu tin foarte mult la el si m-am atasat enorm de omul asta ..date fiind si experientele prin care am trecut si mai ales dupa gandurile lui de casatorie ..(mai are si un stil de a te face mai mult sa regreti ..spunandu-mi vis-a-vis de acest aspect ca pana in toamna acestui an el ne vedea deja casatoriti si isi facea planuri in directia asta...dar din cauza mea ..lucrurile s-au racit ..Este stilul caracteristic fecioarelor de a arunca vina pe partener acoperindu-si astfel partea lor de vina)
Acum mi-e greu sa renuntz..nu-mi e deloc usor ! Inca tin foarte mult la el ...i-am iertat multe si sunt capabila sa ii mai iert si altele ...si nu e vorba numai de infidelitati. Nici aici nu stiu daca procedez corect ....
DECI ...RAMANE INTREBAREA : CUM IMPACI UN BARBAT FECIOARA ??

ancacristian

ancacristian

una calda ..una rece

13 Aug 2009, 13:50

Si eu am o relatie cu o feciora de 8 luni. Eu sunt capricorn. Desi peste tot se vorbeste de o relatie ca-n paradis si o compatibilitate de 100% intre noi, chiar de o casnicie armonioasa, noi ne gasim foarte asemanatori si la noi e un fel de joc continuu de-a soarecele si pisica. Asta pe de o parte ne atrage, dar ma tem sa nu ne faca mai mult rau decat bine.
Vis-a-vis de intrebarea ta...eu am pierdut teren pentru ca i-am spus ca tin foarte mult la el si mi-am declarat iubirea ce i-o port in feluri diferite...Mi-a reprosat acest lucru chiar el, ca nu ii place ca il iubesc prea mult ...
Si da ...cred ca fecioarelor baieti..le cam place sa umble..sa caute ...asta este ce mi-a dovedit "fecioara" pe care inca o iubesc
Acum va intreb eu ...Ce cauta ..?? mai putina iubire ? sau una care sa nu il iubeasca deloc....?...sau poate care sa nu ii arate atat

lidia-fetesti

lidia-fetesti

barbatii fecioare nu pot iubi o singura femeie

03 Oct 2008, 10:32

iubesc frumosul si tot timpul cauta altceva...am experienta 3 ani cu un astfel de barbat, crede-ma

jo2003

jo2003

fecioare......

14 Aug 2008, 12:15

se merita sa incerci o relatie cu o fecioara dar, mare atentie, trebuie sa atingi perfectiunea....ei nu prea sunt capabili de sentimente pure .......gandesc mult prea mult si analizeaza tot ........totul la ei e pus sub lupa, inclusiv sentimenetele iar persoana de langa ei trebuie sa fie perfecta din toate punctele de vedere

paranoia

paranoia

O parere

17 Nov 2007, 06:38

Eu sunt scorpion si am avut o relatie de 4 ani cu o fecioara.Desi ne certam...apoi ne impacam...apoi iara ne certam(eu incepeam cearta...eu o terminam...eu taiam eu spintecam...si el NIMIC)...impacarile erau foarte dulci...
Mie imi par niste barbati foarte atractivi:D...destul de usor de manipulat...cucerit...sedus...din priviri doar ;)
ps: nu stiu daca avea sau nu ascendent in balanta(oricum...nu cred ca m-as fi inteles cu el in cazul asta...)

buburuza

buburuza

Mda.... :)

10 Oct 2006, 22:59

Am citit primul raspuns la intrebarea Lynei shi trebuie sa fac un comentariu....e bine k ai precizat k "de obicei fecioarele nu inshala" pentru k exista o fecioara kre a fost inshelata, umilita timp de aproape 4 ani iar apoi, in urmatoarea relatie a facut acelashi lucru: a inshelat! shi chiar o fecioara cu ascendent in balanta :) e vorba d fostul meu prieten :)

raluk

raluk

Weird combinatie

06 Sep 2006, 10:34

Pentru ca si Fecioara si Balanta sunt semne deosebit de rationale, s-ar putea ca acest tip sa nu poate foarte usor sa isi exprime sentimentele. Pe langa aceste dificultati de exprimare, va avea un mare spirit de sacrificiu si probabil va lasa de la el in favoarea ta, pana in momentul in care va fi deranjat de situatie si va izbucni.

cricu

cricu

mare coincidenta!

23 Aug 2006, 02:22

daca imi permiti sa iti dau un sfat, eu sunt de zodie fecioara si am ascendentul in balanta, asa ca stiu exact ce ar trebui sa faci. in primul rand trebuie ca tu sa fii sigura ca respecivul are o mare parte din atentie indreptata spre tine. apoi, cand in sfarsit intrati in vorba, accepti remarcile rautacioase si caterinca pe care o face fara vreun fel de suparare. apoi cand discutia deviaza pe o parte personala sa ii vorbesti deschis si fara jena, provocandu-l mult. cand in sfarsit te invita in oras, sa te imbraci provocator si simplu, cu culori vii si nu foarte mult machiata si sa il saruti mult si sa stai foarte aproape de el, ca sa stie ca ai ganduri serioase si tu. multa bafta mai departe!!

robertlvc

robertlvc

convinge-te

21 Aug 2006, 20:26

de ce ne legam mereu de sabloane? fiecare este unic in felul sau.te-ai intrebat ce ai putea face tu sa multumesti un barbat fecioara? sunt cei mai iubitori, indrazneti si in acelasi timp delicati barbati. trebuie doar sa stii ce isi doresc si cand...

artana

artana

usor sau greu!

11 Aug 2006, 01:20

In primul rand depinde de tine ce zodie esti, ce ascendent ai, ce fel de temperament ai si ce asteptari ai?!Eu sunt fecioara si cei mai buni prieteni ai mei sunt majoritatea balante sa-ti explic.Fecioarele cauta foarte mult inteligenta,creativitatea, originalitatea sunnt foarte atenti la detalii, prima impresie este una respingatoare, fac ei pe durii dar daca le intri in gratii nu o sa mai fie asa, acasa barbatii fecioara sunt foarte porci, fac gesturi prcum ragaie la masa sau folosesc wc-ul fara sa traga apa, nu spala vana dupa ce fac baie s.a.m.d.Cu ascendenta in balanta e mai greu deci fecioarele sunt foarte stabile si o ascendenta in balanta ar crea o stare de balance ceea ce nu-i caracteristic la o fecioara, fecioarele sunt foarte echilibrate, pamantene, si critice.Deci ca sa pui un barbat fecioara pe jar urmareste pasii:imbraca-te original cat se poate de original, cumpara-ti niste haine de la un sacond heand o sa gasesti chestii frumoase, si imbraca-te sa artagi privirile,fa-ti si o fraza mai abstracta, apoi urmareste cu privirea si fa anumite gesturi dar nu vorbi, doar gesturi si privisri, astea ii omoara, ii omoara situatiile ambigue si o sa faca primii pasi sa vada despre ce e vorba,apoi daca intri in dicutii nu obosii cu discutii despre stiu eu ce, si tine garda sus, sa nu incepi cu texte ca: "stii eu te filez de mai multa vreme...."nu te da de gol.Discuta despre mecanica sau arta, cu farze scurte si obiective, fi cat se poate de obiectiva, fecioarele nu sunt buni interlocutori si decat sa risti sa-si piarda rabdarea mai bine fii obiectiva.Este usor cu fecioarele, dar le trebuie m,ult timp sa cantareasca situatia, mai ales cu ascendentul in balanta...si apoi verdictul...apoi in relatie fii fidela si va aprecia, el nu insala de obicei si se tine de cuvant in tot ceea ce face! Na eu iti doresc bafta!