Cum impaci un barbat fecioara

by: glow004
Ne-am cunoscut acum 3 saptamani cand am fost la un party impreuna , a venit ma luat de acasa si toata seara a stat cu mine. Sa tinut dupa mine 3 seri la rand si eu tineam tot timpul garda sus dupa 3 seri am lasato mai jos si ne-am sarutat. Ne vedeam in fiecare seara se ne certam mereu , cearta terminanduse cu el impacanduma pe mine. Acum cateva zile de 1 decembrie a fost ziua fostei lui prietene cu care a stat 2 ani de zile si de care sa despartit acum 2 luni, a sunato sa ii ureze la multi ani si discuta foarte deschis cu ea cu toate ca imi zicea ca nu sunt in relatii bune. Oricum am facuto cu el acum 2 zile fara prezervativ si urmatoarea zi se purta ciudat in legatura cu asta....nu mai arata atata interes si era mult mai subiectiv.
Ce sa fac acum ?, ne-am certat pe tema pastila de a 2a zi destul de urat si el imi scoate mereu okii cum ca ma port foarte urat cu el si ii vorbesc urat si ca el nu incearca sa imi faca vant eu singura fac asta.
Am nevoie de sfaturi !!!! urgente
Eu sunt zodia Capricorn daca asta ajuta cu ceva

ancacristian

ancacristian

am pus raspunsul asta si la tine...poate te ajuta

13 Aug 2009, 13:26

Ramasesem uimita de asemanare ... Noi avem amandoi 26 de ani, dar el se comporta parca asemeni unui copil, si eu dupa el ..mai rau ..
Si mie mi-a reprosat la fel ..ca eu am fost cea care l-a indepartat...
In final, tot vine la mine ..face el ceva ..da un semn..sau daca nu face el fac eu ..si tot ne vedem ..si uite asa jocul continua ..
Acum suntem in perioada ...sau cum ii place lui sa spuna...amici
eu tin foarte mult la el si m-am atasat enorm de omul asta ..date fiind si experientele prin care am trecut si mai ales dupa gandurile lui de casatorie ..(mai are si un stil de a te face mai mult sa regreti ..spunandu-mi vis-a-vis de acest aspect ca pana in toamna acestui an el ne vedea deja casatoriti si isi facea planuri in directia asta...dar din cauza mea ..lucrurile s-au racit ..Este stilul caracteristic fecioarelor de a arunca vina pe partener acoperindu-si astfel partea lor de vina)
Acum mi-e greu sa renuntz..nu-mi e deloc usor ! Inca tin foarte mult la el ...i-am iertat multe si sunt capabila sa ii mai iert si altele ...si nu e vorba numai de infidelitati. Nici aici nu stiu daca procedez corect ....
DECI ...RAMANE INTREBAREA : CUM IMPACI UN BARBAT FECIOARA ????

ancacristian

ancacristian

una calda ..una rece

13 Aug 2009, 13:15

Si eu am o relatie cu o feciora de 8 luni. Eu sunt capricorn. Desi peste tot se vorbeste de o relatie ca-n paradis si o compatibilitate de 100% intre noi, chiar de o casnicie armonioasa, noi ne gasim foarte asemanatori si la noi e un fel de joc continuu de-a soarecele si pisica. Asta pe de o parte ne atrage, dar ma tem sa nu ne faca mai mult rau decat bine.
Vis-a-vis de intrebarea ta...eu am pierdut teren pentru ca i-am spus ca tin foarte mult la el si mi-am declarat iubirea ce i-o port in feluri diferite...Mi-a reprosat acest lucru chiar el, ca nu ii place ca il iubesc prea mult ...
Si da ...cred ca fecioarelor baieti..le cam place sa umble..sa caute ...asta este ce mi-a dovedit "fecioara" pe care inca o iubesc
Acum va intreb eu ...Ce cauta ..?? mai putina iubire ? sau una care sa nu il iubeasca deloc....?...sau poate care sa nu ii arate atat

anonims

anonims

Buna

04 Dec 2008, 11:54

Sincer gresim foarte mult cand ne incredem intr-un b :( dar din pacate viatza ne da anumite"palme"sa "ne trezim" sa ne maturizam ..bn mai mult sau mai putzin .
Nush daca sa mai cred in zodii dar fecioarele sunt f dificile ,se cred perfecte si din cate scrie pe site-uri despre rel capricorn fecioara e de 100% dar cred ca e vorba de decada,de educatie de principii de f multe...
Nush daca ai observat cat de"parshivi" sunt b in zilele noastre cat de mielushei se dau pana te-au prins in mrejele lor le pici in plasa dupa care "borning"...daca il iubesti lupta sa il faci sa inteleaga ce simti aratai ce simti neconditionat ..daca tu crezi ca nu e ce iti doresti nu fortza norocul poate viatza iti rezerva ceva mai bun...eu spre ex mi-am fortzat norocul si am pierduto "fecioara"..cum? simplu nu am crezut ca distanta poate fi diminuata si am crezut in cel din oras cu mine si am facut greseala vietii mele e cam complicata pov mea ..e trista si totodata frumoasa....Inca ceva...tema pastila? adik ai luat ceva de urgentza? daca da :|am sa iti spun o alta chestie legata de asta ai grija de tine:* capul sus .