dupa ce totul se termina...

by: cioco_bocco
Cum vezi prietenia dintre 2 oameni care s-au iubit?Cum a spus cineva:"ca un pahar de apa minerala,in locul unuia cu sampanie frapata"?

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

ink ceva!

07 Aug 2007, 22:17

nu il mai iubesc,nu sper sa mai fiu cu el,nu il doresc,decat ca amic!si vad ca si din partea lui sentimentele sunt aceleasi..yo zic totusi ca depinde si oameni..unii chiar nu s inteleg k iubiti dar s inteleg ca amici!

cat_woman_no_1

cat_woman_no_1

hmm..

07 Aug 2007, 22:13

yo pot sa zic k desi m-am certat urat d tot cu unu'din fostii prieteni,prima mea iubire,ink pastram legatura.cand ne-am despartit eram niste copii ink si poate d aia am reusit sa trec peste..suntem amici.am mai iesit impreuna la un suc,ne mai intalnim din cand in cand..vorbim mai mereu p mess k timpu'nu prea ne permite sa iesim mereu,dar pot spune k exista prietenie si dupa o relatie d iubire!

mistress

mistress

gandim la fel ;)

02 Aug 2007, 12:08

da..si in fond cat ar tine aceasta prietenie una din persoane(cea care inca mai are sentimente) va avea totusi sperante si va fi ranita...iar cealalta va avea mereu o roata de rezerva:|...cineva pe care il poate folosi oricand se simte singur dar atat

pisi

pisi

Exact,Mistress

02 Aug 2007, 12:03

Si eu gandesc exact ca tine.
Nu m-as putea preface fericita ca el si-a gasit o alta iubita sau sa ma prefac nepasatoare cand l-as vedea sau sa ma prefac ca nu observ stralucirea din ochii lui cand m-ar privi.
Poate daca as fi masochista as accepta prietenia cu fostul,altfel nu.
Eu asa sunt,nu pot pastra foarte bine aparentele,odata ce mi-a inselat increderea si iubirea,greu imi e sa uit,sau daca inca l-as mai iubi mi-ar fi teama sa stau la taclale cu el ca nu cumva taclalele alea sa se transforme in altceva...

joelia21

joelia21

ba da...

02 Aug 2007, 11:59

uite eu chiar l-am sfatuit in legatura cu prietena lui si el la fel ma sfatuieste

mistress

mistress

slabe sanse sa fie prietenie adevarata

02 Aug 2007, 11:51

prietenia intre doi oameni care s-au iubit este posibila doar daca una dintre cele 2 persoane mai are sentimente pentru cealalta...si astfel ete interesat sa tina acea prietenie(care prin urmare nu stiu daca se poate numi asa)...altfel nu...si sincer nu cred ca poti sa-ti sfatuiesti ex-ul,pe care l-ai iubit,cu privire l noua lui prietena:p

ayurrytta

ayurrytta

nu cred k e posibil...

18 Iul 2007, 01:51

Sincer am incercat asta pe pielea mea...dar asha cum spune si simona2...daca se termina nu inseamna k niciunul dintre cei implicati nu mai simte nimic...si atunci...pt el asta ar insemna doar amagire...fiindca i-ar alimenta speranta...dar nu sunt de acord nici cu despartirile dupa care apoi trecem unul pe langa celalalt pe strada si intoarcem capul in partea cealalta...

kisstina

kisstina

nu cred k e posibil

14 Iul 2007, 14:18

normal parerile sunt impartite da eu nu pot intelege oare cum poti sa treci pe strada pe langa baiatul cu care candva te iubeai de numa numa...iar acum sa stai sa vorbesti cu el ca si cu un prieten fara sa iti amintesti de vremurile frumoase..fara sa ii mai admiri putin calitatile si fara sa iti creasca inimioara cand iti spune k e singur si nu are pe nimeni...eu una nu as putea...acum am iesit dintr-o relatie de o saptamana si pana acuma nu am dat ochii cu el...nici nu vreau sa ma gandesc cum ma voi simtit cand il voi intalni ca pe un "amic"..deci eu zic k nu poate exista prietenie dupa iubire...poate dupa o vreme mai indelungata cand chiar cele doua persoane nu mai simt nimik una pt cealalta...

joelia21

joelia21

ba da se poate

30 Mai 2007, 20:04

se poate ,dar totul e salasi prima data timpul sa treaca si eu m-am despartit de fostul de un an ,ne-am iubit foarte mult ,vb de parca am fi prieteni ,dar amandoi stim ca ne mai leaga multe si in final nu dam importanta acelui sentiment ptr ca stim ca nu mai e ca inainte si nu mai poate fi...

mc_coss

mc_coss

parerea mea..(3)

20 Mai 2007, 23:41

dar cand ai iubit cu adevarat e imposibil, poate doar din dragoste pt celalalt sa creezi aceasta impresie, si se ajunge si la asta la un moment dat, ajungi sa faci ce credeai ca nu ai fi fost instare sa faci vreodata, totul pt aceea persoana..totul pt ea, dar nimic pt tine. greseala practica de cei mai multi dintre noi..un adevarat pahar cu apa minerala, sau plata in unele cazuri. va multumesc pt timpul acordat replicii mele ;)
~~am scris de mai multe ori pt ca nu reuseam sa trimit deodata tot (scuze admin)~~

mc_coss

mc_coss

parerea mea..(2)

20 Mai 2007, 23:39

indiferenta..e cel mai urat, oribil, nu sth ce cuvant sa spun, k un cutit ruginit care te tot loveste in acelasi loc. si aici cred o sa imi dati dreptate. nu vb neaparat fiindca sunt in acesta postura..de om suferind sa zic asa, pt ca a trecut ceva vreme si unele lucruri nu se mai schimba din partea atat a mea cat si a ei. treaba cu amicia e adevarata, dar se aplica la acele iubiri de vara sau cum sa le numesc, stiti voi la ce ma refer.

mc_coss

mc_coss

parerea mea..

20 Mai 2007, 23:38

mda..pisi bine zici tu, asa se intampla cu majoritatea fetelor intr-o relatie in care s-a ajuns la iubire. nu vreau sa nominalizez aici nici un sex, masc sau fem, dar sigur si voi imi dati dreptate..

mc_coss

mc_coss

hm

20 Mai 2007, 23:34

de ce nu pot sa postez oare?

pisi

pisi

Indiferenta

29 Apr 2007, 08:36

Daca m-am despartit de cineva,nu pot fi si amica lui,insa nu-l urasc,ci imi devine indiferent.
E ca si cand tot ce a fost iubire inainte,ar fi fost sters din inima mea,iar in locul iubirii ramane un gol umplut doar de gheata,ajungand sa ma intreb:oare ce voi fi iubit la acest om?

Deci in ceea ce ma priveste nu am putut ramane amica cu fostul iubit,ci mi-a devenit indiferent,atat si nimic mai mult.

fluturas28

fluturas28

..

27 Apr 2007, 15:10

este dureros ori din partea unuia ori din partea altuia....si f greu...daca exista iubire asa mare..si cu adevarat nu trece niuciodata!!

cioco_bocco

cioco_bocco

;)

07 Apr 2007, 18:47

cum sa fi amic cu cel/cea pa care ai iubit o/iubit??nu as putea...pentu ca doare!!eu asa consider...sa l vezi mereu in cerecul tau de prieteni sa vina la tine sa te salute de parac nimic nu s ar fi intamplat,,prea mult,,,nu sunt de acord..cu amicitia:)

tomberoni

tomberoni

Lol

22 Mar 2007, 15:57

Oameni buni suntem in secolul XXI. Nu putem sa ne uram cu fosta persoana iubita pt tot restul vietii. Dupa o perioada durerea dispare si fiecare isi vede de drumul lui. Cea mai tare smecherie este sa fiti buni amici dupa ce v-ati iubit.Yo asa o vad. Am patit si eu si eu am suferit iar acum suntem cei mai buni amici. Si chair ne intelegem de minune si ne ajutam reciproc. IUncercati si voi.

simona2

simona2

...

21 Mar 2007, 15:09

nu poate exista prietenie intre 2 oameni care s-au iubit... mi-e greu sa cred ca iubirea se preface in scrum de ambele parti in momentul despartirii...unul dintre ei tot mai spera... (asta e parerea mea. nu neaparat sa fie si cea justa.)

tomberoni

tomberoni

Dragoste=URa?

10 Mar 2007, 05:41

Un mare filosof spunea: "Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta". Eu zic ca dupa o despartie este bine ca o perioada sa nu te vezi cu persoana repectiva. Timpul le rezolva pe toate. Dupa 1 an toate revin la normal si da sunt de acord ca poti fi cel mai bun amic cu persoana pe care candva o iubeai.