ajutati-ma putin ....

by: iliubesc
pe scurt,relatie de 3 ani,certuri zilnice,indiferenta,colac peste pupaza mi-a plecat si afara cateva luni anuntandu-ma cu 2 zile inainte...au fost si momente frumoase nu pot sa neg,altfel nu stateam! dupa un timp am zis stop,eram satula d indiferenta lui,de felul lui copilaresc d a iubi,am intalnit altul kre e painea lui Dumnezeu,credeam k gesturile astea romantice exista doar in filme! ex-ul e inca afara,a aflat dar nu a miscat un deget sa ma recastige,face pe ranitul si p inselatul,a acceptat despartirea recunoscand k a gresit f mult si poate voi fi si eu fericita iar eu stau si ma mir cat sunt d "prostuta" k ink ma mai gandesc la el si mor d ciuda k mi-a dat drumul asa usor...nici nu stiu c mai simt! nu pot sa fiu 100% cu gandul in nici o parte,unul e bun,altul nu dar mie tot la rau imi sta capul, e doar obisnuinta? sau ar trebui sa incerc sa ma impac....e rau cu rau dar e si mai rau fara rau???eu cred k dk eram in locul lui cu primul avion eram acasa sa iau c e al meu...mai ales dk eram vinovata! nu am vrut sa ii dau o lectie cu asta , kiar am vrut sa pun punct...nu prea am reusit :(

eva31

eva31

Vezi-ti de viata ta actuala.

02 Apr 2011, 01:10

De ce crezi ca in strainatate statea singur, neconsolat si cu poza ta sub perna? Daca te-a lasat sa pleci este pentru ca si el isi facuse o alta relatie in strainatate si, din orgoliu, nu ar trebui sa renunti la un barbat ca actualul pentru unul ca fostul.

tashulina

tashulina

Daca

26 Feb 2010, 10:47

te vei concentra suficient pe ce are de oferit noul iubit, vei uita sigur de fostul.

iliubesc

iliubesc

va multumesc

26 Feb 2010, 05:24

ca m-ati ascultat,d sfaturi si pareri!!!!gandindu-ma foarte mult la faimoasa intrebare: cum poate o femeie sa se simta speciala cand barbatul d langa ea o trateaza ca pe o fiinta normala? am sa incerc sa il pastrez pe noul,sa il iubesc pt ca merita :)

strumfy3k

strumfy3k

Interesant

25 Feb 2010, 23:29

In ziua de azi trebuie sa ai cel putin 2 relatii ... Normal .. 3 ... . Prima ... care sa te asculte sa te iubeasca .... ..sa ai cu cine te mai certa ... a 2-a ... sa te inteleaga ... sa aiba si ea o relatie la fel ca, a ta ... a 3-a .... Pt sex ... Ce nu iti ofera cele 2 iti ofera cea` de a 3-a ... .. dar ... pt a .. tine minte .... tot este in felu urmator ... : Celui care ii pasa mai putin de o relatie detine controlul ! .... Dar sa nu fi prea indiferent/a ..

alexandras

alexandras

..

25 Feb 2010, 17:18

ei, eu cred ca inca te mai gandesti la ala pentru ca poti accepta ca a renuntat la tine atat de usor. nimic mai mult, orgoliul asta

nymphetamines

nymphetamines

cred ca e mai mult obisnuinta

25 Feb 2010, 13:27

si iti spun asta din proprie experienta... foarte mult timp, fiind intr-o relatie deja de un an cu un baiat, m-am gandit la fostul, cu care statusem 4 ani. cu fostul din fericire am ramas amici, ceea ce m-a ajutat mult, pentru ca de fiecaredata cand il revad imi dau seama ca, desi mi-e dor de el, locul meu nu mai e langa el, si ca actualul imi ofera mult mai multe, si l-as putea iubi mult mai mult doar daca as putea renunta la amintirea fostului. e greu sa renunti la cineva alaturi de care ai stat atat. chiar daca e rau, probabil ati avut si momente frumoase, pe care ti le amintesti cu drag. dar daca l-ai revedea, ti-ai da seama ca in prezent ai primi mai mult rau. parerea mea: acorda-i o sansa celui nou, si lasa trecutul in spate.

tashulina

tashulina

Stii cum e

25 Feb 2010, 10:58

cand te obisnuiesti cu ceva rau si apoi ti se pare un mod de viata? Asa ai patit si tu.

Sfatul meu? Nu-l alege pe niciunul. Stai putin timp singura si vezi ce simti. Si apoi va fi usor.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.