De ce dispare o iubire puternica?

by: alexia
Buna la toata lumea! Am nevoie de o parere care sa ma ajute sa inteleg ceva....

Am 24 ani si tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna timp de 3 ani. Eu nu am reusit sa il iubesc pe el decat dupa mult timp deoarece dupa o relatie terminata prost imi jurasem sa nu mai iubesc niciodata...El a fost foarte rabdator si m-a iubit enorm, facea orice pentru mine (chiar si cand eu eram uneori rautacioasa) Dupa 1 an pana la urma m-am indragostit de el...Eu timpul asta l-am iubit enorm dar NU am stiut sa fiu foarte tandra, mai mult eram cam cicalitoare, dar...l-am iubit. Anul trecut am plecat in strainatate timp de 3 luni iar el s-a angajat ca asistent manager la o firma de video-chat. Mi-a fost foarte greu sa accept lucrul asta ...Am trecut si peste asta, am acceptat pt ca l-am iubit foarte mult. Cand eram in strainatate simteam ca ii e dor de mine si ca ma iubeste la fel de mult dar il simteam totusi schimbat ca om...mai neatent, mai ocupat

Cand m-am intors am simtit ca inca ma iubea, dar nu la fel de mult. Era mai rece, nu imi mai permitea aproape nimic (inainte imi permiteam multa fata de el si nu il deranja, marasfata foarte mult, uneori stiu ca am exagerat), si toate chestiile marunte care la facea pt mine,nu le-a mai facut...sau le facea foarte rar,mai mult de gura mea.
Am inceput sa fiu geloasa si sa il chestionez cam des, dar asta pt ca el m-a mintit la nsite chestii (chestii minore, dar minciuna doare mai ales cand ai incredere deplina in el). Nu mai avea timp de intalniri, nu mai imi lua nici o floare,nu mai ieseam in oras,nu aveam ce cauta in casa lui. El nu suporta sa fie controlat insa mi-a zis ca ma va ajuta sa accept serviciul lui, angajandu-se sa fie mai intelegator si sa imi spuna unde e. El considera ca eu am exagerat mult, si poate am exagerat pt ca ma simteam neglijata, simteam ca imi vorbeste urat, simteam ca are alte chestii in minte. Mai mult cei din jurul meu au observat ca el s-a schimbat. El sustine ca m-a iubit la fel de mult, dar eu nu am simtit asta...Si mi-a zis ca...in concluzie el vrea sa vina la orice ora acasa si sa faca ce vrea fara ca eu sa il bat la cap si sa il controlez...A fost foarte dur cu mine si a zis "eu nu mai suport". El de fapt mai mereu nu a vrut sa discute cu calm despre aceste probleme pe care eu i le spuneam mereu iar el la considera ca un refren in minte lui de care nu mai scapa...Acum nu mai vrea deloc sa fie cu mine desi eu am incercat cu calm sa vorbim dar nu mai suporta. Ceea ce nu inteleg eu este cum a disparut asa o iubire pe care si eu si toti o considerau foarte puternica (a lui pt mine). Si sunt curioasa cate fete ar accepta ca prietenul lor la lucreze la videochat?

eva31

eva31

Pai...

10 Apr 2011, 04:01

In primul rand, era asistent manager la videochat, nu ``baiatul de serviciu`` de vorba cu strainii. In al doilea rand, ori a ramas cu o indoiala de cand ai plecat tu in strainatate pentru ca era gelos si se gandea ca il inseli, ori, ca barbat, i-au ``fugit ochii`` pe cateva fetite pe acolo sau a descoperit altfel de viata. Oricum, nu e bine ce se intampla.

missystudio

missystudio

Studio Videochat Bucuresti

06 Apr 2011, 23:09

Joburi foarte banoase pentru doamne/domnisoare:

WWW.STUDIOVIDEOCHATBUCURESTI.NET

blondyna_1986

blondyna_1986

cat de repede trece iubirea

13 Ian 2009, 17:11

Si eu sunt suparata din cauza iubirii, nu m-am despartit pentru ca nu pot ca il iubesc foarte mult, dar oare e normal ca iubitul tau care te adora, care clipa de clipa inceca sa te sufoce de atata iubire, dupa 3 ani sa se raceasca sa imi spuna daca ai tin cont de ceva "ca ce sunt prostul tau sa imi zici ce sa fac"sa nu mai putem discuta nimic pentru ca daca vorbesc pe el il ia somnul, ma simt asa fraiera uneori, daca incerc sa facem dragoste ma refuza frumos spunand mereu ca e obosit :( , am ajuns sa nu ma mai recunosc sa fiu o cicalitoare doar pentru ca vreau sa ma auda si nu o face, ma doare asa mult :( oare cum sa procedez

alexia

alexia

incerc

03 Mar 2006, 12:59

Merci Pisi pt mesaj. Incerc sa gandesc pozitiv, sa ma lupt sa merg mai departe, asta nu inseamna ca nu mai am si caderi din cand in cand, cand imi amintesc de lucrurile frumoase dintre noi. Dar am ajuns la concluzia ca daca stau si plang singura in casa el tot nu se intoarce si in nici un caz nu ma simt mai bine, asa ca incerc sa ma tin ocupata si vesela fara motiv. Asa sa zambesc, pur si simplu...Stii, cand zambesti mereu (fie si daca iti impui) te inveti sa fii zambareata si vesela (iainte ii intristam si pe cei din jur care nu mai stiau cum sa ma ajute saracii sa trec peste asta :))). Cateodata ma gandesc si la cat de mult am gresit, pt ca am gresit mult, insa oricat de mari sau multe erau greselile mele (exceptand inselatul, aici nu stiu cine ar ierta- eu una NU)daca era iubire adevarata se putea trece peste, la fel cum eu am putut trece peste greselile lui. Mai cred aici ca el inca un pic mai tine la mine insa nu crede ca e posibil sa mearga, sa ne intelegem si de asta a renuntat. Eu una nu pot singura sa ridic acesta relatie, iar daca el nu are chef AZI , atunci MAINE poate fi prea tarziu...Acum cel mai mult imi doresc sa ma indragostesc din nou :) de cineva cu care sa fiu comapatibila...

pisi

pisi

Asa te vreau, Alexia

02 Mar 2006, 10:27

Wow, ai renascut din propria ta cenusa ! Bravo, respect , jos palaria in fata ta ! Cuvintele tale sunt cat se poate de adevarate si ma bucur ca ai avut puterea sa te ridici si sa accepti ca relatia voastra s-a terminat, ca el face parte din trecutul tau si ca acolo trebuie sa ramana !
Te admir pt taria de caracter de care ai dat dovada de a o rupe definitiv cu el ! Asa am procedat si eu cu fostul meu iubit, la inceput imi lipsea si ma simteam aiurea fara el, pana cand am realizat ca pot trai fara el, ca viata mea nu s-a terminat cu el, ca fericirea mea deriva si din alte lucruri si nu e strict legata de prezenta lui ! Eu ma despartisem de el, dar sufeream sa stii, dar am avut noroc ca mama, sora si nu numai m-au sustinut, m-am refugiat in invatatura si mi-am promis mie insami ca data viitoare voi fi mai selectiva ( adica, daca observ ca respectivul cu care ies in oras, spre exemplu, are anumite defecte pe care nu i le pot trece cu vederea, voi rupe legatura cu acea persoana, si asta am si facut , pana l-am intalnit pe actualul cu care ma inteleg minunat ! )
Si inca ceva, vezi ca el vazand ca nu mai dai nici un semn de viata va incepe sa te caute el, daca vrei sa-l uiti, nu-i raspunde la telefoane si daca iti vine la usa , ignora-l !
Daca vei cadea in greseala de a-i ceda din nou,te vei simti din nou slabita de vointa si vei simti nevoia de el !
Si nu te culca cu el, ca sa te razbuni, cum fac multe tipe, te vei simti folosita dupa ! Deci, ocoleste orice contact direct sau indirect cu el !
Oricum, el nu te merita , tu meriti ceva mai bun decat persoana lui !
Si vorba lui Napolean :" Daca ai pierdut o batalie nu inseamna ca ai pierdut si razboiul !"
Deci, capul sus !

pisi

pisi

Asa te vreau, Alexia

02 Mar 2006, 10:26

Wow, ai renascut din propria ta cenusa ! Bravo, respect , jos palaria in fata ta ! Cuvintele tale sunt cat se poate de adevarate si ma bucur ca ai avut puterea sa te ridici si sa accepti ca relatia voastra s-a terminat, ca el face parte din trecutul tau si ca acolo trebuie sa ramana !
Te admir pt taria de caracter de care ai dat dovada de a o rupe definitiv cu el ! Asa am procedat si eu cu fostul meu iubit, la inceput imi lipsea si ma simteam aiurea fara el, pana cand am realizat ca pot trai fara el, ca viata mea nu s-a terminat cu el, ca fericirea mea deriva si din alte lucruri si nu e strict legata de prezenta lui ! Eu ma despartisem de el, dar sufeream sa stii, dar am avut noroc ca mama, sora si nu numai m-au sustinut, m-am refugiat in invatatura si mi-am promis mie insami ca data viitoare voi fi mai selectiva ( adica, daca observ ca respectivul cu care ies in oras, spre exemplu, are anumite defecte pe care nu i le pot trece cu vederea, voi rupe legatura cu acea persoana, si asta am si facut , pana l-am intalnit pe actualul cu care ma inteleg minunat ! )
Si inca ceva, vezi ca el vazand ca nu mai dai nici un semn de viata va incepe sa te caute el, daca vrei sa-l uiti, nu-i raspunde la telefoane si daca iti vine la usa , ignora-l !
Daca vei cadea in greseala de a-i ceda din nou,te vei simti din nou slabita de vointa si vei simti nevoia de el !
Si nu te culca cu el, ca sa te razbuni, cum fac multe tipe, te vei simti folosita dupa ! Deci, ocoleste orice contact direct sau indirect cu el !
Si vorba lui Napolean :" Daca ai pierdut o batalie nu inseamna ca ai pierdut si razboiul !"
Deci, capul sus !

pisi

pisi

Asa te vreau, Alexia

02 Mar 2006, 10:22

Deci, capul sus !

alexia

alexia

daaaa

01 Mar 2006, 11:55

si mi-am dat seama ca NU MERIT sa fiu tratata cum ma trata el in ultimul timp: neglijenta totala, sictir, plictiseala,vorbele urate si raceala lui. Toate astea se simt iar noi femeile tot zicem ca vai, e oboseala, monotonie, se intampla la toti o data si o data. E si asta ,nu zic nu, dar cand asta dureaza, si NUMAI UNUL SE LUPTA (eu) e si un semn clar de racire a relatiei, iar daca lupti si lupti si nimic nu se schimba, e clar! Chiar nu stiu cum am putut sa suport atata timp chestiile ce mi le facea...Si eu lui ii faceam unele faze - nu ascund asta- dar le-am facut doar la final cand eram disperata de atata nepasare de nu-mi venea sa cred IN CE HAL s-a schimbat omul de langa mine la influenta anturajului si la gustul banului si al puterii! Eh, ma simt minunat! Multumesc Domnului ce tot atata ca nu are rost sa plang. Nefericirea de a fi cu el (in conditiile ultimului an al relatiei-Trecutul a fost frumos) era mult mai mare decat nefericirea generata de tristetea despartirii...Cred ca orice femeie trebuie sa isi raspunda sincer la intrebarea: cat de fericita sunt cu el? si sa ia o decizie. Eu acuma ma mai gandesc la el asa cateodata, ca nu il pot uita brusc,insa sunt mult mai linistita si chir e mai bine fara el! Ce tot atata , la cate succese am avut eu in viata sa ma darame asta?? noooo!! Si de fapt asta nu e un insucces ci o eliberare de ceva care oricum nu mai mergea! Greu mi-a mai fost sa accept realitatea :)))

alexia

alexia

buna fetelor !!!

01 Mar 2006, 11:31

Salutare! A trecut ceva timp de cand nu v-am mai scris...Vreau sa va multumesc tuturor ca mi-ati fost alaturi cu sfaturi...Acum , trecand ceva timp, in linistea mea mi-am dat seama de multe lucruri...Adevarul este ca mereu aveam instincul ca nu este el pt mine, eu sunt o fata matura,ambitioasa iar el mereu a fost un copil cu care mi-a fost imposibil sa COMUNIC. Am stiut sa ii iert delasarea, stangagia, minciunile, lenea insa mi-am dat seama ca atunci cand o relatie nu e bazata pe aspiratii comune (cat de cat), nu are cum sa mearga. Daca merge bine relatia doar cand cei doi sunt bine dispusi prin natura lor de fire vesela sau cand merge bine in pat, asta nu are nici o valoare daca cei doi nu pot comunica cand exista o problema. Cand apareau probelme mereu incercam sa vorbesc, sa caut solutii, dar parca simt ca m-am luptat singura in aceatsa relatie. Adevarul e ca trebuie mult mai mult decat sa iubesti ca sa mearga. Dragostea e TOTUL cand ne gandim la baza unei relatii, adica pe asta se cladeste, dar daca in timp nu stii sa o intretii , degeaba! Mi-am dat seama ca l-am iubit (nu are sens acuma la final sa il fac "porc" cum fac alte femei dupa despartire, daca a fost un dulce atunci poate fi un dulce si acum, indiferent daca ma vrea sau nu), e adevarat dar nici in ruptul capului nu ar fi mers si asta am simtit intotdeauna numai ca nu am stiut sa imi ascult instinctul si mi-a fost frica sa fiu singura...Am avut mereu senzatia ca eu tin la el, el tine la mine dar niciodata nu ne vom intelege pt ca suntem prea diferiti ca oameni, ca stil de viata, ca atitudini, placeri comune, etc. Cred ca se putea trece peste tot daca era comunicare, si mi-am mai dat seama ca m-am invinovatit mult prea mult! Oamenii se schimba si trebuie sa invatam cu totii ca atunci cand schimbarea e prea mare iar celalalt nu o poate accepta, atunci nimic nu mai e de facut. Ma simt mult mai bine, ma simt de parca am inceput o noua viata! Sunt constiena ca voi mai iubi din nou si ca totul va fi absolut perfect!! Nu acum , nu azi, nu maine, dar va veni vremea (deja imi palce de un tip :)))). Ce bine e sa ai incredere in tine!

alexia

alexia

buna fetelor !!!

01 Mar 2006, 11:31

Salutare! A trecut ceva timp de cand nu v-am mai scris...Vreau sa va multumesc tuturor ca mi-ati fost alaturi cu sfaturi...Acum , trecand ceva timp, in linistea mea mi-am dat seama de multe lucruri...Adevarul este ca mereu aveam instincul ca nu este el pt mine, eu sunt o fata matura,ambitioasa iar el mereu a fost un copil cu care mi-a fost imposibil sa COMUNIC. Am stiut sa ii iert delasarea, stangagia, minciunile, lenea insa mi-am dat seama ca atunci cand o relatie nu e bazata pe aspiratii comune (cat de cat), nu are cum sa mearga. Daca merge bine relatia doar cand cei doi sunt bine dispusi prin natura lor de fire vesela sau cand merge bine in pat, asta nu are nici o valoare daca cei doi nu pot comunica cand exista o problema. Cand apareau probelme mereu incercam sa vorbesc, sa caut solutii, dar parca simt ca m-am luptat singura in aceatsa relatie. Adevarul e ca trebuie mult mai mult decat sa iubesti ca sa mearga. Dragostea e TOTUL cand ne gandim la baza unei relatii, adica pe asta se cladeste, dar daca in timp nu stii sa o intretii , degeaba! Mi-am dat seama ca l-am iubit (nu are sens acuma la final sa il fac "porc" cum fac alte femei dupa despartire, daca a fost un dulce atunci poate fi un dulce si acum, indiferent daca ma vrea sau nu), e adevarat dar nici in ruptul capului nu ar fi mers si asta am simtit intotdeauna numai ca nu am stiut sa imi ascult instinctul si mi-a fost frica sa fiu singura...Am avut mereu senzatia ca eu tin la el, el tine la mine dar niciodata nu ne vom intelege pt ca suntem prea diferiti ca oameni, ca stil de viata, ca atitudini, placeri comune, etc. Cred ca se putea trece peste tot daca era comunicare, si mi-am mai dat seama ca m-am invinovatit mult prea mult! Oamenii se schimba si trebuie sa invatam cu totii ca atunci cand schimbarea e prea mare iar celalalt nu o poate accepta, atunci nimic nu mai e de facut. Ma simt mult mai bine, ma simt de parca am inceput o noua viata! Sunt constiena ca voi mai iubi din nou si ca totul va fi absolut perfect!! Nu acum , nu azi, nu maine, dar va veni vremea (deja imi palce de un tip :)))). Ce bine e sa ai incerede in tine!

meonlyme

meonlyme

:D

20 Feb 2006, 22:46

ups! eu nu is din iasi ..sorry alexia :D

alexia

alexia

asta e

20 Feb 2006, 18:23

trebuie sa invat sa ACCEPT ca e terminat si sa nu ma mai macin cu "ce-ar fi daca..." Si adevarul e ca daca nu cresti iubirea ca pe o floare, culegi in final spinii...Sper sa ma invat minte !

katy

katy

:)

19 Feb 2006, 21:38

dar dak iti permitea orice in primii 2 ani asta nu inseamna ca te iubea la nebunie... poate te insela p la spate :)), dar nu prea cred, cred k aberez d acum! Oricum ceva s a intamplat si cel mai precis in perioada cat ai fost plecata, ai disparut din lista lui d prioritati, poate d dat d gustul banului si e mai preocupat sa i faca decat sa tzi acorde tie atentia necesara.

Pai eu sunt mai mititik decat tine... aproape 19 anishori in toamna :D ;;) sunt ink boboc al vietzii... Take care!

alexia

alexia

da...

19 Feb 2006, 20:39

el m-a iubit anorm si imi permitea orice in primii 2 ani. Dupa ce m-am intors din strainatatea am simtit ca tot ma iubeste insa era schimbat, avea alte prioritati, motivand mereu ca nu are timp...Am simtit ca ceva nu e ok si am devenit si eu isterica, posesiva, geloasa pt ca simteam ca totul se duce de rapa si nu intelegeam de ce...Da, poate ne vedem fata in fata intr-o zi, tu ce varsta ai, sunt curioasa...

katy

katy

eu sunt din iasi :)

19 Feb 2006, 19:18

adevarul este ca situatia ta este putin cam ciudata... din mom c el te iubea atat d mult si totushi a renuntat atat de repede la tine, cred ca in timpul in care tu ai fost plecata a invatat sa priveasca viata cu alti ochi si cred ca a inceput sa i placa libertatea. POate ca si a gasit si p altcineva akolo unde lucreaza, avand in vedere k e vba de un video chat, avea d unde sa aleaga sau sa fie ales! daca nu mai vrea sa auda d tine sa fie sanatos nu iti vei pierde clipe pretioase din viata ta tanjind dupa un ticalos care niki nu stie c vrea si se schimba dupa cum bate vantul! Tu esti sigura ca sentimetele lui erau 100% adevarate?

POate ne vedem face 2 face :D... take care girl:) si bucura te d viata :*

alexia

alexia

sunt din iasi

19 Feb 2006, 10:29

buna fetelor...din iasi sunt. e cineva din iasi pe forum? (si...da, a rapsuns la telefon si a zis sa ..."nu incep" asa ca e clar ca e totul s-a terminat). Daca e cineva din iasi si are chef de iesit la un suc sa stiti ca sunt fata de treaba...:)))

meonlyme

meonlyme

Alexia

18 Feb 2006, 21:53

de unde esti ? scumpo.. off e greu,eu una pe prietenu meu nu la-s lasa sa lucreze la videochat nici moarta :D,sa ramana cu videochatul lui sau ..sa cu mine,din 2 una.
Spune=mi pls de unde esti . Te pup Ceau ceau si sa auzim de bine!

alexia

alexia

:(

18 Feb 2006, 20:25

mi-am dat seama ca el nici nu vrea sa mai auda de mine, si nu mai am ce face...Eu cred ca mai e si altceva la mijoc, nici nu ma saluta pe mess, cred ca are pe alta. Asa ca...am sa incerc sa imi revin. Faza trista e m-am trezit brusc ca nu mai am prieteni si ma simt f singura. Prietenele mele sunt cuplate si/sau casatorite si se duc cu sotul la plimbare iar eu sunt intr-o postura atat de penibila ca nu am NICI macar o singura prietena singura cu care sa ies din casa. Stau mereu pe mess :((((. Azi mama mea s-a indurat de mine si am mers impreuna la Mall, am o mama tare buna...Dar ma sperie ce am sa fac de acum incolo, unde am sa ma duc, cum am sa mai am eu sansa sa cunosc pe altul pt ca nu am unde si cu cine sa ies...:(

alexia

alexia

pai...

18 Feb 2006, 14:26

eu il vreau dar il vreau cum era inainte, il vreau omul de care m-am indragostit...Nu cel de acum care m-a neglijat, si incepuse sa imi vorbeasa urat. Iar el acum nu ma mai vrea pe mine de nici un fel acum...Nici nu e dispus sa ne intalnim asa, sa mai vorbim fara alte obligatii :(. Dar de ce am senzatia ca toti dau vina pe mine, ca si cum eu nu am stiut sa pastrez relatia asta? Voi de ex, cum ati reactiona cand vedeti ca el nu mai e acelasi, sau simti ca nu poti comunica cu el, ca zice "da, da" doar ca sa taci tu? Chiar el nu are nici o vina?

alexia

alexia

inca cev :D

18 Feb 2006, 14:14

si e clar ca s-a saturat de figurile mele, insa si eu ma satirasem de ale lui. Eu pana se se angajeze el aici nu am fost niciodata geloasa sau sa am vreotendinta sa il verific DOAMNE FERESTE! Insa de cum a ajuns acolo a inceput sa die sigur pe el, mandru e el si cam...nu prea imi permitea unele chestii. Si mereu nu avea timp si mi-a zis ca "de ce nu il inteleg"? De ex el sustinea ca ma iubeste dar nu mai avea accesi grija fata de mine, era mai distant. CUM sa nu te gandesti ca e ceva "putred " la mijoc? Cum sa nu vrei sa afli? Cum sa aflu altfel decat chestionandu-l?

alexia

alexia

inca ceva

18 Feb 2006, 14:06

in seara in care ne-am despartit iar am exagerat cu o faza, dar am avut dreptate, insa el s-a umplut de nervi si a zis "nu mai suport". Bun, dupa 3 zile ne-am intelnit si el mi-a zis frumos ca el vrea acum sa fie liber sa nu il mai bata nimeni la cap sa faca ce vrea el, fara sa pun eu urmaritori pe el. Dar eu i-am zis ca imi pare rau si ca eu am gresti f mult dar si el prin faptul ca nu mai facea nimic pt relatia asta, tot ce ii ziceam eu, el raspundea "da, bine..." si niciodata nu avea chef sa comunice. Dupa 5 zile de tacere (dupa acesta discutie) am cedat si l-am sunat si i-am zis plangand ca il iubesc si sa imi mai dea o sansa, sa ne mai dea o sansa, iar el a fost foarte dur, zicand sa "nu incep cu din astea". Si l-am intrebat , bun dar ma mai iubesti sau s-a dus tot de la inima ta si el a zis "nu stiu ce simt acuma". Acum parca ma uraste. Intrebarea mea este: eu am gresit mult ca am fost asa, insa voi fetelor daca ati observa ca iubirea lui a scazut de cand lucreaza acolo sau daca v-ati plimba linistiti pe afara si vine una si ii zice "vai ce faci?", sau vedeti ca el nu va mai scoate in uras cu lunile pt ca e obosit, si nu iese afara decat 15 minute ca are de invatat (dar el invata cu messu deschis), in cazul asta va intreb: NU ATI AVEA NICI O TENDINTA DE CONTROL ASUPRA LUI, de a verifica ce naiba face in timpul asta cand zice ca invata? Sau ca programul lui e pana la 5.30 dar el sta des pana la 7 pt ca "era treaba". Voi puteti accepta serviciul asta? Sau sunt eu cu adevarat nebuna?

alexia

alexia

:)

18 Feb 2006, 13:57

Eu credeam ca intervin certuri ca e normal dar nu credeam ca el in asa scurt timp sa nu ma mai iubesca. La firma asta e interzis clar relatiile intre angajati dar...eu pot sti? Mai e o chestie: daca el ramanea acelasi, poate eu nu eram asa. De exemplu: mereu ieseam f. putin afara iar sambetele si duminicele de plangea ca are de invatat pt sesiune (e student in ultimul an). Si eu sunt studenta la 2 facultati si aveam sesiune si totusi imi gaseam timp pt. el. De mult timp insa nu ma mai invita la el acasa cand parintii erau acasa (ajungand sa cred ca ma trateaza ca pe o..."din aia", sa van doar pe furis cand e el singur). Explicandu-i ca ma deranjeza ca nu m-a mai chemai pe la el, el mi-a zis "o sa te chem, dar nu au fost ocazii, ca apartamentul e mic si treceam si deranjam parintii care dormeau in sufragerie , sau ca ba latra cainii si fac galagie,etc). Am inteles o data , de 2 ori, dar in 6 luni de zile char nu s-a ivit nici o ocazie?!! Eu vazand asta, in ultimele 2 saptamani din relatia noastra am inceput sa il toc la cap in fiecare zi despre asta! pt ca ma intriga, nu mi se parea normal. El la mine in casa avea acces liber oricand. Stiu ca am fost isterica, dar...chiar nu am fost deloc indreptatita sa fac asta? CUM ar fi trebuit sa fi tratat acesta problema altfel?

pisi

pisi

Am un cunoscut

18 Feb 2006, 13:35

care a avut o linie de telefonie erotica ! Nu stiu daca se lauda sau nu, dar nu scapa ocazia sa se culce cu angajatele lui, si pana la urma , iesea scandal cand aflau una de cealalta , cel putin asa sustine el!
Ella, are dreptate, n-ar trebui amestecate jobul cu viata sentimentala, ca iese o varza dupa aceea ! De ce in atatea firme mari sunt interzise relatiile sentimentale intre anagajati ? Pt ca par geloziile, conflictele, mintea nu-ti mai sta la munca , ci la supravegerea celuilalt !
Revenind la tema ca iubirea lui s-a racit dupa 3 ani, te-ai gandit Alexia ,ca poate el s-a saturat de " figurile " tale ? Da, un barbat care te iubeste se poate satura de toate astea !Si mai ales, daca are si " prieteni " binevoitori care sa-i deschida ochii sau tipe care sa-i dea si ele o mana de ajutor in problema asta !
Ia distanta de el si incearca sa te schimbi, parerea mea ! Cand va intalniti , fii alta, fii vesela , intelegatoare etc !
Cam atat , iti doresc numai bine, pa pa !

geaninab

geaninab

well..

18 Feb 2006, 11:05

sa inteleg ca el,ca asistent manager,are grija de "fetitele" care sunt angajate la acel studio de video-chat?
pai..sigur ca nu mi-ar conveni..dar..clar ca un om cu capul pe umeri nu s-ar incurca cu una de aia..alea clar se vede ca vor doar bani..si nu stiu..ca baiat,sa am o prietena care se dezbraca pe acolo..nu stiu..

am cativa prieteni care au intrat pe video-chat d-asta si..au zis ca nu prea a fost cum se asteptau..adica nu prea erau dragute alea..etc

nu stiu ce sa zic..probabil merg si fete frumoase acolo..dar..ideea mea preconceputa e ca pe acolo dau prostituatele..chiar nu stiu ce sa zic..nu pot sa gandesc daca nu am fost pusa in situatia asta..si Doamne da sa nu fiu..

aa..apropos..mai este un gen de video-chat din cate stiu eu..ala cu sms-uri pe televizor..de trimit aia noaptea mesaje la tembelizor si vorbesc intre ei..

oricum..tu sa fi mandra ca ai scapat de el..mai bine acum decat mai tarziu..stii cum e..cum i-am spus si eu prietenului meu..ii doresc din tot sufletul sa isi gaseasca o fata mai buna..desi..greu..`cause..nu stiu care mai avea atata rabdare cu un om..normal ca intr-un final mi-am luat si eu campii..sa ajungi sa te rogi de un om sa se spele pe dinti..el sa te ia in ras..sa umbli dupa el cu prosopu si periuta de dinti..sa stai langa el sa se spele..ca atfel te fenteaza..sa il bati la cap sa se spele in fiecare seara pe picioare & stuff..probabil sunt obsedata de igiena dar..eu cred ca e un lucru bun & de la atata frumos cu care il luam..am ajuns o iesterica..pentru ca eu tot timpul am fost luata in ras..

lasa alexia..noi sa fim mandre ca s-a terminat acum si nu mai tarziu..cand poate era mai rau..eu una..stiu ca i-am dat tot ce am avut..nu stiu..asa a fost sa fie

oricum..am avut grija sa ii dau un sfat..probabil..l-a cam lovit umpic..i-am spus asa "stii,in viata trebuie sa tintesti tot mai sus,sa cauti ceva tot mai bun..nu-ti doresc decat sa cauti si sa gasesti ceva mai si bun decat fosta..pentru ca eu una..asa o sa procedez" ..well..nu stiu..ma cam amuza..oamenii isi zic multe la certuri/despartiri si totul..dupa acele clipe super frumoase..

hai sa ne vedem cu bine..peste cativa ani..asa..vreo 10-15 (sa ne traim si noi tineretea)..la nunta..cu barbatul perfect..te pup:)

alexia

alexia

intrebare pt voi

18 Feb 2006, 08:54

am si eu o mica curiozitate...Cate dintre voi si-ar lasa prietenul sa lucreze la vide-chat? Fie el si pe poest de asistent manager? Si...de ce? Sau...in ce conditii?

alexia

alexia

video-chat

17 Feb 2006, 22:30

Multumesc tare mult pt raspunsul tau. La video-chat tipele se dezbraca in direct pe web, si mimeaza tot felul de "chestii" care le cere clientul...E adevarat ca in ultimul timp nu eram prea fericita cu el dar cand m-am intors din strainatate mi-am dat seama ca il iubesc mult, si planuiam sa ma schimb (ca eu de fire sunt mai pretentioasa si cer multe de la un tip desi eu la randul meu nu prea ofer multe, insa mi-am dat seama de greseala asta si am vrut sa o indrept). Nu am reusit sa ma schimb f mult dar nici nu mi-a fost usurata situatia pt ca il simteam mai neatent, mai rece si am inceput sa il controlez iar el nu a suportat. :). Ce ma mira pe mine este cum poate sa dispara o iubire asa puternica, eu credeam ca daca iubesti cu adevarat doar anumite chestii grave pot duce la despartire (ex. faptul ca te-a inselat, sau ca nu vrea sa faca copii , sau ca pleaca din tara). Nu credeam ca iubirea chiar se duce asa lent, in scurt timp si se ajunge la despartire fara a sti un motiv cu adevarat "ingrozitor" care sa rupa o relatie de 3 ani...

pisi

pisi

Eu sunt cam in urma

17 Feb 2006, 22:16

cu tehnica , sau nu stiu cum sa numesc videochatul ! Ce se intampla acolo ? Se dezbraca careva in fata webcamului ?
OK, revenind la problema ta, sa stii ca am observat ca barbatii isi schimba comportamentul fata de partenere din doua motive : fie sunt stresati la locul de munca, fie a intervenit o a treia persoana , de sex feminin ! Deci e posibil sa fi avut sau sa aiba pe altcineva cat timp ai fost tu plecata sau dupa ! E posibil ca totul sa fi inceput ca o amicitie, cu glume, si mai tarziu confidente, ca pana la urma tipul tau,sa-si piarda mintile dupa tipa respectiva !
Daca spui ca nu l-ai iubit decat cu greu, de ce suferi atat ? Eu cred ca tu doar te obisnuisesi cu el, atata tot, si cred ca-ti placea ca era la cheremul tau !
Acum suferi dupa el, pt ca atunci cand nu mai avem o persoana draga langa noi, apare o stare de frustrare ! Deci, totul se reduce la obisnuinta !
Sfatul meu:imi pari o tipa hotarata si care stie ce vrea, lasa-i timp , sa vedem ce se mai intampla ! Dar intuitia imi spune ca a fost ametit de o alta gagica !
Si inca ceva : daca el a renuntat atat de usor la tine, inseamna ca nu mai tinea atat de mult la tine, ca la inceputul relatiei voastre !
Stii nemtii au o vorba : Ciorba reincalzita nu e la fel de buna ca cea proaspata ! Adica, ca sa termin tot cu o zicala : Nu e bine sa scoli mortii !
Hai ca m-am tampit, scuze ca am vorbit numai in pilde ! :)))
sa ne tii la curent ce ati mai facut ! :))