cum sa il refuz?

by: peligrosa
De ceva vreme m-am inscris la un curs unde am intalnit un tip super de treaba. lucram mereu impreuna, facem o echipa minunata, dar nu ma atrage deloc. el imi tot face apropouri si nu stiu cum sa-l refuz fara sa-l ranesc...placa cu "am prieten" nu merge...deja stie ca sunt singura :(

pisi

pisi

De ce te temi?

26 Oct 2007, 11:17

Spune-i ca, ca si coleg iti face placere sa lucrati impreuna,dar mai mult decat o relatie de serviciu nu poate fi vorba intre voi doi.
Indrazneste,nu te teme si spune-i asta.

Succes!

nelyda_yo

nelyda_yo

uite...stii ce?mai sunt o serie de tipi de astia k

12 Sep 2007, 23:43

poti sa ii spui k ink mai tii la fostu...sau k ...esti indragostita de un altul...ii spui k ar fi minunat dk ti-ar respecta sentimentele si k il consideri un prieten f bun si tocmai de asta i-ai spus despre asta,dk nu tine nici asta,incepe sa te porti dinc e in ce mai rece cu el,lucreaza cu altcineva si lasa-l pe el balta;)pana la urma nu depinzi de el...

geaninab

geaninab

Simplu..

12 Sep 2007, 11:47

Pai ii spui pur si simplu ca nu esti pregatita pentru o relatie.Acum stii cum e..daca e un tip de ala care-i pica prost oricum,orice i-ai zice si oricum i-ai zice,tot acolo iesi.Nu inteleg de ce te temi sa nu-l ranesti,doar nu-i vei spune "stii,esti urat si nu te vreau".Ce poate fi rau in faptul ca,nu-l vezi mai mult decat pe un prieten si ar fi bine sa ramaneti asa?Eu zic ca daca-i "super de treaba",cum ai spus tu..va intelege:)

karinna

karinna

daca va intelegeti bine

10 Sep 2007, 17:15

cred eu ca iti permiti sa ii explici ca tot ce simti pt el este prietenie si nu crezi ca vei simti mai mult! fi franca!