Dar daca inca ne iubim?

by: 
Am luat o pauza...dar stiu ca e sfarsitul. Cum pot salva o relatie in care iubirea nu a disparut dar nimic nu mai merge? Vreau doar sa stiu daca doi oameni se pot desparti desi se iubesc? Plang si nu ma pot opri pentru ca nu vad nici o scapare, nici o sansa...

pisi

pisi

Minona,

28 Nov 2007, 16:18

ti-am citit mesajele cu mult interes si vreau sa te felicit pentru realismul tau.

Respect!

minona

minona

Parerea mea!

23 Nov 2007, 18:50

Stii expresia : Love is not enough!

Se aplica in cupluri dupa asa zisa "luna de miere". Degeaba va iubiti daca nu sunteti dispusi sa luptati si sa comunicati ca lumea pentru a avea o relatie sanatoasa. Daca nu gasiti o modalitate eficienta de a discuta si de a pune capat certurilor interminabile, sau certurilor care isi arata mecla urata constant atunci cred ca da, e sfarsitul.
Doar in "luna de miere" cuplul supravietuieshte doar din iubire, apoi apar problemele etc etc etc. Stiti despre ce vorbesc :)
Am gresit si eu, a gresit si ea, dar a decis sa nu discutam si a preferat sa fie lasa si sa paraseasca vasu care se scufunda dupa 2,5 ani de relatie. Ma bucur ca tu te gandeshti sa-ti salvezi relatia, insa fa-o cu grija si doar daca tu crezi cu tarie ca merita. Daca nu iese: sufera, invatza , urmatorul! :)

simi24

simi24

Ai dreptate

03 Nov 2007, 18:48

E foarte greu cand familiile sunt impotriva relatiei :( N-am fost niciodata in situatia asta,asa ca nu pot sa spun ca stiu cum e,dar am avut prieteni care au trecut prin asa ceva.E greu,dar incearca sa te gandesti foarte serios daca iubirea voastra e destul de puternica incat sa treceti peste toti si daca ai sa poti sa-i suporti,pentru ca vor interveni mereu in viata voastra.Iti doresc mult noroc,te pup!

e mult mai complicat de atat...

01 Nov 2007, 20:57

ma iubeste...poate asta e singurul lucru de care nu ma indoiesc...numai ca ne certam atat de mult in ultimul timp din toate prostiile, ne chinuim, cateodata simt ca ma sufoc, ca nu imi mai ajunge aerul, ca ma lupt cu morile de vant. familia lui m-a umilit in nenumarate randuri fara nici un motiv, el e inca legat de ei, inca nu ne putem muta impreuna...si pur si simplu ni se face program cand avem voie sa ne vedem...cateva ore pe weekend. e ingrozitor cand eu imi doresc sa nu mai plec de langa el. ne ascundem, nu avem unde si cand sa facem dragoste, ma simt ca o infractoare, ca si cand sa iubesc e ceva rau...vreau o relatie normala...numai ca trebuie sa astept independenta lui financiara...are doar 18 ani...eu 20...

simi24

simi24

Nu inteleg...

01 Nov 2007, 20:25

Eu consider ca atunci cand iubesti cu adevarat esti capabil sa ierti si sa faci sa mearga relatia.E iubire si din partea lui,sau doar din partea ta?
Si inca un lucru,e iubire sau e doar obisnuinta si teama de a o lua de la inceput?

cioco_bocco

cioco_bocco

..........

01 Nov 2007, 17:10

cand 2 oamenii se iubesc si isi doresc sa fie impreuna, faca totul sa ajunga acolo:)de ce nu mai e nici o sansa?argumenteaza?in iubire totul e permis!atunci cand iubesti lupti, si nu este numai un cliseu

din pacate

31 Oct 2007, 14:59

si eu sunt in aceeasi situatie si nu stiu cum sa ies din impas.ce as putea sa fac?