Cum cuceresc un Scorpion??? AJUTOOOR!!!

by: ramonik69
Sunt indragostita iremediabil de un scorpion.Il cunosc de aproape 9 luni si pot sa zic ca a fost dragoste la prima vedere.
Cand l-am cunoscut am aflat de la o prietena comuna ca este cu cineva si are o relatie serioasa, asa ca am incercat sa ma resemnez.
Dar cu cat trece timpul ma indragostesc din ce in ce mai tare. L-am vazut tot mai des, si chestia ciudata e ca niciodata cu prietena lui. Au fost multe ocazii in care ar fi putut veni cu ea (petreceri, excursii) si totusi nu a facut-o niciodata. Iar asta imi face si mai mult rau, pentru ca tot sper ca poate s-au despartit.

Oare este normal sa nu iasa impreuna cu prietena lui?ricum, am ajuns la concluzia ca asa nu mai pot continua. Trebuie sa fac ceva si aici am nevoie de ajutorul vostru.

MI se pare ca si el este atras de mine, dupa felul cum ma priveste, dupa mangaierile tot mai dese, dar problema este ca el este asa mai "libidinos" si pe toate femeile din jur le mangaie ocazional pe par sau pe spate, pe maini. Ce sa fac?

micky2010

micky2010

Cum sa cuceresti un scorpion?

24 Aug 2010, 17:32

:)))) E greu sa cuceresti un scorpion iti tre rabdare,ambitie si iar rabdare.In primul rand fi pretenul lui cel mai bun nu cauta din prima sa te atasezi de el nu te culca din prima cu el nu pica in patul lui usor si daca pici aratai ce poti cucerestel in pat nui da drumul.Barbatul scorpion poate si minti te poate duce de nas cat vrea el de aia fi pretena lui nu iubita lui invata sal cunosti cei place ce vrea de la viata ca sa nu fi dezamagita mai tarziu invata sa taci si aratai cal iubesti dar numa daca esti in relatie cu el.Barbatul scorpion poate fi ticalos,schmecher, rau dar poti sal trasformi in cel mai obsedat iubitor barbat dupa tine.Fetelor stiu ce zic va da un sfat o scorpioana.Apropo nu renuntati viata cu un scorpion poate fi faina daca invatati cum sal invartiti cum vreti voi.:))) Si cei important nui place inselatoria nul inselati nul provocati jucati dur dar far dinastea ca sar putea sa suferiti mult din cauza lui.Poti pica singura in plasa intinsa de tine deci jucati dur dar far dinastea ....

alma

alma

Ei nu, zau

23 Aug 2008, 19:01

In fiecare zodie exista tipul negativ si ala pozitiv.
De altfel, cine a deschis subiectul asta a facut-o cam demultisor, nu? Vreo 3 ani, parca, deci...acum e o discutie asa, generala, ca cine stie ce s-a intimplat in cazul cu pricina intre timp!Personal, din 2005 incoace, ca sa ma incadrez in aceasta perioada, nu am intilnit un Scorpion care sa-mi infirme ceea ce vazusem deja.Nu ca ar fi cine stie cum, decit ca nu imi trebuie anumite zodii, printre care si aceasta.Ca nu ne potrivim,noroc ca mai sunt atitea zodii!LOL

zamolxys

zamolxys

scorpion

18 Aug 2008, 11:42

nu este adevarat ce se spune despre scorpioni!
UN SCORPION IUBESTE CU TOATA FIINTA SA...

inutza20

inutza20

barbatii scorpioni...un mister

27 Mai 2008, 10:15

Fetelor am avut si eu o relatie cu un scorpion. Asta se intampla la bac. Intr=adevar m-am indragsotit si cred ca a fost dragoste la prima vedere si nici in ziua de azi chiar daca nu mai suntem impreuna tot il iubesc. A fost frumos cat cat a fost(3luni)...si chiar au multe de oferit si cand iubesc isi pun tot sufletul. Mai rau e cand iti zic brusc gata si o replica din aia k "nu pot sa neg ca nu as mai vrea sa mai fim impreuna cine stie poate dupa un an 2"...va dati seama cum am ramas eu cand am auzit...simteam ca mi se zguduie pamantul sub picoare...si au urmat plansete implorari umilinte si degeaba ca el imi spunea k nu am dc sa plang. Ai f mult de invatat de la un scorpion daca stii sa-l ascuti si sa ai rabdare cu el..ii atrag fetele noncomformiste si perverse dar langa ei vor o fata cuminte. In fine tot ce pot sa-ti spun e sa ai rabadare si sa asculti de el. Bafta multa

greta_ivan

greta_ivan

scorpionii...

17 Apr 2007, 11:26

scorpionii iubesc, fetelor, nu se joaca.iubesc cu pasiune, iubesc total, dincolo de viata si de moarte. incercati, veti suferi, dar nu veti regreta si nu veti uita niciodata. mai tarziu amintirea va fi o oaza de lumina care va va mangaia sufletul. daca vreti sa traiti cu adevarat, macar o clipa, iubiti-i!

unracusor

unracusor

sensibilitatea scorpionului

02 Ian 2007, 00:41

e adevarat ca sunt dificili nativii scorpion.Din experienta am vazut ca el,nativul scorpion, din prea mult orgoliu, lasa impresia de indiferenta,cand de fapt, sufera in tacere. de ce sa stie ceilalti ce vartej de sentimente se petrece in sufletul lui? sa stie ceilalti ca si el are slabiciuni, sentimente...NU!le tine pentru el.Am intalnit multi scorpioni,fiecare avand cate o drama,dar mascand-o.si se pricep foarte bine la a-si masca sentimentele.Sunt foarte sensibili,dar trebuie multa rabdare pana sa ajungi sa patrunzi in sufletul lor.

ana68

ana68

Nu sunt el,dar sunt ea scorpion...

22 Nov 2006, 13:11

Cred ca esti inca prea tanara pemtru a vorbi despre o relatie de durata...Parerea mea este sa ai grija cu scorpionul tau de 18 ani,ca pe urma s-ar putea sa sufli in iaurt...Scuza-ma ca iti scriu asa,la modul foarte direct,dar iti scriu din punctul de vedere al scorpionului din mine...
Raluk...numai un tip scorpion vrei sa-l interoghezi?Uite,eu iti stau la dispozitie...hehehehehe...
Ce scrieti voi de barbatul scorpion este pe de o parte adevarat...sunt si misogni si introvertiti si misteriosi si iubareti...
Ramonik69(banuiesc ca 69 e anul nasterii tale...)jocul de-a soarecele si pisica face parte din nativitatea scorpionului...Faptul ca da atentie tuturor femeilor de care ii place...e tot ceva nativ scorpionului si faptul ca intr-o relatie cu un scorpion il vezi facand astfel de gesturi nu inseamna neaparat ca te inseala,asa e firea scorpionului...mangaie in stanga si in dreapta,ajuta,sfatuieste...e un prieten de nadejde si ajuta neconditonat...si mereu are impresia ca trebuie sa ia apararea tuturor...Un scorpion in viata de cuplu e posesiv,lipit total de familie...pentru el conteaza ca familia sa fie foarte bine si va face mereu orice pentru asta...
Vrei sa il cuceresti?Nimic mai simplu:fi foc si pasiune,fi misterioasa,abodeaza ceva mai multa indiferenta...vorbesc din punctul meu de vedere...Si eu am avut relatii cu doi scorpioni...ne intelegeam fara sa vorbim,pur si simplu gandurile mele erau in mintea celuilalt...insa cum scorpionii sunt orgoliosi si iarta,dar nu uita...mereu erau scantei...
Stiu sa se faca doriti si ofera inapoi ,uneori mai mult decat primesc,iar alteori nimic.Pur si simplu dau totul sau au intors spatele si au plecat,fara nici un regret...Grija mare,caci nu vei sti sa il cunosti in amanunt si sa il stapanesti...vei suferi...

dunastu

dunastu

help ,lost si e doar inceputul;)

08 Sep 2006, 00:21

oau..ce pot sa spun ,am citit articolele pe care le-ati afisat si va felicit ..pareti sa stiti totul despre tot..datorita acestui lucru am indraznit sa va cer ajutorul.hmmm cum sa incep..mie imi place(nu pot sa zic love pt ca sunt cam mica si nu am termen de comparatie) de un baiat scorpion pe care defapt nu l-am vazut fata in fata niciodata..ne-am ''intalnit ''pe odc si el a vrut sa continuam sa vb pe mess..eu curioasa de firea mea si din cauza misterul pe care il creea am fost deacord.Pt mine la inceput era ceva fascinant datorita :pasiuni lui pt tot ce e ocult ,pt pasinea lui pt rock(desi eu trebuie sa recunosc ca sunt putin mai soft in materie de rock decat el),pt ca ca ma ajuta sa ma maturizez(mai mult pt ca trebuia sa tin pasul cu el)+eu il intreb orice si el imi raspundea mereu dandu-i sentimentul de big brother ,nu stiu cum sa explic dar cu el pot sa vb despre orice si mai mult el m-a inteles cum sunt cu adevarat.El e mai filozofic si ii place f mult sa compuna(poezi ,nuvele)toate avand un stil mai gotic.El a stiut de la inceput ca eu am 16 ani iar eu ca el are 18 si din punctul lui si al meu de vedere era totul ok.Am vb cam 5 luni in care el mereu avea grija de mine si imi trimitea cartile care lui ii placeau sau melodii,citate,orice il pasiona la momentul acela.( el zice :''pt ca vreau sa te fac varianta mea feminina).in toata perioada asta nu m-a intrebat deloc cum arat si trebuie sa recunosc ca si eu deviam de la subiect..pana intr-o zi cand i-am trimis o poza .eu sunt destul de frumoasa ,cu ochii albastri, blonda,asemanataore cu a unui copil inocent,nu sunt grasa as putea spune ca sunt chiar slaba(el e brunet,cu ochii caprui ,frumos si inalt) .dupa ce a vazut poza ..mi-a zis ca sunt cu adevarat frumoasa..dar de atunci el a devenit mai.. cum sa spun..personal..noi mereu discutam in general ..depre lume ,sentimente,dar nu direct legate de noi.Acum imi zice mereu detali personale,e mai soft ,imi trimite melodii legate de love,imi trimite kiss din 2 in doua secunde dar nimic altceva.ieri a plecat la cu parinti,dar nu inaite ca sa imi trimit toate tipurile de kiss ..vrand sa imi dea cel pe care eu il doresc (eu rea din fire doar am zambit si cand am plecat i-am trimis un kiss)acum va veni pt 6 zile si nu stiu cum sa reactionez ..il intr-un fel imi place de el si mult ..dar eu nu stiu ce parere are el.Nu prea stiu prea multe in materie de love si poate puteti voi sa am ajutati.a da si eu sunt capricon

valeria

valeria

Si ce daca te iubeste maica-sa?

07 Apr 2006, 12:14

Asta e egal cu zero, ma cam indoiesc ca ii dicteaza ea ce si cum.Si relatiile cu soacra se strica peste noapte, asa ca nu te baza. De ce sa il atragi pina cind ajungi? Da ce are daca astepti pina atunci?Oricum nu moare de dorul tau, asta-i clar, vezi si tu realitatea, ca decit sa stai cu unul care e obsedat de femei, ca asa-s Scorpionii.....mai vrei, care va sa zica, sa-l si desparti de aia cu care este acum si cu care, probabil, era atunci cind tu l-ai refuzat la pat. Mai, cam urit din partea ta....Te intorci in USA si perseverezi?Asta nu pare sotul model deloc sau nu l-ai descris tu bine, tind sa cred chiar ca ai infrumusetat realitatea, ca iti place de el, adica oricum o dai, situatia nu-i infloritoare deloc.Daca vrei doar sex, da-i bataie, daca vrei mariaj, nu ti-ai gasit omul, zau.

raluk

raluk

Se joaca

04 Apr 2006, 13:08

Mie mi se pare ca Scorpionii sunt si morti dupa jocul seductiei, atat barbatii cat si femeile. Mamaaa, daca as prinde o data un tip Scorpion sa il iau la descusut asa cam 3 ore pe teme de relatii si mentalitate as fi extrem de fericita. Dar nu stiu unde as putea eu gasi un Scorpion suficient de deschis incat sa imi raspunda mie la intrebari pe bune...

Oricum, mi se pare ca au un hobby sa cucereasca cat mai multe femei, nu suporta sa existe una care sa nu le cada in plasa... Si poate de asta, ar fi mai bine sa il cuceresti cu propriile lui arme. FIi cat mai misterioasa, cat mai inaccesibila. Va fi extrem de intrigat si se va chinui sa te dea pe spate pana cand va fi el extrem de dat pe spate.

ralux

ralux

cum sa-l cuceresc

04 Apr 2006, 11:42

am si eu o "problema " cu un scorpion.Ne-am cunoscutin urma cu 2ani (cunostinte comune), apoi cateva luni am tot corespondat prin email (Ne-am cunoscut in SUA, eu eram in vacanta acolo, iar el este rezident).Vara trecuta am fost impreuna (tot in SUA), insa mi s-a parut destul de ciudatel.SI cum eram si destul de ocupata nu mi-am batut prea mult capul cu el.Ba chiar, dupa 1 saptamana de cand eram impreuna,l-am si refuzat la..pat EL vorbea chiar si de ipostaza de a ma marita cu el(dupa aceea) si de a ramane in SUA, insa nu facea practic nimic.Relatia s-a racit, si toamna ne-am despartit.In decembrie am plecat din nou in SUA si ne-am intalnit.SI desi stiam ca nu simt nimic pt el...totusi..a reusit sa ma cucereasca.SI el a marturisit ca nu a crezut ca lucrurile pot evolua atat de bine intre noi.EU eram vrajita.Numai ca el avea si are prietena.SI era f complicat pt ca eu iarasi urma sa ma intorc in tara,singura solutie ar fi fost sa ne casatorim.Asa ca bine-nteles ca am revenit in tara.Numai ca il vreau!Mama lui ma iubeste f mult.Despre el ,nu am nici o idee ce simte cu adevarat.Eu voi ajunge iarasi in US, si va fi definitiv.Numai ca as vrea sa-l atrag cumva pana atunci.cum ar trebui sa ma port cu el?stiu ca e f complicata situatia..dar sper ca ati inteles ceva...si astept sfaturi..

cipi20

cipi20

...

25 Ian 2006, 13:20

:||||||||||voi femeilor, ati luat-o razna.ce legatura are zodia cu felul omului de a fi.fiecare om este diferit.fiecare are o calitate care merita descoperita.nu trebuie sa te iei dupa ce zice zodiacul.daca consideri ca misterul unui tip te atrage, at du-te la el si arata de ce esti in stare.nu te mai gandesti ca daca ii scorpion rel voastra are sanse mici de reusita:||

raluk

raluk

Aruncatul cu privirea

23 Ian 2006, 12:29

POate pe alti barbati macar ii mai poti pacali aratand bine tu insati, dar Scorpionii intotdeauna se uita dupa altii. Eu nu sunt bolnava de gelozie, dar un Scorpion m-ar putea imbolnavi cu usurinta.

amura

amura

niste ciudati...

23 Ian 2006, 09:06

sunt barbatii scorpioni. Am fost intr-o relatie..cam un an de zile a durat. Ne-am mutat impreuna chiar foarte repede..dar relatia a fost atat de obositoare..incat mi-am luat talpasita de indat'. Sunt rautaciosi...iti reproseaza tot timpul ce ai facut gresit acum 2 luni...oh, nu prea ne-am inteles. Dar nu vreau sa neg...."au si parti bune"...de care te poti indragosti cu usurinta. Plus, ca indiferent cat de frumoasa esti si dichisita...tot se uita dupa alte femei pe strada. Poate ca regula asta nu se aplica numai la ei..Cati barbati nu practica sportul asta..."aruncatul cu privirea"? Acum dupa experienta asta cu el....pot sa zic ca m-am lecuit de scorpioni...Nu-mi mai trebuie!!!

raluk

raluk

De acord

16 Ian 2006, 13:13

Si mie mi se par barbatii Scorpion fascinanti. Cu toate astea mai mult de o aventura de o noapte nu stiu sigur daca merita. Mi se par cam misogini si este destul de greu sa ai o relatie de durata cu ei. Cam dificili... Dar tot fascinanti...

valeria

valeria

Ma bucur

16 Ian 2006, 09:30

Ca nu-s singura care a intilnit barbati ciudati. Raluk isi aduce aminte,probabil. Aoleu, bine ca s-a terminat, ca innebuneam.Sau nu????? Orasul e mare,sper sa nu dam nas in nas vreodata.Iar Scorpionii...acum regret ca am respins unul in mod constant vreo citiva ani,vai, cita moralitate pe capul meu !Merita incercat. Acum mai vorbim la telefon uneori, ca ne despart mii de km., e prea tirziu... Sau nu??? Doamne!LOL Stiti voi, barbatii care n-au putut avea o femeie n-o prea uita.Ei oricum le vor pe toate,asta-i clar. Scorpionii-s fascinanti,mi se par o forta a naturii uneori.Ma rog, ma refeream la aia destepti.

raluk

raluk

Oh God

12 Ian 2006, 20:10

Sa inteleg ca asa voi ajunge si eu cu Scorpionul meu? Nu de alta dar am parte de acelasi tratament din partea lui, acelasi joc de-a soarecele si pisica. Hmm, daca peste 8 ani inca vor continua, o sa imi iau campii. E mai aiurea ca eu momentan nu simt nimic pentru el, pur si simplu imi place sa ma joc. Ma intriga... Si nu inteleg ce este in capul lui.

fragile

fragile

so true

12 Ian 2006, 16:43

este atat de adevarat tot ce s-a scris mai sus;cunosc un scorpion de 8 ani de zile si relatia a evoluat de la: flirt din partea lui apoi retragerea lui si uimirea mea...m-am indragostit...liniste..k daca el nu vrea apai poti sa-l tai si nici o privire nu obtii;apoi am fost impreuna...apoi s-a gandit el sa nu ma mai sune ...trec 2 ani iar relatie ma hotarasc eu sa nu-l mai sun....trec 4 ani si avem cea mai tare relatie-compatibilitate destul de buna.el ca sa fie cu mine si-a parasit prietena intr-o clipa si hotararea a luat-o cand m-a vazut dupa4 ani...apoi a asat garada jos si as fi putut sa fac ce as fi vrut din el dar mi-am dat seama ca jocul ttrebuie sa se incheie si am incheiat eu relatia...pareri de rau din partea lui...l-am lovit tare atunci nu se astepta.peste cateva luni l-am sunat mi se facuse dor de misterul lui...si de privirea lui care nu ma slabea de loc...ultima noapte pe care am petrecut-o impreuna a fost frumoasa dar a fost tot ce aveam nevoie pt k sa renunt la aceasta relatie ciudata si de atunci ne-am intalnit intamplator si nu am mai simtit nimic vazandu-l...2straini care s-au jucat 8 ani de zile de-a soarecele si pisica

raluk

raluk

2die4

23 Dec 2005, 11:43

E interesant ce spui, dar eu nu inteleg ce vrei sa zici prin provocare. Spre exemplu, in cazul meu flirtam constant cu el si parea ca il sperii, ca se retrage. Accepta doar sa flirteze el cu mine si atunci cand ii raspundeam se sperie. Ciudati barbati in orice caz...;)))

2die4

2die4

incearca

29 Nov 2005, 10:25

Am avut de-a face cu un scorpion... tot ce am facut e sa-l provoc...constant, berbecul din mine nici nu putea altfel... Acuma, cum ti s-a mai spus, sunt 2 tiputi de scorpion, care accepta provocarea si care fug de ea... Trebuie sa ai multa rabdare cu ei ca sunt cu toane, si ocricum fac numa ce-i tare capul. Deci trebuie sa stii f bine daca il vrei. Daca il vrei, lupta pentru ca merita, dar trebuie sa lupti. Fii tot timpul ca scoasa din cutie, perfecta, intangibila dar si foarte atenta cu el, iubitoare, calda.Una calda una rece... La mine a funtionat...el e foarte provocat in continuare pe cand mie mi-a trecut de muuuult.... :) Succes

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Profilul relatiei cu un Scorpion

28 Nov 2005, 12:31

Sunt Leu, iubitul meu fost era Scorpion. Pot sa spun ca barbatii Scorpion au o rabdare fenomenala si stiu foarte bine sa-si disimuleze sentimentele. Inainte sa fim impreuna era cel mai bun prieten al meu, ne cunosteam de cam 3 ani. Eu eram cu altcineva... cand am hotarat sa-mi parasesc prietenul, mi-a spus ca a tinut mereu la mine, lucru pe care nu-l banuisem niciodata, cu toata intuitia mea feminina, a reusit sa tina lucrul asta ascuns atata timp, pentru ca "nu avea rost sa-mi spuna", nu voia sa-mi influenteze in nici un fel vreo hotarare - mi-a spus doar cand a fost sigur ca o sa vreau si pot sa fiu cu el - si a avut dreptate - nu am ezitat, pentru ca mi-am dat seama ca e barbatul potrivit pentru mine. Intre timp am descoperit si o atractie fizica enorma. Spun de cand exista forumul asta ca la pat sunt chiar niste barbati marfa, foarte tandri si senzuali. Ce am remarcat: pana la mine nu a avut nici o relatie serioasa - a asteptat ceva special si de cand m-a cunoscut a fost sigur ca vrea sa fie cu mine toata viata. Detesta relatiile fara rost, intemeiate pe ideea "sa am si eu cu cine sa-mi pierd timpul". Nu suporta sa fie "controlat", influentat si nici nu trebuie sa te straduiesti ca sa se simta asa. Nu ii placea sa-si exprime sentimentele, astepta sa-mi dau seama singura ce simte pentru mine - lucru care nu era mereu usor, pt ca, desi era foarte tandru si avea grija de mine, avea si perioade in care prefera sa se izoleze. Practic, o saptamana se purta super cu mine, urmatoarea nu ne vedeam deloc si de-abia daca vorbeam la telefon. Nu-si facea probleme din cauza asta, stia ca sunt "acolo" si ii era de ajuns...Sincer nu cred ca isi punea problema ca il voi parasi. Eram destl de hipnotizata si el se asigura mereu ca sunt hipnotizata de el si ca nu l-as parasi cu una cu doua. Cu alte cuvinte, se asigura ca lasa urme... Pentru el, dragostea era un sentiment mult mai profund decat pt mine, care pot sa iubesc din tot sufletul, dar sa plec foarte usor cand sunt ranita in orgoliu. Era foarte gelos si posesiv, dar nu voia sa o arate, ca sa nu para vulnerabil. In schimb nu suporta sa fiu eu geloasa, sa depind de el intr-un fel sau altul - ii plac cred eu numai femeile vesele, lipsite de griji, care nu asteapta de la el sa le faca fericite. Relatia cu el nu a fost deloc simpla, dar a fost fascinanta. Nu as recomanda-o insa unei persoane care are nevoie de dependenta si de siguranta emotionala, ca nu va avea parte de asa ceva de la un Scorpion. Si am mai spus cred, nu prea poti fi sigura de el, ca fidelitate, deoarece simte nevoia sa atinga toate femeile din jur, este libidinos cum spui tu si ii plac femeiel. Daca ar fi dupa el, le-ar proteja pe toate si s-ar culca cu toate. Don juan de marca a fost Scorpion. Stiam ca imi va fi mereu fidel psihic, desi fizic nu puteam garanta, desi incercam sa nu ma preocupe subiectul. Am citit de multe ori ca Scorpionii sunt "curvari", poate asa si sunt, din experienta mea nu mi-am putut da seama prea bine. Oricum, ideea este ca, daca a decis ca esti femeia potrivita, va veni dupa tine chiar si dupa 10 ani - daca nu, nu poti sa-i schimbi sentimentele. Eu am decis sa ma despart de el, deoarece am descoperit ca avea un fel de relatie cu o colega a lui de facultate, o balanta, care aparent era atrasa de el, desi avea prieten. Nu s-a intamplat nimic intre ei, erau amici, se distrau impreuna, se tachinau si la fiecare intalnire pot spune ca dansau destul de senzual, se atingeau intamplator, ma rog... Eu nu am suportat fazele astea, mai ales avand in vedere ca pe mine nu ma lua pe afara cu gasca de la facultate.

bloody_fox

bloody_fox

nu e chiar asa de rau

25 Nov 2005, 10:37

lucky si rodicutza au dreptate. nu-i arata ca-ti place sau ca tanjesti dupa el. ramii misterioasa si va veni el singur sa descopere misterul.e mai bine sa te urasca sau sa nu te placa la inceput ca daca e invers ai de suferit. am cunoscut multi scorpioni si au multe puncte comune.

kavajava

kavajava

Control & Supracontrol

22 Nov 2005, 19:30

Experientele mele cu Scorpionii au fost interesante dar nu s-au finalizat niciodata fiindca n-am vrut eu. Ca Taur, am atras intotdeauna Scorpioni de toate genurile. Mie insa mi-a fost frica de ei, draga! Super intensi, incearca un fel de fuziune nucleara cu tine, si imediat le cresc tentacule de caracatita si trebuie sa stie si sa controleze ei tot. Or, mie imi place sa ma simt libera, sa simt ca sunt cu un barbat fiindca vreau eu, nu fiindca face el politie cu mine. Nu e usor sa-i convingi ca nu te intereseaza, fiindca isi imagineaza ca e doar un joc. Si sunt dubiosi, uneori revin dupa multi ani si incearca din nou, au o memorie de elefant! Da' si eu am, si nu uit incercarea esuata de dictatura, asa ca pana-n coada n-a iesit niciodata nimic.

In cazul tau, las-o balta. Serios. Putini barbati refuza o femeie care li se ofera, asa ca daca te oferi, nu te va refuza ... afara de cazul in care ii pari femeia-scai care dupa o noapte se va inclesta de el si-i va strica planurile. Ca mangaie alte femei, inseamna ca e senzual si nu se prea controleaza. Probabil va fi asa mereu. Sunt barbati care-si compartimenteaza bine viata, prietena e prietena, restul sunt de trecut vremea. Eu l-as lasa balta, nu pare de viitor si mai rau suferi. Lasa-l cat mai poti. Succes!

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Ma rog.. eu am alta parere

21 Nov 2005, 15:14

De obicei Scorpionii sunt aceia care isi vor tortura victima indelung pana sa faca o miscare Fostul meu iubit mi-a spus ca m-a tinut in sah 3 luni fara sa faca vreo miscare clara pentru ca ii facea placere. Era foarte sadic. Stia clar ca sunt indragostita de el si hipnotizata si imi dadea cu lingurita, adik suficient cat sa imi mai plak de el, dar kt sa simt ca mor in interiorul meu.
totusi m-a excitat la culme si apoi au iesit scantei in pat

undercover_n

undercover_n

RE: Cum cuceresc un Scorpion??? AJUTOOOR!!!

21 Nov 2005, 13:49

Desigur, ceea ce a spus Raluk este valabil pentru orice barbat, indiferent de zodia acestuia, fireste ca daca vrea sa fie cu tine, face orice ca sa fie asa... Problema zodiei acestuia intervine atunci cand se pune in discutie ideea "cat de hotarat vrea sa fie, sau poate sa fie", deoarece se stie ca foarte multi barbati sufera de nehotarare cand vine vorba de a se implica intr-o relatie si mai au nevoie de cate un impuls. No, si-atunci se pune problema daca e bine sau nu sa-i dai acest impuls si cum o sa-l primeasca... In acest caz, desi mie personal nu-mi place ideea, de aceea am lasat-o moarta, trebuie "studiata" un pic persoana...
De cealalta parte a problemei, daca nu-si doreste implicarea emotionala si se teme pana si de reactia lui, ca sa nu mai zic de a noastra, a fetelor...n-are rost nici un impuls.
Dar, stii cum e, pana nu incerci, nu-ti iese "cuiul" din cap. Personal, de ce sa nu recunosc, regret putin ca din orgoliu nu am facut-o, iar acum ar fi prea tarziu si ridicolul este cu atat mai mare. Nu? Voi ce pareri aveti? :)

raluk

raluk

Eu zic ca se joaca cu tine

21 Nov 2005, 12:40

Am patit si eu o faza similara cu un Scorpion care nu s-a finalizat in nici un fel. Suntem in schimb foarte buni prieteni in continuare.

POate nu trebuie sa generalizam, dar eu zic ca daca un Scorpion vrea pe cineva nu ii este frica sa fie cu acea persoana. Si atunci de ce ar mai fi nevoie de atata tatonare?

cipi20

cipi20

aici este ajutorul tau

18 Nov 2005, 22:51

sfatul meu ii sa il lasi sa se apropie de tine.daca nu a luat-o pe prietena lui la chefuri ii clar ca nu o prea place.daca a inceput sa te tot atinga ii evident ca ii placi.important ii sa pari misterioasa si sa-l incurajezi in a-i arata ca si tie iti place persoana lui.oricum nu ai nimic de pierdut daca incerci sa il cuceresti...nu ai decat de castigat.daca vrei mai multe detalii intra pe situl http://horoscop.ele.ro/European_Barbat_Scorpion_--a91.html in prop de 95% ii adevarat din ce zice acolo despre mine(eu sunt scorpion)

undercover_n

undercover_n

Re: Cum cuceresc un Scorpion??? AJUTOOOR!!!

18 Nov 2005, 19:23

Dragutza de tine...! :) Din experienta, cunosc doua tipuri de barbati "scorpion", care nu au foarte multe parti asemanatoare :-P... Se pare ca, dupa cele ce ai remarcat, "exemplarul" face parte dintre cei ...care se lasa greu. Ma rog, un fel de-a spune... Sunt si ei oameni, ca si noi, care simt, dar simt mai altfel decat noi (fetele) (apropo, eu sunt un exemplar reprezentativ al zodiei gemeni, deci...detasata, cerebrala, 1+1=2, imi prind urechile greu, dar...bine :-P... etc.!) si am avut neplacuta experientza cu scorpionii de ambele tipuri. Unul extrem de atasat (ceea ce nu m-a impresionat conform genei mele nonsalante si...si...,iar celalalt, care fireste ca mi-a luat mintile, detasat si rece ca un iceberg (i-a luat ceva sa ma prinda, dupa care...stupoare...a disparut! Am regasit in ceea ce ai spus tu atitudinea acelui personaj (pentru ca acum nu mai este decat un "personaj"!). Parerea mea este ca, in ciuda sigurantei pe care o afiseaza, se sperie foarte usor de femeile care afiseaza aceeasi sigurantza ca si ei (eu nu mai aveam cum sa dau inapoi!;) )si...foarte imortant!!!!...citeste sfaturile despre cum sa cuceresti un "scorpion", pe care cu amabilitate l-au expus pe acest sit persoane avizate, la rubrica horoscop si rubricile de compatibilitati. Personal, am fost impresionata cu cata precizie se incadra "personajul" meu in cele ce am citit aici in caracteristicile masculine ale zodiei... Iti doresc muuuuuuult succes, pentru ca ai nevoie si muuuuuuuuulta rabdare si tine-ne la curent... :)