Cum abordez un barbat capricorn?

by: momo
Cunosc un capricorn care imi place, dar nu stiu cum sa fac sa trecem de nivelul flirt. Firma la care lucrez furnizeaza servicii firmei la care lucreaza el, firmele tinand legatura prin noi doi. Relatia de business am inceput-o prin septembrie anul trecut. Eu sunt leu, tipul imi place foarte mult si la inceput i-am facut vreo 2 invitatii directe, dar m-a refuzat, invocand faptul ca este extrem de ocupat (adevarul este ca munceste foarte mult). Ceea ce nu inteleg, este ca de fiecare data cand ne intalnim flirteaza non stop cu mine si ne intalnim destul de des, ca sediile firmele sunt in aceeasi cladire. In plan profesional comunicam foarte bine, are mare incredere in ceea ce-i propun, este deschis la toate ideile si sugestiile care i le fac, el fiind factor de decizie important in firma. In ultima vreme insa l-am evitat, chiar daca este de lucru pentru el. Motivul ar fi ca sunt singura, am nevoie de o relatie si ma tem ca n-o sa ma pot controla si-o sa-i mai fac vreo invitatie si n-am chef sa mai primesc vreun refuz. Cred totusi ca a observat ca il evit, dar n-as baga mana in foc. Am vreo sansa sa-l interesez vreodata? Daca da, ce ar trebui sa fac?

ionasclaudia

ionasclaudia

tot eu

17 Iul 2013, 02:11

eu sunt taur....astrele sunt
de partea mea:D dar am nevoie de sfatul unui capricorn.....

ionasclaudia

ionasclaudia

continuare

17 Iul 2013, 02:08

scz daca v-am plictisit cu subiectul asta dar as vrea sa stiu dece m-a cautat timp de 4 luni daca nu ai placeam??si mai e o problema doar cativa din prietenii lui stiu de noi:(si nu vrea si ma cheama la el tot timpul si dupa cateva ore devine agitat si pleaca gaseste tot felul de scuze:(,l-am evitat un timp sa vad daca ma cauta,atunci a insistat mai mult cand il refuzam,nu i-am fac niciodata nici un fel de propunere el a avut intotdeauna initiativa..gen ba te vreau ba nu te mai vreau crezi k ar fi trebuit sa vorbesc deschis
nu vr sa il sufoc sa aiba impresia ca sunt stresanta de aceea nu l-am intrebat niciodata de ce se comporta asa pur si simplu ma bucuram de putinele momente cu el,vrsa stiu cum ar trebui sa ma actionez in ceea ce il priveste,sa astept????sau sa incerc sa vb cu el deschis despre ceea ce ma macina???nu stiu ce simte el...

ionasclaudia

ionasclaudia

am aceeasi problema

17 Iul 2013, 01:59

si mie imi place un tip care e capricorn are 35 de ani si il stiu de 2ani el e genul de barbat care e cautat de multe alte femei:( desi am avut o legautra cu el, mai exact,am av tangente cu el acum 4 luni prima oara,am iesit o data in oras,dupa am fost la el.mie mi s-a parut ca exista atractie,dar e foarte dificil nu imi dau seama ce isi doreste,e greu de citit.ma cauta dar o dat la cv timp,si nush daca merita sa mai continui asa.am si lucrat la el,la un bar de poker unde el face turneu,in orice caz nu stiu prea multe de el chiar daca am intrat,,in lumea lui''.ma tine la distanta,relatie stabila nu are,la un momentdat chiar am crezut ca ai plac,dar cum ma apropiam ma indeparta,nu prea vorbeste,probabil i-am placut mai mult fizic,nu vrea sa imi ras la multe intrebari,mi-a propus sa ma mut cu el si dupa se facea ca nu s-a intamplat nik,e ff complicat,nu cred ca am mai vazut un barbat atat de complicat,si mai e o problema el e mai mare ca mine cu 13 ani:(.am si eu o intrebare eu nu i-am sp ce simt adik el nu stie:( ma gand ca are impresia ca a fost doar o aventura,dar nu am avut curajul sa il intreb chestii legate de ceea ce se int intre noi...si dimineata gasea o scuza sa plece

fluturas28

fluturas28

...2

31 Mai 2007, 15:54

daca are relatie, las-o balta!!! sunt f fideli si niciodata nu se uita in alata parte!!!sincer!

fluturas28

fluturas28

...

31 Mai 2007, 15:51

ii devii cea mai buna prietena!!! asat merge cu siguranta. un capricorn nu vede nicioadta mai departe de munca lui....afla ce-l intereseaza si preocupa-te de aceleasi lcururi! si rabdare!!multa!! cateidata anii !!!

lerato

lerato

to Raluk

29 Iun 2006, 01:46

pretentios in sensul ca nu accepta pe oricine , eu cel putzin vreau sa iubesc nu sa am o relatie pt a avea ,si sincer sa fiu mai bine astept decat sa am orice ,cat de greu ar durea pe cineva ca e refuzat/a de un capricorn sa se bucure ca odata ce a fost refuzat relatzia aia nu mergea cel putin din partea lui ,in sensul asta sunt pretentiosi ,si de asteptat nu e greu chiar daca dureaza ani ... eu am spus prefer sa astep poate si ceilaltzi the same

raluk

raluk

Alta intrebare legata de capricorni

26 Iun 2006, 11:33

Nu e adevarat insa ca sunt si super pretentiosi? Mie mi se pare ca au super standarde, uneori chiar cred ca nici ei nu pot face fata standardelor lor ridicate. Vor femeiele cele mai frumoase, cele mai inteligente, cu o super cariera... Sau nu am dreptate?

lerato

lerato

De la un Capricorn/Barbat

24 Iun 2006, 08:34

Salut MOMO :)
Eu i-ti sugerez sa fi "TU" atunci cand esti in preajma lui ,are o rabdare iesita din comun care te va intimida, nu-i plac femeile usoare chiar nu le respecta deloc si le va evita ... ca ,si in cazul tau :),Capricornul doreste imposibilul sau ceea ce e greu de realizat , iar daca e un Capricorn 27-30 ani + va alege FOARTE atent "cu cine" Capricornul se uita mult in viitor ,am spus sa fi "TU " pt ca daca va descoperi ca te prefaci nu o sa mai ai vre-o sansa asta daca nu l-ai cucerit deja ,e greu sa-l faci sa te iubeasca , necesita timp ,da-i timp ,arata-i ca nu esti usoara ,nu-i mai fa invitatii , stai la locul tau "asta vrea .. cineva care sta la locul ei :)"
saluta-l la venire la work dar si la plecare
unreaza-i o zi placuta sau "spor la munca"
fi calculata
ordonata
directa "din punct de vedere profesional"
nu ezita "cauta exemple in viata"
Toate astea sa le faci si cu cei din jur daca ceilalti ajung sa te respecte te va respecta el mai mult decat toti la un loc ,ataci numai cand este weak "slab" ,se poate vedea usor asta ... are nevoie de afectiune si daca nu o sa-ti arate pe moment multumire ... asteapta si vei primi ,stiu sunt multe :( dar nu vrea numai lucruri bune nu vad nimika rau din ce ar vrea de la persoana iubita ,odata ce al ai ... va sta cu tine forever sau atata timp cat ai vei fi fidela ... intelegatoare ... aratand afectiune .... el vede in persoana vietii lui cineva pe care se poate baza ,care va fi pt el la nevoie ,cineva care arata respect ,care nu e usoara , desteapta am mai spus sunt multe dar spun ca merita 100% atata timp cat tu vrei pe cineva care sa te iubeasca si pt mult timp ,e greu sa-l faci sa te iubeasca dar si cand te iubeste te vei gasi cuprinsa de dragoste mai mult decat altii ti-au oferit vreodata.

Good Luck MOMO daca nu e prea tarziu

momo

momo

Tot despre barbatul capricorn

05 Apr 2006, 21:04

Multumesc pentru sfaturi. Ai dreptate, cred ca ii place ca o femeie sa arate tot timpul foarte bine si aici incerc mai tot timpul sa fiu la inaltime. Tot timpul sunt sincera si deschisa, dar cred ca sunt prea agitata. Am o intrebare care ma macina insa: daca spui ca atunci cand este interesat, un capricorn nu sta pe ganduri, e clar ca in cazul meu ezita, nefiind atat de interesat si atunci acest lucru se poate schimba? sau daca n-a fost interesat de la inceput nu mai este nici o sansa si sa o las balta? Am uitat un amanunt, este posibil sa aiba o relatie deja.

raluk

raluk

Flirt

04 Apr 2006, 12:50

Ideea este sa flirtezi cu el, dar sa nu ii faci tu nici o invitatie directa. Daca este interesat, sincer, nici un Capricorn nu va sta cu mainile in san.

Pentru el conteaza foarte mult, eleganta si aspectul fizic impecabil, asa ca incearca sa arati mereu impecabil si sa fii cat mai eleganta. Va veni singur la tine. Ah, si in nici un caz nu il evita. Fii simpatica, deschisa...