Ce alegeti vara aceasta?

by: ynna000
Preferati un concediu in Romania sau in strainatate?
Sincer, eu prefer sa pun un banutz deoparte si sa merg sa vad o alta tara, unde e cu totul diferit(mi-am propus sa revizitez Amsterdam). Cateodata incepi sa te cam saturi de "erorile" tarisoarei noastre.

laura_baldini

laura_baldini

...

21 Aug 2010, 12:38

vacantele in orase nu sunt ceea ce credeti voi.
1- dacav rei sa simti cu adevarat un ors (stil Paris, Barcelona etc) nu mergeti in perioadele de varf turistic, pt ca veti da peste niste metropole super aglomerate si nu veti apuca sa savurati cu adevarat acele orase.
barceloan de exemplu este o capodopera, insa in sezon este atat de aglomerata ca oriunde mergi te inghesui cu o goraza de alti turisti, totul e full si scump.

daca vreti o vacanta lejera, alegeti statiunile.
intr-un fel e o vacanta de statiune si intr-un fel e o vacanta de oras.

si incercati sa gasiti destinatii mai putin populare. in franta de exemplu, dupa PAris a doua destinatie ar fi valea Loarei, da, este divina, insa si Dordogne si celalate locuri sunt de nota 10, dar mai putin aglomerate si cunoscute ca valea Loarei.

spaf: gaditi-va bine ce vreti voi de la vacanta respectiva si apoi alegeti locatiile.

vreti odihna? mergeti pe statiuni
vreti party-uri? ibiza, zakyntos, rimmini, amsterdam......

vreti aventura? egipt, grecia (pt scufundari mai ales la SHarm el Sheik)

vreti ceva fresh? Austria, germania, tarile nordice

...si tot asa

tashulina

tashulina

Eu vreau

22 Iun 2010, 11:16

sa incerc anul acesta Croatia, pe motocicleta. Am auzit ca sunt niste peisaje incredibile.

ynna000

ynna000

Suna foarte bine:)

21 Iun 2010, 15:23

Sper sa nu te intorci cu o impresie proasta din Paris. Fratele meu a ramas cu un gust amar.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.