Ce sa decid ?

by: meonlyme
Povestea mea..e una mult prea repetata..sa zic asa. Totul a inceput de la un joc,cand eu ia-m spus la un coleg de cls, k il iubesc..fara nici un motiv..in gluma logic,dar gluma era purul adevar..el k niciodata nu ma crezut,credea k fac misto..mai ales k eu am prieten de 7 luni .. si stia k il iubesc...Cred k va-tzi dat seama...sunt indragostita de 2 ?..Cum e posibil ? D-ezeule nici mie nu imi vine sa cred dar asa e.. am continuat cu "gluma" cu colegul ..el imi arata indiferentza..si k nu ii pasa,iar eu ma`m ambitzionat..si am luptat pt el..si am zis k o sa`l fac sa fie al meu ..pana intr-o zi cand si el mi-a marturisit k e indeagostit de mine.. deja totul se complicase...eu eram tare visatoare..si fericita k ma iubeste si el...k am reusit ceea ce mi-am propus..cu prietenul meu era k ..il iubeam si pe el...incet incet tot mai greu era totul....pana intr-o zi cand mi-a cerut sa fiu cu el...eu am acceptat...asta ce inseamna ? k sunt cu 2.... ce urat suna..dar adevarat.toti impotriva mea..la sc,pana cand si ei au inceput sa se obisnuiasca... barfe..etc...am trecut peste cu bine.Am ajuns sa imi fie f bine..cu 2..sa ma inteleg bine cu aman2..sa ma simt iubita de aman2 etc etc.dar asta nu inseamna k ramane asa...in putzin scurt timp ..dupa ce totul ERA F BINE...AU INCEPUT REGRETELE..(am uitat sa specific ceva...colegu meu a acceptat sa fie cu mine,desi stia k am prieten,prietenu meu fiind ..un prieten de-a lui,sau nu chear,in orice caz se cunosteau..prin intermediul meu)..am inceput sa ma gandesc ..merita sa sufere prietenu meu pt mine.. ? ..dak afla ? ..dak ma paraseste ce fac ? .. dar colegu .. merita sa continuii asa fara sa ii dau un rasp concret ce vreau sa fac pana la urma..si la care voi renuntza..si cu care voi ramane ? ... hm...intrebarile astea ma macina... ce sa fac...? P e cine sa aleg. ? de iubit ii iubesc pe aman2 din tot sufletul.. e cea mai urata.."situatie" in care am ajuns..sa imi vina sa fug de tot..sa uit..sa ma ascund de adevar...ast un semn de la cineva...care a trecut sau trece prin situatie asemanatoare,dar nu numai.Va pup dulce si va sunt recunoscatoare k imi da-ti un sfat sau o parere. :* :((((((((

meonlyme

meonlyme

%

10 Feb 2006, 18:39

alina4remus al tau ?

inutza

inutza

:)

10 Feb 2006, 18:33

comic...acum eu sa-ti dau sfat tie..iar tu mie!!:)rade ciob de oala sparta!id tau e???

meonlyme

meonlyme

%

08 Feb 2006, 17:46

Merci mult ella,da ai dreptate,totul se rezolva,si sa rezolvat,deoarece prietenu a aflat tot..:( trist..dar adevarat :) .. intr-un fel ma bucur,am vb cu el,ma inteles,si ne iubim..mi-am dat seama k am fost prostutza,dar cu toate astea nu cred k as putea renuntza la unu din ei,dar am sa incerc in timp sa ma indepartez de colegu meu ..deoarece.nu merita sa imi sacrific relatia mea,pt el .sau sa sufere unu din ei din cauza mea,sau chear eu sa fiu aia care sa sufere nu ?:) Am un prieten care ma iubeste,si ma intelege,si i multumesc din suflet.Si tie ella, esti o dulce !! Ceau sa auzim de bine nu ?:P :)

meonlyme

meonlyme

%off.

05 Feb 2006, 12:04

Ai dreptae Ella*,chear o stare.. atat de urata,toata ziua is asa de trista,fara vlaga,fara chef de viatza....mi frica sa renuntz la prietenul meu .. mi frica sa nu fie cea mai mare greseala din viatza mea,si pe urma sa regret..deoarece pana acum,e sing pers care ma inteles,si mi-a fost aproape cand am avut nevoie.Numai stiu nici ce simt..nu stiu dak mai merita sa lupt pt cineva,sau ceva,dak merit sa fiu happy si yo ? ... Niciodata nu am trait aceasta stare,aceste momente groaznice..(multumesc din suflet la toti,pt sfaturi ) }{ :(

doe

doe

dinutza sti proverbul...

05 Feb 2006, 11:20

Cand fugi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul.
Eu sper sa prinzi unul.
Eu sunt deacord cu Ella*(te ro sa nu te superi).
Daca esti iubita si tu iubesti,iti mai trebuie din alta parte iubire?Nu mai daca nu esti satula:).
Eu asa cred ca daca tu il iubeai sau si el te iubea,nu cred ca mai megeai in alta parte.
Ce frumos e cand esti iubita atunci nuti mai trebuie nimic pe aceasta lume.Sau iti trebuie,oare ce?
Cerceteazate si vei afla raspunsul.
Iti urez noroc.

meonlyme

meonlyme

%

04 Feb 2006, 23:43

Da ella,ai dreptate,sincer..dar eu tot o tzin pe a mea,spunand k ii iubesc pe aman2,poate gresesc,dar asta simt..probabil cu pers cu care sunt de 7 luni .. in timp a ajuns doar o obisnuitza pt mine..nu stiu ce sa cred,uneori nici eu pe mine nu ma inteleg,dar mi frica sa nu pierd pe unu din ei..nu stiu dak ma potzi intelege..dar dak as sti k la-s pierde pe "colegu" as inebuni..ar fi singurul lucru care nu mi-as dori sa se intample..deoarece dupa cum am mai spus il iubesc mult.. :((( Mersi mult pt mesaj ella }}}{{{

symy

symy

ms dinutza

04 Feb 2006, 17:07

dar acum pot sa spun k e mai bine....ne-am cam impacat dar nu fffffffffff bine ...cam 70% restul le rezolva timplul ....:*:*:*:*:*

meonlyme

meonlyme

-

04 Feb 2006, 11:56

ti-am lasat mesaj off,nu vreau sa fac public ID,sper sa nu te superi :D.Astept sa vb!

symy

symy

te ast

03 Feb 2006, 22:21

te astept pe yhaoo dar te rog sa imi dai si mie id-ul tau k sa stiu k esti u :*

meonlyme

meonlyme

:(

03 Feb 2006, 17:21

Sa stitzi k avetzi dreptate,am sa va ascult sfaturile,faza cu pauza... hm... dak in acest timp .. de " pauza " as ajunge sa-i pierd,dak nu ma-r intelege.. mai ales prietenul meu ...chear e inafara "subectului" si va fi ff surprins.. :(
Azi ultima zi de sc, am vb cu el..ia`m zis k numai pot sa continuii..ceea ce ia`m mai spus si zilele trecute .. a venit f ametit..suparat..trist la sc,si am vb,si mi-a zis, k eu te astept,alegel pe el dak crezi k el merita.. pt k eu oricum in primul rand imi trebe timp sa-ti demonstrez k te iubesc..dupaia treebuie timp sa te castig..eu te astept oricat e nevoie... parca mi se rupese inima cand il auzeam..spunand cu lacrimi in ochii..sufera mult din cauza mea... si eu la fel din cauza prostiei mele... ma int cu prietenu meu si ma gandesc la el...mi-as dori sa-l sarut pe colegu meu .. nu e prietenu meu ...este o stare super aiurea,care sper sa nu o aibe nimeni .. k e oribil.Symy am sa vb pe yahoo msg k ? Va multzumesc din suflet... (scuza-ti greselile) :(

symy

symy

nasoala situatie :(

02 Feb 2006, 18:49

da uite ce zic io....gandurile le astern cel mai bine pe o hartie...ia o foaie si scrie....numele lor....si scrie la fiecare ce avantaje ai...cu cine te simti mai bine....care crezi k merita mai mult....fiecare ce defecte si calitati are (le scri pe rand).....ce are mai bun unul k celalalt...care crezi ca te iubeste mai mult....care are sufletul mai bun etc.....si apoi pui in balanta tot....trb sa fie ceva care te va face sa alegi...unul dintre ei trb s aibe ceva mai deosebit care te va face sa ramai langa el....dar in orice caz nu se poate merge pe 2 fronturi...nu e bine nici pt tine nici pt ei...offff ce sa iti mai zic....bafta...si dak vrei sa mai vb te ast pe symy_Symy2000 :*:*