despartire pentru intotdeauna......

by: elaa_yoana
buna tuturor! am mai postat aici acum vreo cateva luni...si vreau sa va spun oful meu.
Am avut o relatie de 4 ani in care am stat despartiti 5 luni, amandoi am avut o relatie in tot acest timp. Dupa care ne-am impacat, sa ne mai dam o sansa(dupa spusele lui), ne-am mai dat o sansa.Tipa cu care a fost s-a razbunat pe el si i-a facut zob masina, politia nu a facut nimik. A trecut un timp, mi-a dat inel de logodna, totul frumos, stateam impreuna.Eu munceam si ma duceam si la facultate. intre timp lui i-a luat permisul si nu s-a putut angaja...la facultate nu se ducea...Noi ne-am certat inainte dupa cearta mare de 5 luni in care am stat despartiti pt ca ma facea geloasa, ba il sunau fete, ba isi facea cont pe diferute site-uri( cica e single).
intr-o zi acum am intrat pe calc si iar avea cont pe nush ce site....si lu tipa care a vb i-a facut si ei cont cu nr de telefon ca sa o sune toti(cica sa se razbune ca i-a spart masina).
am facut o criza de nervi in care a iesit cu scantei....mi-am luat bagajelul si am plecat acasa.
Pt ca eu ma zbateam sa muncesc pt noi si ma duceam si la facultate. Nu stiam cum sa ajung la el mai repede acasa si el isi pierdea vremea vb cu alte fete.

panterootza

panterootza

elaa...

28 Mai 2008, 17:11

eu ma bucur k ai pus punct acum si nu ai lasat mai mult timp sa treaca,in sperantza k se va reglementa situatzia de la sine...este o experientza in plus pentru tine,dar nu este sfarsitul!este un nou inceput,invatza sa te regasesti pe tine,sa faci lucrurile care iti plac,pentru tine!am mai scris pe forum undeva,in urma cu ceva timp,treceam printr-o perioada destul de grea,si nici prietenii mei nu reuseau sa ma scoata din acea stare,desi nu ma izolam,ieseam cu ei,vorbeam despre ce ma doare,ma ascultau si ma incurajau...unul dintre ei mi-a spus,intr-o seara:´´nu cauta iubirea,ea va veni singura la tine!´´...stiu k atunci ne-a bufnit rasul pe totzi(chiar si pe mine,desi eram f trista),si faceam glume pe seama lui(il intrebam daca este vreun citat din ´´Decalog´´ sau ´´Fericirile´´)...la nici jumatate de an,ce crezi tu?iubirea mi-a batut la usa:D

elaa_yoana

elaa_yoana

buna panterootza

11 Mai 2008, 01:33

ai avut dreptate in tot ce mi-ai zis...am dat prea multe sanse si ma agatam de un trecut care nu mai este. Degeaba imi fac sperante ca o sa mearga....ca nu va mi fi cum a fost odata, cu incredere. Tot timpul va fi ceva...si trecutul e dureros! Am gasit niste poze cu tipa cu care a vb cat am fost despartiti. a fost dureros! macar putea sa ascunda cd-ul, dar nu a vrut! Si tot ai ceream sa-mi dea atentie, dar era prea ocupat, sau sa ma scoat a in oras, nu vroia ca era cica plictisit de oras. am fost doar una care ai facea mancare si ai avea grija de el, dar atentie nu putea! dar sper ca timpul va sterge ranile si voi putea in sfarsit sa-l uit!
te poop

panterootza

panterootza

imi amintesc...

16 Apr 2008, 20:12

k ti-am lasat comentariu,si imi amintesc si ce mi-ai raspuns...tu chiar crezi k ti-am spus cu rautate,sa iti spulber sperantele?nu...ti-am spus pt k si eu am trecut prin multe,si am suferit,nimeni nu stie cat!si consider k nimeni nu merita sa sufere pt cineva...nu vreau sa te cert acum,vreau doar sa iti bag mintile in cap,sa iti vezi de viatza ta!chiar crezi k asta meriti?sa iti irosesti viatza cu asemenea om?tu nu ai mandria ta de femeie?ce are el asa deosebit k nu mai potzi gasi la altul?uite asa eram si eu...oarba si ma incapatzanam sa dau sanse peste sanse...si acum stii ce regret cel mai mult?k nu a indraznit nimeni sa imi dea o mama de bataie,k poate ma desteptam la timp!

elaa_yoana

elaa_yoana

continuare

05 Apr 2008, 18:00

Am facut o criza de nervi pt ca stia ca ma deranjeaza....dar tot a continuat....l-am intrebat nu sunt destule de buna pentru tine? de ce trebuie sa cauti pe altele? niste explicatii absurde bineinteles.
Am ajuns la capatul puterilor, m-am obisnuit enorm cu el, dar nu pot deveni carpa lui de sters pe jos...