cumsa ma despart de el fara sa-l fac sa sufere?

by: mildangel
suntem impreuna de2ani,iar eu nu mai sunt fericita...am incercat sa vb cu el,pare ca intelege pe moment dar...ai lui sunt pana la finele lunii in Bucuresti si nu vrea sa o lase pe ma-sa singura aici.asa ca pa-pa!vara si eu n-am fost nicaieri...si anul trecut a fost la fel.am stat in Bucuresti si am lancezit.am avut serviciu,am bani pusi deoparte.sunt pe picioarele mele,dar el are pretentia sa ma interesez eu de vacanta.sa ii arat oferte clare si mergem.cand i-am zis de last minute in tunisia nici in cur nu l-a durut.pret final400 de euro/persoana all inclusive 5 stele cu toate taxeleTunisia dar deh,s-o lase pe ma-sa singura?ca nu il are pe carpa de sot care o pupa si in cur...cum sa ii dau papucii?vreau altceva,vreau un tip care sa ma scoata in parc,in oras-nu vreau film la mall si restaurante scumpe.stam impreuna de1an si aproape10 luni.de cateva luni noaptea se joaca in retea.dorm singura :(( am iubit si dorm singura cand alti tipi ar da orice sa ma stranga la piept...sa aiba o relatie cu mine...ce sa fac?ca nu mai rezist...in septembrie o sa incep munca deci pa vacanta,incep si ultimul an de facultate.un sfat?ma iubeste ca disperatul,ma vede mama copiilor lui,iar eu...

punctulpei

punctulpei

mildangel

12 Nov 2007, 09:40

nu imi este prea clar daca tu il mai iubesti. vrei distractie, vrei sa iti traiesti viata, nu este nimic absurd aici. ca fapt divers sa stii ca si femeile atasate de mame se comporta la fel. Indiferent de ce este in sufletul tau, eu iti recomand sa ai o discutie finala in trei, tu, el si o a treia persoana (o persoana cunoscuta si respectata de amandoi).

nelyda_yo

nelyda_yo

el probabil...

12 Sep 2007, 23:38

nici nu observa ce te afecteaza pe u,k asa sunt baietii,cred k dak iti ofera material ce ai nevoie este de ajuns,uite ce e mai important"inima femeii"...poate k e atasat de mama lui si de aia se poarta asa,ea il trateaza probabil ink k pe un copil si poate k lui ii place asta,ce-ar fi sa devi mai atenta cu el,ami iubitoare,cu siguranta isi va dori sa fie mai mult in compania ta,decat a ei,mai ales k u reprezinti viitorul pt el,dk tot zice k vrea sa fi mama copiilor lui.deci sfatul meu clar este:fa-l doar pe el sa creada k te desparti de el...indeparteaza-te doar o vreme de el,pt k asta cu care te comfrunti este o problema minora si nu se merita sa dai cu picioru relatiei cu el doar pt asta...e un lucru kre se rezolva in timp sau poate cu putin noroc chiar imediat,asa k nu te gandi la despartire,lasa-l doar p el sa creada asa:*multa bafta si ai grija sa n-o supori pe mama lui,incearca sa fii diplomata,vb cu dansa la o cafea sau ceva de genu;)mai bine chiar in oras,k sa nu faca vreo faza nashpa

nelyda_yo

nelyda_yo

mama lui e de vina

12 Sep 2007, 23:32

baiatu a crescut...are propria viata..dreptu la o relatie si o casatorie pe viitor,mamele astea sunt k un parazit.impiedica orice eventuala relatie si chiar dk e una cu inceput minunat,ele reusesc s-o duca la sfarsit(poate ati vzt"soacra mea este o scorpie"cu j.lo=))dk ai o relatie buna cu ea,cred k ar treb sa-i explici problema ta,dar bn...ai grija sa n-o invinovatesti pe ea...k e posibil sa iasa destul de rau...mai bn incerci sa porti cu ea o discutie k intre fete asa...deci fara sa bati apropouri de genu"k el n-are timp pt mn..."...ii explici mai pe ocolite si dk e femeie cu capu pe umeri o sa-l convinga ea sa se schimbe...mai ales dk el i-a vb despre sentimentele pt u...si ea stie ce mult insemni u pt fiul ei si k va intelegeti bn...o sa aiba datoria de mama k sa-i ofere fiului"solutia perfecta".asa mi se pare corect,u sau alta fata,mai devreme sau mai tarziu,fiul ei va trebui sa isi intemeieze propria familie.dk nu merge asa,te sfatuiesc sa te indepartezi de el o vreme...chiar sa nici nu-l suni,si dk te suna el vb f scurt cu el,eventual ii spui k esti ocupata si il suni u dupa...si uiti sa-l suni...dk te iubeste cu adevarat va cauta motivele pt care te porti asa cu el

geaninab

geaninab

Mame disperate..

12 Sep 2007, 11:53

Deja cand aud de mame din-astea..ma apuca alergia!
Eu nu stiu cum pot fi atat de nesimtite,si nu isi lasa baietii sa aiba si ei viata lor.
Ele cand si-au luat barbatu,le-ar fi placut sa li se intample tot asa?Sau,daca chiar au trecut prin asa ceva,trebuiau macar sa invete din propria experienta si sa nu faca asta si copiilor lor.
Vorbesc pentru ca am trecut si eu prin asta..eu,n-am mai rezistat..si i-am lasat pe amandoi in pace!
Te inteleg perfect!:)

karinna

karinna

direct

25 Aug 2007, 17:17

nu ii poti spune altfel decat in cel mai direst mod! nu ai cum sa ii dai de inteles altfel ca te iubeste si nu o sa inteleaga! de ce ai stat cu el 2 ani dac esti atat de nemultumita de el?

cioco_bocco

cioco_bocco

da

22 Aug 2007, 21:15

de suferit va suferi daca tine la tine sau te iubeste,,eu zica sa te mai ganedsti o data si sa ai si o discutie cu el..poate se indreapta de dragul tau..\

mistress

mistress

:(

18 Aug 2007, 17:24

de suferit oricum va suferi...important este ca si dupa c v-ati despartit sa mai tii legatura cu el...sa te interesezi de el(dar sa o faci in asa fel incat sa nu-i dai sperante),sa-i arati ca macar ca la un prieten tii l el si ca nu ti-e indiferent.sa intrerupi dintr-odata o relatie de 2 ani,sa-l lasi total balta,si sa se trezeasca singur pe lume,asta ar fi el mai dureros...evident mai iesiti impreuna si dupa despartire...mai stii?poate se schimba si te razgandesti tu...sau daca nu macar ii va fi lui mai usor sa teaca peste :*