ce-si doreste un barbat de la femeia iubita

by: lmirela
as dori sa-mi spuneti parerea voastra despre barbatul pe care-l iubesc.Sa va povestesc pe scurt cum ne-am imprietenit.Acum aproape 4 ani am venit la firma la care lucra si el.Eram ravasita dupa un mariaj de aproape 10 ani in urma caruia s-a nascut un copil superb. cand copilul avea o luna si jumatate am aflat ca sotul meu avea o relatie de mai bine de 6luni pe care nu a fost dispus sa o incheie nici dupa venirea pe lume a copilului. Era rece si distant avea tot timpul alte preocupari nu_si petrecea timpul cu noi tot timpul pleca de acasa, cheltuia banii, nu se implica in viata noastra. Am incercat sa-i explic ca nu asa vad eu familia, dar el imi spunea ca se comporta normal,,, Venind la noul job dupa cateva luni unul dintre colegi a inceput sa-mi faca curte,sa-mi aduca flori fara ocazii speciale, sa-mi cumpere diverse cadouri, intr-un cuvant sa fie foarte atent ,grijuliu si afectuos cu mine.Dupa cateva luni, am inceput sa simt inima cum imi bate de cate ori se afla in apropierea mea.Era foarte dulce,era ceea ce si-ar fi dorit orice femeie. Am spus sant maritata si nu pot sa accept asa ceva. DAR intotdeauna exixista un DAR.Ma simteam extraordinar in rezenta lui.Ce sa fac?

alisssa2003

alisssa2003

iubire = fericire

27 Mai 2008, 14:09

Buna, parerea mea e sa ii dai papucii - gandeste-te -mai simti ceva pt el? ai mai face dragoste cu el ? ( nu sex ), te -ai simti rau daca nu ar mai fi in viata ta? ti-ar parea rau sa nu il mai vezi?

Eu am un sot, o fetita de 3 ani jumate, e ok totul. Iti doresc si tie la fel. Am o prietena care avea un sot ce o batea, si aveau un copil. Prietena a divortat , a luat copilul si a plecat - fara sa aiba pe altcineva in apropiere - cum ai tu - si a stat 2 ani fara barbat, ca majoritatea barbatilor in ziua de azi sunt afemeiati - eu am noroc - sper sa am mereu - si sper si tu sa ai.
Si acum prietena asta a mea a gasit pe cineva care are si el un copil si se casatoresc si vor sa faca impreuna pe al treilea.

Oricum ar fi, decat sa creasca copilul in stres din cauza ta si a sotului care de fapt nu e nici sot nici tata din ce ai zis tu - mai bine fara.

Asa ca daca crezi ca tipul ala de la munca te iubeste - si daca stie de copil - si vezi si tu ca asta numai tu iti poti da seama daca e un om care merita - da-i bataie inainte cu el.

Lasa-l pe "sotul" tau care nu e sot, fa-te fericita si asa vei face si copilul fericit, caci daca esti trista copilul simte si il doare. Pup

pisi

pisi

exact,

15 Mai 2008, 11:49

sut perfect de acord cu monita.

mirela, o singura viata avem, asa ca, de ce s-o irosesti alaturi de persoana nepotrivita, cea mai buna solutie in cazul tau este divortul.

si nu uita ca si copiii simt cand parintii au probleme, deci banuiesc ca cel mic va intelege si va accepta decizia ta, atunci cand va avea puterea de intelegere necesara.

succes!

monita

monita

.

14 Mai 2008, 16:34

E dreptul tau sa iti gasesti fericirea, daca sotul tau est o dezamagire, nu are rost sa iti irosesti timpul alaturi de el. Chiar daca e copilul la mijloc, daca spui ca nici fata de el nu isi da interes, atunci cea mai buna solutie pt tine si copilul tau e sa divortezi.

kama

kama

?

14 Mai 2008, 01:01

Pai, pe aici nu cred ca se afla niciun oracol inregistrat. Toti iti vom raspunde din experientele personale.

Poate ca ar fi bine sa ti le traiesti si tu pe ale tale, cu bunele si cu relele inerente.

Viata este scurta, iar gasirea fericirii este o datorie a fiecaruia dintre noi. Fiecare minut de fericire este o particica din aceasta fericire.

tic tac....