cum sa-l uit?

by: ioana_or_slim
cine ma ajuta si pe mine?cum sa scapi "normala" dupa despartire?am fost cu el 4 ani si acum ne-am despartit....cum sa-l uit? nu ma ajuta nimik

vulpita

vulpita

nu trebuie sa uitam tot

07 Iul 2006, 14:23

patru ani inseamna ceva . poate nu trebuie sa-l uiti poate ar fii mai bine sa te gindesti ca face parte doar din trecut sa mergi mai departe sint asa de multe lucruri pe care viata ni le ofera nu dispera face parte din viata si asta .mai mult nu pot sa-ti spun ptr ca nu stiu de ce v-ati despartit si asta e foarte important . a-ti doresc sa treci cu brio prin momentele astea si nu uita ca cea mai importanta esti doar tu

meonlyme

meonlyme

%

06 Iul 2006, 14:38

scumpy,e logic sa nu fie tocmai simplu sa treci peste o despartire de 4 ani..
Si eu nu de mult m-am desp de "jumatatea mea" cu care am fost aproape un anisor,si a trecut doar o luna jumatate si sunt perfect sanatoasa,si vindecata,nici nu imi imaginam sa-l uit vreodata... dar a trecut.
Pai in primul rand trebuie sa te gandesti la tine,nu ai dat prea multe detali..depinde din ce motiv te-ai desp de el..
pt k nu te mai iubeste el ? pt k te-a inselat.. pt k .. asa atzi decis aman2 ?
Trebuie sa itzi ocupi timpul liber,si sa-i tzi aproape de tine pe cei care vor sa fie alaturi de tine,si care te iubesc..
Apuca-te de inot,aerobic.. nu sta prea mult la calculator,si asculta muzica care itzi aminteste de el..
Trebuie sa ai si vointza fetitzo,k fara ea nu o sa reusesti..
un lucru foarte important mai e ..sa : nu te interesezi de el.. ce face el,dak are pe altcineva,dak merge la faculta,dak sa dus la mare sau ..etc etc..
Gandeste-te doar la tine,ocupatzi timpul,iesi cu prietenii..cand te simptzi sigura pe tine si capabila sa cuceresti .. un baiat,sa-ti deschzi inima altei pers...mergi la agatzat ..distreaza-te cu fetele.. etc
Eu itzi urez mult succes.. te pup dulce