cum il pot uita pe fostul?

by: georgiana_zapacita
Buna fetelor,am si eu o problema si cat incerc sa o discut cu cineva acea perrsoana trece prin acelasi lucru si nu prea ma poate sfatui.Si acum sa incep cu inceputul asa cum se face,sunt casatorita,am si un copil de 11 luni iar cand l-am cunoscut pe actualul sot eram cu un baiat de aproape 3 ani de care m-am despartit.Acum problema mea ce mare ca inca nu am reusit sa-l uit pe fostul dupa 2 ani de despartire,sotul meu e un om f bun si nu m-am gandit niciodata sa-l insel si nici nu as face-o,dar nu reusesc sa scap de amintirea cu fostul si inca ma mai gandesc la el,il vad si mai des decat pe sotul meu pt ca sotul e plecat in alta tara si eu cu copilul sunt in Romania si fostul este vecin cu mine si nu am cuym sa nu-l vad,deci vreau sa mai specific ca nu il mai iubesc doar m-am obisnuit f mult cu el si era deosebit prin felului de a fi si imi e dor de el ca pers felul lui de a fi,felul cum ma tinea in brate,lucruri pe care sotul meu nu il face pt ca este mai matur,mai serios si isi arata altfel modul in care ma iubeste.Sunt f fericita cu sotul meu,dar inca nu am reusit sa-l uit pt ca il vad si f des,ramasesem amici dar si lucrul acesta s-a stricat cand acum vreo 2 sapt ne-am certat un pic pe net si mi-a vb intr-un mod mai urat incat eu nu am acceptat si am zis ca daca numai vb cu el deloc imi va fi mai usor,dar nu...e mai greu inainte mai stiam ce mai face pt ca imi povestea viata lui si eu pe a mea pt ca eram f buni amici si cum ne cunosteam f bine ne era mai usor sa vb de noi.De povestit ar fi multe si nu vreau sa va zapacesc,dar va cer ajutorul din tot sufletul meu sa ma sfatuiti cum il pot uita,cum pot trece pe langa el si sa numai sufar cand il vad,cum sa nu ma mai gandesc la el?Pt ca nici departarea nu a reusit sa ma faca sa-l uit deoarece am fost plecata si la sot de multe ori am fost cam 3 luni la sot 3 aici si tot asa.Va rog din tot sufeltul,orice sfat din partea voastra ma poate face sa devin mai fericita si mai linistita ca ma simt vinovata fata de sotul meu si copilul meu cand inca ma mai gandesc la fostul.Multumesc mult.

eva31

eva31

Nu mi s-a intamplat.

10 Apr 2011, 04:04

Dar cred ca ar trebui sa uiti de obisnuinta asta de fostul tau prieten. Doar esti casatorita si poti sa discuti problemele astea si cu sotul tau, pentru ca astfel rezolvi mai multe decat daca aplici sfaturile de pe forum. Si este cel mai corect lucru pentru relatia voastra si pentru voi doi.

d3llya

d3llya

buna

18 Apr 2010, 14:00

atat de bine te inteleg!!!si eu trec prin aceeasi situatie k si tn doar diferenta e k al tau e viu si al meu mort!!!!gandestete mai mult la cei de langa tn la copil,care are nevoie de dragostea voastra k voi sa fitzi impreuna pt al creste.Fostul apartine trecutului si chiar daca il iubesti a fost la mijloc si un conflict ptr care va-ti despartit...traieste prezuntul alaturi de familia ta si gandestete l aviitorul vostru,lasa trecutul in urma!!!e mai bn!!!

dezideria

dezideria

of of of

13 Dec 2006, 13:13

nu e usor sa uiti o dragoste atat de mare de 3 ani,dar gandeste-te in primul rand la copilasul tau si la sotul tau care din cate am inteles eu te iubeste cu adevar.nu da cu picioru la ce ai pt o amintire
mai bine iati sotul de o mana si copilul in brate si iesiti mai mult prin parc prin restaurante....eu stiu distrati-va si bucurate ca ai pe cineva aproape care te iubeste cu adevarat