Cum procedezi cu un LEU gelos?

by: elly_me
Prietenul meu este in zodia leu,suntem impreuna de 2 ani,e un tip deosebit,romantic,pasional bla bla bla,insa are un defect:GELOZIA
Ma ucide cu asta si nu stiu cum sa-i pun capat avand in vedere ca nu-i dau motive.Astept raspun si de la barbatii lei,poate sunt si ei pe aici..........

ellyduna

ellyduna

offffffffffffffffffffff

23 Oct 2009, 22:03

al meu e tot leu....are f f f multe calitati ce cauta o femeie dar....e gelos foc...mai ales de trecutul meu.stiu ca GELOZIA NU ARE LEAC si totusi ne iubim enorm.cine stie cum o vom scoate la capat.

bebelusa21

bebelusa21

nu sunt barbat ...dar am prieten leu

28 Apr 2009, 01:47

ti-am citit atenta mesajul si sincera ma vad si eu in aceasi situatie ca a ta.dar faptul ca el este gelos nu e un lucru rau depinde acum si de tine cum esti tu daca esti mai libertina sau si tu al tratezi cu aceasi moneda.daca tu esti o persoana prietenoasa ai dai de inteles ca ai putea in orice moment sa al parasesti si de asta se teme cel mai mult probabil. incerca sa nu insisti ca de fapt tu esti cu adevart pt el si ca trebuie sa aibe incredere in tine nu te stresa cu asta ca sa ai demonstrezi pt ca el va profita din plin de lucrul asta.incearca sa fii mai indiferenta si vei vedea cum el incepe sa vina la tine.pur si simplu arat-i ca tu nu ai cum sa ai arati mai mult de atat si daca vrea sa acepete asa bun daca nu intreba-l daca mai are rost sa continuati....odata ce el e atat de gelos inseamna ca nu are incredere in tine....relatia mea cu leu tot de 2 ani este si chiar mult mai complicat pt ca noi suntem si la distanta imagineaza-ti cum e la mine cat efort trebuie eu sa depun ca sa inteleaga la fel ca eu sunt doar pt el si ma face sa cedez tot pt lucrul asta dar cand vede ca eu sunt mai indiferenta vine ca un mielusel sa te cuceresac cu o gluma fie ea buna fie ironica .bafta

nu sunt barbat dar...

14 Oct 2007, 02:33

hai sa vedem..Din experienta, nu are rost sa stai si sa te plangi la alte persoane ca prietenul tau/prietena ta este gelos/a. Daca doar stai si discuti, ce rezolvi?! Mai bine pui mana frumos pe telefon, va aranjati o intalnire undeva mai retras, si vorbesti cu el! Ii spui ca nu are de ce sa se teama ca il inseli , si astfel (insa depinde de caracterul lui) iti poate destainui cateva despre el fara sa-si dea seama. Eventual poti sa-i impui si niste reguli marunte dar cu rost;)