Dupa un an..pauza!

by: geaninab
Vai..nici nu stiu de unde sa incep..
Eu am 18 ani..el 19..eu la liceu..el..a plecat anu asta in alt oras la facultate..eu,urmeaza sa ajung si eu pe acolo..peste vreo cateva luni..
Ne-am iubit din prima clipa si nu ne mai statea nimic in cale..el,initial,vroia sa mearga in alt oras la facultate (in mare parte fiind influentat de prieteni si colegi deoarece cam majoritatea mergeau acolo la facultate) si imi spunea (la inceput) ca nu va renunta pentru nimeni sa mearga in acel oras la facultate alaturi de prieteni si colegi..ei bine..cam nehotarat baiatul pentru ca l-am facut sa se razgandeasca..acum e student la cluj..nu la timisoara unde a vrut sa mearga initial..sta la bunicii mei..totul perfect..eu in culmea fericirii..cand am vazut ca a venit si la facultate unde vroiam eu..ce mai..eram toata mandra
Desi am avut nenumarate discutii pe tema problemelor ce aveau sa apara pe parcursul acestor luni in care aveam sa stam despartiti (pana sa plece el in octombrie la facultate am stat cam aproape in fiecare zi impreuna..dormea si la mine..si eu la el..deci..a fost..o rupere cam brusca) si ne-am promis unul altuia ca vom depasi tot..ei bine..au inceput sa apara surprizele.
cred ca nici nu iti dai seama cand apar schimbarile intr-o relatie..
initial,am fost o persoana super de treaba,vesela,chiar eram sufletul gastii,cam pe toti baietii ii puneam in bot dupa mine,niciodata nu am fost pusa in situatia de a fi lasata de un baiat,eu i-am lasat..dar,frumos si elegant..in sensul ca si in zi de azi tinem legatura..sfaturi..discutii,etc
ei bine..dupa ce a plecat el in octombrie..am inceput eu..ma gandeam..oare ce face..oare ce colege are (stiind ca unele studente sunt cam..nesimtitoare asa)..oare ma va astepta pana merg si eu acolo la facultate..
nu mai stiu exact care a inceput..am inceput sa ne interzicem sa mergem fiecare pe nu stiu unde..incat..acum..recent..eu n-am avut voie sa merg intr-o excursie cu colegii mei (cu care petrec ultimele luni de liceu)..
el are o obsesie pentru cluburi..e disperat..s-ar muta acolo daca ar putea..eu nu prea sunt de acord sa mearga in club mai ales fara mine..umbla pe acolo o groaza de fete..
sincer..nu imi vine sa cred in ce situatie am ajuns..eu nu eram asa inainte..chiar nu aveam nici o treaba..sunt sigura ca el mi-a dezvoltat acest sentiment ce gelozie..daca imi zice de una de la televizor ca e draguta..pai iau foc imediat..daca se uita la una pe strada..imi vine sa mor..orice chestie imi zice..despic firul in 14..
nu zic..nici el nu e usa de biserica..nu ma lasa sa ies cu colegii mei..nu ii considera potriviti..desi..tot el imi zice ..ca odata cand nu mi-au convenit colegii lui cu care iesisem mi-a aruncat una de genul "tie nimic si nimeni nu iti place"..
cu timpul..toate problemele s-au agravat..
intre noi a intervenit o stare de monotonie..mie parca mi-e si groaza sa ies pe frigul asta din casa..el ar iesi tot timpul..il vad ca isi doreste..eu nu am chef..
pentru ca mai nou..are un stil de a spune unele chestii care ma deranjeaza (de exemplu,obsesia lui pentru masina..de a-i pune si coarne..sa-i puna nu stiu ce boxe..sa-i mai cumpere nu stiu ce) si ma enerveaza si dupa care sa imi zica ca doar le-a spus ca oricum nu face..am ajuns sa dau in el..:) nu ma credeti vreo nebuna,isterica..de fapt,sunt..aia am ajuns..deci,am ajuns sa-i mai trag cate 2-3 palme..el nu a dat niciodata in mine..
Cum spuneam..ma deranjeaza unele chestii..de exemplu,obsesia lui pentru masina..mie mi-ar fi placut cum sa ne planuim sa ne facem in casa peste cateva luni cand o sa merg si eu acolo..sa adunam bani..el cam toti..ii da pe masina..
De curand..am reusit sa-i mai domolesc obsesia..il mai apuca din cand in cand cate o "criza"..insa..i-am starnit o alta..obsesia pentru haine scumpe
M-am si gandit ca..de fapt,sunt banii lui..si fiecare ii cheltuieste cum crede..dar,cum am spus si mai devreme..ma asteptam sa ne facem prin casa..sa contribuim amandoi..deoarece amandoi vom sta acolo,nu?
Am inceput sa dau in el (de cateva saptamani) ..ma ruga plangand sa termin..ca nu mai suporta sa ma comport ca si cu un caine cu el..eu nu aveam treaba
De valentine`s day..am crezut ca o sa avem o seara speciala..inainte cu o zi imi promisese ca de valentine`s day vom iesi si la pizza (nu prea am fost incantata de idee deoarece la pizza ieseam si cand nu era valentine`s day..si i-am spus-o si lui ..de fapt,ma gandeam ca vom petrece clipe frumoase acasa)..asa ca..atunci cand a auzit ca probabil nu vom iesi la pizza..el din "probabil" cred ca a inteles "sigur" si a mers si a cheltuit toti banii pe haine scumpe..iar in seara de valentine`s day..cand intr-un sfarsit i-am amintit de pizza..deoarece el nu mai dadea semne sa-si aminteasca de invitatie..mi-a zis ca..nu mai are bani!!puteam sa completez eu restul de bani ca sa putem iesi..insa..atat de tare m-a enervat situatia in sine (faptul ca nu si-a lasat o rezerva de bani in cazul in care poate m-as fi razgandit..cred ca abia a asteptat sa auda ca nu vreau sa merg la pizza incat a dat fuga la magazinul cu haine) incat..nici nu am mai vrut sa iesim mai spre seara in oras..am stat ca doi botosi in casa si el imi zicea ca nu mai rezista..ca il tratez ca pe ultimul om..ca daca continuam asa o sa se termina (ma enerveaza la maxin genul asta de "amenintari"..de fapt,nu ma enerveaza..ma distrug!)..eu plangeam de numa
acum 2 saptamani am avut eu vacanta..saptamana in care trebuia sa merg eu cu colegii in excursie..dar neavand voie..am mers sa am grija de el la facultate..am stat cu el acolo toata saptamana..l-am sustinut deoarece avea examene..dupa care..saptamana urmatoare (adica saptamana asta)..am venit amandoi acasa el promitand ca daca va veni aici va invata pentru examenul care il avea de sustinut sambata (maine)..ce sa zic..de luni..a inceput sa frece menta prin magazinele de haine..deci..luni a scapat de invatat..ba era prea obosit..ba nu stiu cum..si am apucat sa ne vedem doar o ora toata ziua..marti a fost de valentine`s day si v-am povestit cum a fost..miercuri ramasese sa ne intalnim pe la 16 (inainte nu prea amana)..dupa care..totul s-a amanat ca trebuia sa o ajute pe mama lui la lucru..cand..pe la 17 il sun..si..surpriza! ..nu era la lucru mama lui..cica erau la un supermarket sa isi cumpere el haine..atat de tare m-a enervat situatia in sine..faptul ca imi spusese ca merge sa o ajute..anulase intalnirea noastra..puteam sa merg si eu cu el in supermarket..nu stiu..m-a intors pe dos toata faza..m-a sunat mai incolo sa ne mai intalnim dar nu am mai vrut eu
a doua zi (joi,ieri)..m-a sunat sa ne vedem..a venit la mine..eu eram foarte rece..m-a intrebat ce-i cu atitudinea mea..cred ca il va face sa sufere?desi se vedea pe el ca il afecta..am iesit la un suc..am ras,glumit..dar doar ca niste prieteni & un tip de la o alta masa se tot uita la mine & bineinteles ca mi s-a facut observatie de catre prietenul meu ca si cum tot eu as fi de vina..dupa care..l-am rugat sa ma duca pana acasa sa imi iau niste bani pentru ca sa mergem la pizza (nu mai vroiam sa patesc aceeasi chestie ca de valentine`s day,nu mai aveam nevoie de banii lui)..in drum spre casa,aflu ca se decisese impreuna cu niste colegi sa plece vineri la faculta..nu era o surpriza asta..stiam de cateva zile asta (trebuia sa plece pt examenul de sambata)..dar..surpriza!..desi eu ma asteptam sa plece mai dupa-masa ca sa scap si eu de la scoala si sa apucam sa ne luam la revedere..el a stabilit cu aia sa plece dimineata la 11.. m-a enervat atat de mult ceea ce mi-a zis incat imi venea sa sparg 1000 de farfurii..ma asteptam intai sa se decida cu mine,nu cu colegii lui..sa tina cont si ca nu o sa ne mai vedem prea des de acum inainte deoarece eu trebuie sa ma pun serios pe invatat pentru bac..si na..ma asteptam sa ne luam la revedere frumos..mai ales ca cine stie cand o sa mai avem timp sa ne vedem..si el imi zice ca pleaca la 11 dimineata?urma sa doarma la mine joi noaptea..sa ma duca vineri dimineata la 8 la scoala si apoi..el sa plece acasa si abia pe la 11 sa plece spre cluj..ma tot gandeam..daca chiar ma iubea..putea sa plece si la 14..ce conta atat de mult sa plece la 11?mi-a bagat motiv ca trebuia sa ajunga mai repede sa mai invete..pai da,toata saptamana a frecat menta si acum in ultima zi ingrasam porcul..nu imi venea sa cred..inainte tot timpul lasa dupa mine..acum?ce s-a intamplat??..am ajuns la bloc..i-am zis ca nu mai vreau nici o pizza..raman acasa..si el sa plece la el acasa..nu mai avea ce dormi la mine..am coborat..ma asteptam sa vina dupa mine..nu a venit,a plecat..am intrat pana in scara..dupa care m-am intors inapoi..cum sa ma vada ai mei plangand?am plecat pe strazi si m-am plimbat,plangand ..m-a sunat sa vada ce fac..i-am zis ca ma plimb aiurea pe strazi..disperat a inceput sa ma intrebe unde sunt..i-am spus si a venit dupa mine..dupa care..am inceput sa vorbim in masina..mi-a spus ca el nu mai poate..nu mai rezista..ca sufera super mult..ca si maica-sa i-a facut o observatie de genul "eu tot timpul cand te sun imi zici ca esti acasa..tu nu iesi niciodata din casa?" adica..ca eu..zgripturoaica nu ii dau voie..dar ce,eu am voie sa ies?i-am zis de multe ori ca poate am gresit ca am ajuns in situatia asta si sa incepem sa ne lasam mai multa libertate..dar am avut cu cine?imi spunea "aa..ce libertate vrei?vrei sa mergi sa te distrezi fara mine?"..ca nu mai suntem fericiti..ca tot timpul ne certam..ca orice ma deranjeaza..nimic nu ma mai multumeste..tot imi zicea..eu tot plangeam..i-am zis "bun..atunci ne despartim.." ..el "da..cred ca asa ar fi mai bine..sa luam o pauza.."
si na..nu a mai dormit la mine..azi dimineatza pe la 10:30 i-am trimis un mesaj cu drum bun..mi-a trimis inapoi ca plecase de mult..pe la 14 i-am trimis mesaj sa imi zica cum a ajuns..vroiam sa stiu daca a ajuns cu bine..dar,nici un semnal..am mai asteptat vreo ora dupa care..speriata i-am dat un apel sa vad daca are telefonul deschis..il avea..mi-am inchis repede telefonul (stiam ca daca vede apel..ma va suna)..dupa vreo 5 min nu am mai rezistat si mi-am deschis telefonul si l-am sunat sa il intreb cum a ajuns..mi-a zis ca nu avusese timp sa imi trimita mesaj ca a vrut intai sa isi despacheteze bagajul..deci..nu a avut timp 1 min sa imi scrie un mesaj..si m-am enervat si i-am inchis si mi-am inchis si telefonul
acum seara..i-a sunat buna-mea pe ai mei..ciudat..ca ea nu stie sa sune de pe mobilul ei..deci clar i-a aratat el..bine..a si recunoscut ca i-a aratat el..dar ca el e in camera ca are ceva treaba si ea e in bucatarie..oricum..sunt sigura ca el era langa ea..in fine..nu stiu care e faza..dar nu imi vine sa cred ca totul se duce de rapa asa..dupa un an..dupa toate clipele frumoase petrecute impreuna
mama mi-a zis ca nu imi da dreptate la faza cu plecatul..ca ce era daca dormea la mine..la 8 dimineata ma lasa la scoala si ne luam la revedere atunci..dar eu nu pot sa inteleg de ce nu a putut lasa de la 11..sa plece la 14..daca pleca imediat la 8..nu aveam treaba..dar daca era sa plece la 11..de ce nu la 14?nu stiu..sper sa ma intelegeti..si sper la niste sfaturi..ce am de facut & pareri & stuff ..v-am pupat si multumesc pt intelegere

katy

katy

:)

06 Mar 2006, 18:38

Dar tot nu mi ai raspuns la intrebare :D... tu k mama ai fi de accord sa vina baiatul tau acasa cu prietena? :)

katy

katy

05 Mar 2006, 10:19

eu inteleg, deci in final c s-a mai intamplat in mik noastra telenovela de pe forum, chiar sunt f curioasa! A venit week-endul asta acasa? V-ati impacat, a aflat c nenorocire a facut maik`sa? Mai ofera ne detalii ;;).

Stii ce mi place la tine, k mama ta iti permite ca el sa doarma la voi si ca este de accord cu relatia voastra, si culmea se intelege bine si cu mama lui. Super tare, la mine desi suntem d 2 ani impreuna, niki nu ma lasa sa ma duc la el ;), zice ca nu i frumos :D, bla bla bla... gura lumii... ce or sa zik parintii lui, lucruri d astea!

iar tu Ella*, ce ziki, ai fi de acord ca copilul tau sa-si aduca prietena sa doarma la voi:), sau se se implice intr-o relatie serioasa in ciuda faptului ca este destul de tanar si are o viata in fata?

geaninab

geaninab

well..

27 Feb 2006, 21:02

sambata,pe la pranz,m-a sunat mama sa-mi zica ca a trecut el pe la ea,i-a dat un buchet de flori,banii pe abonamentul la telefon si i-a spus ca el nu are curajul sa ma sune,ca poate mai sunt suparata pe el si ca..daca nu mai am nimic cu el si vreau sa ne intalnim,sa-l sun

mi s-a parut cam aiurea faza..orice ar fi fost..ma asteptam sa sune el..in fine..s-a tinut si mama de mine si l-am sunat..venise acasa vineri noaptea deoarece sambata trebuia sa participe la parastasul lu bunica-sa..si na..dupa ce a terminat cu treburile pe la el pe acasa..ne-am intalnit.Am stat mult de vb (am fost la un suc) & l-a mirat foarte mult atitudinea mea complet schimbata..se vedea pe el ca avea emotii (a fost mai rau ca la prima intalnire)..am baut sucul si am plecat..in masina..a inceput sa planga in hohote..sa-mi promita ca se va schimba..ca el nu vede viitorul fara noi..ca o sa fie totul bine..vaiiii..proasta am fost..sii..am cedat..am fost de am mancat o pizza in alt oras..si dup-aia am venit acasa si am dormit la mine (amandoi)..duminica trebuia sa plece inapoi la faculta..dimineata a mers acasa sa isi faca bagajele si sa o duca pe maica-sa pe nu stiu unde..dupa care..a venit la mine si am mai mers sa ne plimbam umpic dupa care,direct de la mine,a plecat spre cluj.In timp ce ne plimbam,am discutat o groaza de lucruri,printre care..am aflat ca..maica-sa i-a atras atentia ca se simte indepartata..Doamneeeeeeee..imi venea sa o strang de gat..cum adica se simte indepartata??dupa ce ca eu m-am multumit si cu timpul putin pe care il petreceam impreuna (ca la alta fata sigur nu ii convenea)..tot se simte neglijata si indepartata??nu i-am zis nimic pe loc lui..am tacut si am inghitit in sec..desi imi venea sa explodez..cum adica se simte neglijata,indepartata??eu inteleg ca ii e greu unei mame sa isi lase copilul sa plece de acasa..dar vine si varsta aia..n-ai ce face..si ea la randul ei a avut sansa sa plece de acasa (doar ca,ea s-a lasat influentata de maica-sa,exact cum face si el acum,si nici macar nu a apucat sa se casatoreasca cu tipul cu care l-a facut pe prietenul meu,ca a fugit ala cat a vazut cu ochii,nici nu se nascuse prietenul meu cand ala a plecat)..ea a avut sansa vietii ei..sa isi faca o familie..a clacat..cum poate acum sa il impinga si pe el spre aceiasi greseala??ea si acum locuieste cu mama ei..prietenul meu a crescut cu ele doua..Doamneee..ce femei idioate..

Aseara,a venit buna-mea de la cluj incoace (la care sta el) si nu stiu ce a venit vorba de planurile noastre (ale mele si ale lui) cand termin si eu cu bacul si vom fi impreuna la cluj..la care ea mi-a spus din start ca ne-am certa tot timpul daca am fi amandoi acolo..de fapt,asa si e..ca de cate ori am fost la cluj in week`end`uri sau in vacante..numai ne-am certat (majoritatea timpului) si dupa aceea l-am sunat si eram cam ganditoare..m-a intrebat ce am si i-am zis ce a zis buna-mea..la care el m-a intrebat daca ma influenteaza in vreun fel ce a zis buna-mea..i-am zis ca nu stiu si de acolo am inceput sa ne certam ca doi nebuni pe tema cu mama lui..ca a zis ca se simte neglijata..n-am mai putut..si explodam de nu deschideam subiectul..i-am zis bine sa se gandeasca..daca nu a fost multumita maica-sa pana acum..cand oricum..totul era in favoarea ei..acum eu fac legile..ori ii pune si ei conditii cum imi pune si mie..ori pa..cum adica..el zice ca trebuie sa ii fie recunoscator pentru tot..ca si daca l-ar suna intr-o noapte sa o duca la magazinul din coltul blocului,el ar merge si ar duce-o..perfect!n-am nici o treaba..dar..de la asta si pana a se baga in relatia noastra..e altceva..eu din cate stiu..pe el il iubesc si cu el vreau sa fiu..nu o iubesc pe maica-sa si nu vreau sa fiu cu ea..din cate stiu..am vrut o relatie in 2,nu in 3!!!am fost de acord cu relatia lor..nu-s chiar zgripturoaica de aia..ca el..daca 3 ore stam impreuna..1 ora vorbeste cu maica-sa la telefon..nu am avut nici o treaba..sau de multe ori cand nu raspundea ea la telefon..el pleca in miezul noptii pana acasa sa vada daca nu i s-a intamplat ceva..si acum..ea se simte indepartata???ca din 3 zile de stat acasa..doarme si el o noapte cu mine.. ne-am tot certat la telefon..i-am zis..sa nu faca prostia sa se ia dupa ea..ca uite..ea ce prostie a facut cu viata ei.El,s-a suparat rau de tot,a spus ca l-am jignit super mult..eu inteleg..si mi-am cerut si scuze,dar eram atat de nervoasa incat nu stiam ce naiba sa ii mai zic sa isi dea seama ca ar face cea mai mare greseala.

Astazi,am venit de la scoala,am fost prin oras sa ma uit prin magazine la haine,dupa care am venit acasa.In timp ce stateam la masa,a sunat-o pe mama mea mama lui..sa o imprumute mama cu niste bani.Si in timp ce asteptam sa vina aia,s-a scapat mama si mi-a zis..ca,de fapt..care era problema.. mama lui..si-a dat demisia de la servici si a ramas fara servici..plus ca au o groaza de cheltuieli,rate,el in facultate,etc..sincer,am crezut ca fac infarct cand am auzit..ii nebuna femeia aia,sincer!..si a inceput mama sa-mi zica ca ea (mama lui) vrea sa deschida o afacere pentru el (desi el a anuntat-o clar ca nu se mai intoarce in orasul natal si ramane la cluj)..ce afacere draga???abia au cu ce sa se descurce de azi pana maine si ei ii trebuiesc afaceri..acolo trebuie bani klumea..ca nu stiu cine o imprumuta..Doamne..deja ma apucasera durerile de stomac de la nervi..cine sa o imprumute??pai si banii aia,nu mai trebuie sa ii dea inapoi??si acum..s-a imprumutat de la mama sa isi plateasca o rata..de unde sa aiba bani de afaceri??nu..ca ea face..ea lucra..numai sa ii ofere copilului ei un viitor stralucit..sincer..imi faceam cruci acolo.Deja ii si vedeam in strada,sincer.M-a rugat mama sa nu ma scap la el,ca ii va spune mama lui,ca nu mai are serviciu,ca ce vrea sa faca ea.Doamne,cel mai mila mi-era de el..ca el,ce vina are ca aia ii nebuna si viseaza cai verzi pe pereti?na..a ajuns si ea la noi..dar nu am prea stat cu ele..m-am pus de mi-am facut de lucru prin casa..nu vroiam sa o vad..adica..sunt sigura ca de stateam la masa cu ele..apucam de ma certam cu ea..si asa..de ce sa ma bag eu?doar lui ii e drag de mama lui..si na..sa vada..ca eu l-am atentionat..nu m-a ascultat..o sa ajunga exact in strada cu nebuna aia..aaa..am mai si auzit ca cica..si-ar fi gasit si de lucru (ea) si i-au promis aia ca o sa-i dea 500 de euro pe luna..500 euro??aia cred ca viseaza prea frumos..

Cand a dat sa plece de la noi (mama lui) m-a rugat sa ies umpic cu ea afara pe scara..m-a rugat sa nu ii zic nimic lui..ca ii va spune ea cand va fi momentul..i-am zis..foarte calma dar cred..si cu cea mai mare ura in sufletul meu..ca eu nu ma bag..nu ma intereseaza..si cand va fi sa afle (el) va afla din gura ei..

Acum seara..am vb cu el la telefon..era prin oras..mergea pe la nu stiu ce prieteni..Doamne..asta ma enerveaza cel mai mult..sa-l stiu ca umbla tranda pe acolo..si ca eu sunt aici..parca cand am fost sambata seara,mi-a promis ca nu o sa mai iasa asa..ca sa ma pot si eu concentra la invatat..ca eu am fost alaturi de el anul trecut cu bacul si nu i-am facut nici un fel de ganduri..ba chiar eu m-am si tinut de el sa invete si il ascultam..si acum??el iese prin oras..am inceput sa ne certam iar..mi-a zis ca ce..ca noi nu avem prieteni..unde sa am???colegii mei nu sunt buni sa ies cu ei..ca zice el ca-s cam prosti..si prieteni unde sa imi fac acum??ca eu am de invatat..n-am timp de prieteni..o sa imi fac eu acolo la faculta..dar sa termin cu stresul asta cu invatatul,cu bacul..si cum spuneam,ne-am certat iar..el a zis ca a aflat de la mama ca am fost mult mai linistita fara el in saptamana in care nu ne-am vorbit deloc..si atunci i-am zis clar "atunci ce ramane..sa ne despartim,nu?"..el a inceput sa zica ca sa ma gandesc bine ce vreau..sa o sa ajung sa plang dupa el..si tot eu o sa ma duc dupa el.Vai,nu ma gandeam decat la faptul ca o sa afle faza cu maica-sa si o sa ma sune plangand ca un copil sa fiu alaturi de el..nu ma gandeam decat ca,poate,de la visele ei marete or sa ajunga datori vanduti si o sa vina la mine si sa imi ceara ajutorul,sa fiu alaturi de el,si sa-mi zica ca am avut dreptate in legatura cu maica-sa..nu stiu daca chiar e asta..daca chiar se va intampla asa (desi eu presimt)..dar eu cred ca va veni sa-mi zica ca am avut dreptate..si va fi mult prea tarziu..

geaninab

geaninab

:))

24 Feb 2006, 16:09

eu inteleg..cat de cat..tocmai pentru ca el a jucat o perioada buna fotbal..din pacate sau din fericire (nici nu stiu) a trebuit sa renunte din cauze bac-ului..a trebuit sa se axeze mai mult pe invatat.acum..daca il vezi..bine,stiu ca si din cauza mea..are umpic de burtica..nu e gras..e doar bine..`cause..eu cand l-am cunoscut..era ceva de genu "doua bete infipte in fund,aparat de mers pe drum" ..api..l-am pus eu pe picioare de numa..

well..daca o sa ma sune bine..daca nu o sa ma sune..tot bine (aproape)..dar nu o sa uit pt inceput sa-l injur umpic..jurrrr..cred ca am slabit saptamana asta 2 kilograme..cu tot stresu si mama lui..adica..is stresata..dar mi-e si bine..ca altfel..daca as fi ramas cu el..acum as fi fost nervoasa..deci..tot pe-acolo..

am intrat 2 min pe site si ma duc la cosmetica..Doamne..ce ma relaxeaza sa merg acolo..trebuie sa si recunosc ca am o cosmeticiana de nota 10..are un cabinet super super..unde te simti ca acasa..ba poti sa si mananci cat timp astepti la ea..mai stai cu ea de povesti..asta e super..poti povesti cu ea..te poti descarca..de cate ori ma duc la ea..am "norocul" de ma intreaba "na..cum e cu domnisoru?" eu "ee..iar suntem certati" :)) si incep si ii povestesc..in fine..are un fel de a gandi..ti le zice pe fata..cand i-am povestit ca am fost cu el de revelion si nu a mancat nimic din tot ce ne-a servit toata noaptea (somon,pastrav,friptura etc)..ca lui..vezi Doamne i-ar fi trebuit niste salam,carnat p`acolo (exact asa mi-a zis)..tanti Luci (cosmeticiana) mi-a spus in fata "e taran" ..Doamne..cat mai pot rade cu ea..ma face oarecum sa depasesc situatiile mai usor..

Apropos Ella..nici ei nu cred ca ne vor intelege vreodata..de ce trebuie sa ne machiem cand mergem si pana la alimentara..sau de ce trebuie mereu sa ne uitam in oglinda daca nu cumva ni s-a stricat machiajul pentru a-l retusa..de ce ne cumparam 4763523 de genti si tot am mai vrea..de ce facem atatea nazuri la haine si incaltaminte cand ei ar cumpara prima haina sau primul pantof care le-ar iesi in cale (la unii)..de ce ne atrag atat de mult unele sporturi pe care si ei la randul lor nu le inteleg..cum nu le intelegem nici noi fotbalul (in cazul meu au fost unele pb deoarece nu i-a prea convenit cu tennisul..de cate ori mergeam la tennis aveam norocul sa joc cu niste tipi..au auuu..dar daca el nu a vrut sa vina cu mine..ce sa fac?:D eu mergeam cu el la fotbal?) in fine..hai ca iar m-am intins la romane:)) am plecat la tanti Luci ..tye tye

geaninab

geaninab

Geani s-a intors si e cu susu-n jos:))

24 Feb 2006, 13:41

haideti mai feteleor..ca nu mai suntem pe vremea cand era bunica fata mare..cand se faceau copii pe la 16 ani..

medicina a evoluat ff mult vb lu Pisi..nu ati vazut-o si pe Adriana Iliescu aia..are 70 de ani si are o manutza de copilutz..care e super super dulcic..bine..eu una..am unele retineri in a afirma ca ar fi un copil cu totul normal (sanatos) ..astept sa mai treaca cativa ani sa ma conving si eu ca intr-adevar..tine treaba cu facutul copiilor pe la 70 de ani..si ca se nasc sanatosi..ca de frumoasa..ii frumoasa aia mica a lu tanti aia..rau rau:))

mie imi plac copiii mult de tot..sincer..mai mult a altora:))..vorbesc si eu..de parca eu i-as avea pe ai mei sa stiu care-mi plac mai mult..dar sincer..nu m-as vedea mamica..cel putin..pana pe la 30 de ani in nici un caz..sunt o fire tare nehotarata..independenta si mai ales..tare aiurita..copilul implica niste responsabilitati enorme..asa ca..ar putea sa mai astepte..pana mi-ar veni si mie mintea la cap..

ce sa zic..el inca nu m-a sunat..de fapt..mi-a zis-o de multe ori..in timpul nenumaratelor noastre certuri..ca..daca ar fi doar dupa mine..s-ar duce totul de rapa..in sensul ca..de cate ori ne certam (indiferent ca eram eu sau el de vina)..tot el era cel care facea primul pas spre impacare..tot el ma suna..tot el vorbea frumos si facea sa ne promitem ca de maine va fi mai bine etc..cred ca acum s-a cam saturat sa tot sune el..dar..eee..si femeile au orgoliul lor..deci..sa astepte si el dupa telefonul meu..cum astept si eu dupa al lui..ufffffff.. baietii astia..

sincer,ma astept ca azi sa vina acasa..de fapt,ma asteptam sa vina ieri..ca azi,nu mai avea scoala..dar cine stie..poate a stat acolo sa vada meciu..sau..poate e venit acasa si nu vrea sa ma anunte..sau poate nici nu vine:)))))) poate ramane la cluj si se duce cu prietenii lui in club (ca pana acum nu l-am lasat) si isi face de cap..oricum..mi-a zis un preten ca dupa parerea lui..va mai dura 2-3 zile pana ma va suna..asta in cazul in care nu si-a gasit pe alta..daca si-a gasit pe alta..pot astepta mult si bine pana sa ma sune:))

treaba lui..oof of..

pisi

pisi

Neata si tie, Ella

24 Feb 2006, 12:04

Eu imi asum acest risc ! :) Ma refer la facutul copilului, stiu ca cei mici sunt o binecuvantare(am si eu ceva nepoti , pe care ii ador ), dar eu nu ma simt pregatita sufleteste pt asa ceva !
Si oricum , medicina in domeniul asta a evoluat f mult, incat e posibil sa aduci pe lume copii si ceva mai tarziu ! Si daca nu va fi sa fie, vom adopta unul, doi copii !:)
Fiecare isi stabileste prioritatile in viata, eu mi le-am stabilit pe ale mele, dupa cum am spus in mesajul anterior, poate ca am gresit, poate ca nu, doar viitorul imi va da raspunsul la asta !:)
Sa ai o zi buna in continuare, Ella !:)

pisi

pisi

Daca ai stii cat ma bucur, Geani

24 Feb 2006, 11:05

ca in sfarsit incepi sa-ti revii, incetul cu incetul ! Si sunt de acord cu tine, mai intai scoala , cariera si apoi mai tarziu familie !
Sunt intrutotul de acord cu tine ! La fel am procedat si eu, de asta am ajuns sa am aproape 30 de ani si sa fiu nemaritata si fara copii !
Pur si simplu mi-e teama de casnicie, mi-e teama de problemele care apar in timpul unei casnicii, pe cand asa, traim impreuna, eu si al meu, si daca ne certam ne despartim si gata, dar stiu ca nu-i sunt datoare cu nimic !
Am vazut cupluri prietene care se intelegeau atat de bine cat timp au fost necasatorite sau cand nu aveau copii, si in momentul cand au facut pasul cel mare sau un copil au inceput neintelegerile !
Deci cel mai bine e sa stai pe picioarele tale, financiar vorbind ( de asta e bine sa te tii de scoala ), sa-ti faci cat de cat o cariera, si abia mai tarziu copiii ! Eu asa privesc lucrurile !
Stiu ca am cunostinte care ma condamna pt ca am ales calea asta, dar asta am considerat ca e bine pt mine, in primul rand !
Si-n gospodarie, eu cu al meu, ne impartim treburile casnice, asa mi se pare corect !:)
In privinta copilului, daca e sa raman, il pastrez, daca nu, cu atat mai bine, il voi face ceva mai tarziu !:)
Daca ai stii, Geani, ce ma bucur ca incepi sa-ti revii !:)) Chiar imi faceam griji pt tine !:)
Acum te las si iti urez s-o tii tot asa ! :)
Te-am pupat, pa pa ! :)

geaninab

geaninab

:))))))))))

23 Feb 2006, 17:27

ce s-o fi intamplat?

scuzati..era papagalul Geanina

sincer,chiar nu stiu ce s-a intamplat de apare mesajul de atatea ori..imi cer scuze,oficial!:)

geaninab

geaninab

rectific..

23 Feb 2006, 17:23

*ea i-a amintit lui ca nu au facut sex de 10 zile

cred ca daca era vb doar de 2 zile (cum am scris eu,gresit)..nu cred k era vreo pb:))

geaninab

geaninab

rectific..

23 Feb 2006, 17:22

*ea i-a amintit ca nu au facut sex de 10 zile

daca era vb doar de 2 zile..nu cred k era vreo pb:)

geaninab

geaninab

rectific..

daca era vb doar de 2 zile..nu cred k era vreo o pb:)

geaninab

geaninab

rectific..

daca era vb doar de 2 zile..nu cred k era nici o pb:)

geaninab

geaninab

da..dar..

23 Feb 2006, 17:18

problema e ca am cam inceput sa ma obisnuiesc singura..Doamneee..la cate lucruri am renuntat cat timp am fost cu el..parca si uitasem de mine..sa ma mai aranjez..chiar aseara m-am uitat din greseala la un serial pe tvr1 "Neveste disperate" ..si una din neveste era una care..facuse copii..barbatul ei arata super..lucra la un birou.In fiecare zi,venea dupa el o tipa super si il lua la servici cu ea..si nevasta-sa deja incepuse sa se simta complexata..deoarece tipa respectiva (colega de servici a lu barbatu`so) arata ultimul racnet..iar ea (nevasta)..era toata ciufulita..haine largi (de casa),plina de voma de la bebelus..plus ca avea si vreo 3 purandei si majoritatea timpului il petrecea cu ei acasa..pentru a-i educa.Intr-o seara a venit barbatu`so acasa si ea i-a reamintit lui ca nu au mai facut sex de 2 zile la care el "da??bine..atunci hai sa facem":))) si cand a aruncat-o in pat sa o pupe i-a zis "Doamne..ce groaznic mirosi"
la care ea "e voma de bebe..ce vrei sa fac?"
el o dezbraca si incepe sa o pupe pe piele si iar ii atrage atentia ca miroase urat si ii spune ca ar trebui sa fie mai spontana..sa poate si ea lenjerie sexy..ca toate femeile poarta (like..dintr-o data..e schimbat)..si a doua seara..ea se imbraca in menajera frantzuzoaica (d`aia sexy)..si il asteapta..si el nu mai vine..decat foarte tarziu si impreuna cu un coleg care urma sa doarma la ei (ea adormise pe canapea in living)..si ala o vede asa sexy:))

a doua zi,cei doi urmau sa plece la lucru..tipul care a dormit la ei facea un dus iar cei doi s-au apucat sa se certe..el a inceput sa rada de ea "oare ce-a fost in capul tau cand te-ai gandit sa te imbraci in menajera frantzuzoaica?"..si in timp ce se certau a claxonat gagica (colega de servici) dupa ei (el si colegul lui de servici)..iar cei doi au continuat sa se certe..sotia i`a zis lui "uita`te si tu la ea cum arata..tot timpul aranjata..pana si unghiile la cel mai mic detaliu..iar eu??toata ziua stau cu copiii..uita-te la mine cum arat..nu m-am mai aranjat de nu stiu cand"

so..nu vreau nici sa ajung una d-aia..deocamdata ma simt super bine singura siiii..si daca ma va suna..probabil o vom mai duce ceva timp sub forma de prietenie/amicie (daca el vrea..daca nu..sa se duca) ..am bacul..vreau sa fiu linistita..si daca o mai fi sa fie ceva..foarte bine..dar oricum..nu va mai fi ca inainte..parca m-am schimbat..parca sunt mai detasata de relatina noastra..probabil se astepta sa plang..sa-l sun..sa-l implor sa vina la mineeee..dar..ete..ca tocmai cearta noastra mi-a deschis ochii..

sincer..ma vad o femeie independenta..like..
first cariera..second familia..dar nu stiu daca asta ar implica si un sot..probabil m-as multumi cu niste copii adoptati..ce conteaza daca sunt sange din sangele tau sau adoptati..vb aia "mama nu e cine te naste..e cine te creste..cine-ti pune o carpa uda pe frunte cand febra-ti creste" ..oricum..cine stie..nu are rost sa ma gandesc atat de departe acum..problema e ca..inainte sa fiu cu el nu imi faceam planuri nici pe a 2 a zi..d`apoi pana peste 5-10 ani..el a inceput cu faze de genu ca vrea o relatie serioasa..vrea sa facem faculta impreuna (d-aia a si renuntat sa mearga cu prietenii lui la timisoara si a mers la cluj pt mine)..sa o terminam..sa ne casatorim..si o ciurda de copii..Doooooooamnee..ce stupid sunt femeile cateodata..cum am zis..nu ma vad cu un sot..adic..normal..mi-ar place sa ma casatoresc..dar doar pt rochia de mireasa..sa ma vad in rochie de mireasa..in rest..n-am nici o treaba....uffffffffffffff..iar am scris un roman

sper doar sa nu fac infarct daca va veni acasa (s-ar putea sa vina weeku asta)..nu stiu cum as reactiona..cum ..nu stiuu..dar poate nu vine..asa ca..ce sa ma mai stresez?:))

pisi

pisi

O sa vezi,

23 Feb 2006, 16:06

Geanina, ca va veti impaca ! Intuitia imi spune asta ! A avut o saptamana la dispozitie sa se gandeasca la tine si sa vada unde a gresit in ceea ce priveste relatia voastra !
Sfatul meu este sa fii cat mai draguta cu el cand va veti revedea (chiar daca tu vei vrea sa dai cu el de pamant ), zambeste-i, raspunde-i calm si pe un ton vesel la intrebari , si nu-i face nici un repros ! Iti garantez ca-i va parea rau ca te-a suparat si-si va cere scuze !:))
Data viitoare, cand mai aveti probleme, incercati sa comunicati mai bine, spune-i pe un ton diplomat si chiar un pic sub forma de gluma ( asta ca sa nu dai un aer prea serios discutiei voastre si el sa se inchida in el , barbatii sunt mai sensibili la discutii ) ce te deranjeaza in relatia voastra si cautati solutii impreuna ! Lasati falsele mandrii deoparte, ele nu au ce cauta intr-o relatie ! Intr-un cuplu nu ar trebui sa se duca nici o lupta pt suprematie !:)
Si inca ceva , Geani, lasa lucrurile sa vina de la sine, nu mai grabi chestia cu mutatul impreuna, stransul de bani pt locuinta comuna viitoare, toate planurile astea de viitor, ii sperie pe barbati in general, lasa lucrurile sa decurga de la sine !:) O sa aveti timp pt chestiuni serioase toata viata de acum incolo !:))
Mult succes si mai tine-ne la curent cu ce ati facut !
Te-am pupat, pa pa !

geaninab

geaninab

23 Feb 2006, 12:19

ce sa va zic??ca nu m-a mai sunat??
naaaa..nu m-a mai sunat..treaba lui..poate vine azi sau maine acasa (ca vinerea nu are scoala si poate vine acasa..eu asa presimt)..sa vedem:)

inutza

inutza

22 Feb 2006, 22:45

draga geanina ce se intampla...ne-ai tinut atat timp la curent cu povestea ta de dragoste...ne-ai pus rabdarea la incercare cu textele tale lungi,cu povestea ta,cu ofurile tale si acum ne-ai uitat?...sau sa inteleg ca v-ati impacat sau ti-ai gasit echilibru?

geaninab

geaninab

20 Feb 2006, 20:27

well..

astazi am fost tare harnicuta..am facut vreo 100 de abdomene (e bine pt inceput)..am tras vreo 7 km la bicicleta..asta ma relaxeaza cel mai mult..ma face sa ma eliberez de tot stresu.Dupa aceea am facut un dus si m-am pus sa dorm..dar m-a trezit buna-mea..m-a sunat sa ma intrebe ce fac (mai,culmea..dintr-o data ma suna atat de des..) ..pe unde sunt..daca sunt fericita..daca e totul ok (s-a facut ca nu stie de cearta mea cu el..dar sunt sigura ca stie) ..eu eram foarte vesela.. na,m-am pus sa mananc siii..suna telefonul mamei mele (era mama lui)..(eu tocmai ii povesteam la mama faza cu telefonul cu buna-mea si ea nu imi dadea dreptate..eu ziceam ca sunt sigura ca el a pus-o pe buna-mea sa sune..ea zicea ca nuuuu) ..si a raspuns mama si s-au pus pe vorbit..chiar a zis si ea dupa aceea..ca niciodata,mama lui a inceput sa vorbeasca despre el..despre ce a mai facut el in ultimul timp..cat ii e de greu la facultate..apoi a intrebat de mine..si lalala..eu cred ca el le pune pe amandoua sa sune (si pe maica-sa si pe buna-mea)..e prea mare coincidenta..ehhh..cine stie? eu..oricum..mi-am deschis telefonul..dar inca nu a sunat..treaba lui:)

geaninab

geaninab

20 Feb 2006, 13:31

buna fetelor..
acum am ajuns si eu de pe la scoala..
astazi mi-am deschis telefonul dar,pauza!..inca nu a sunat:) probabil s-a obisnuit sa il am inchis si nu se mai oboseste sa sune..

am stat de vb si cu profa mea de religie (e o tipa super,are vreo 40 ani,trecuta prin viata si..ma inteleg super cu ea)..mi-a zis ca ea crede ca ar trebui sa mai dam o sansa relatiei noastre dar..sa pun anumite conditii..cum ar fi sa ne lasam mai multa libertate etc..& daca intr-adevar tine la mine,le va respecta..

faza e ca..nu stiu,recunosc ca sunt posesiva..dar el m-a facut asa..chiar ma gandeam si aseara..ca in relatiile anterioare..daca prietenul imi zicea ca merge in club..nu aveam nici o treaba..ba chiar am avut un prieten care mergea cu baietii in discoteca pana dimineata..nu aveam nici o treaba..faza e ca..nu stiu cum o sa ma mai dezobisnuiesc acum..sa pot sa suport sa il las sa mearga prin club..mai ales ca..am auzit chiar de la el niste povestioare..ca pe fosta lui prietena a inselat-o cu o tipa cand a mers in club..mi-a si aratat-o pe aia..e zombi rau..chiar nu stiu cum a putut fie asa nesimtit..si pe mine anul trecut m-a lasat pt o tipa (bine,ca acolo am recunoscut si eu ca am fost vinovata ca..ne-am intalnit o data..cica am inceput sa fim impreuna si eu dupa aceea nu m-am mai intalnit cu el..tot plecam la cluj in cluburi..si el normal ca s-a dus la alta..de fapt,nush` daca e normal..dar dup-aia..cand mi-a venit mintea la cap si am auzit ca si el are prietena..am inceput sa ies cu un coleg siiiii..de acolo vine treaba cu interzisu sa merg in excursie cu colegii..ca vine si ala..ala inca se mai da la mine..de fapt,majoritatea baietilor din clasa ma intreaba "mai ai prieten?" ..unul chiar sta si cu mine in banca si nu ma lasa o ora in pace..ba chiar a aflat cu ce profesor iau meditatii la matematica si vine si el deodata cu mine..am incercat sa scap de el..i-am zis si la prof sa ne puna in alte zile..dar nu reusesc nici cum..de cateva ori cand ma certam cu prietenul meu la telefon si colegii erau in spate dupa ce terminam de vorbit imi ziceau sa il las dracu in pace ca merit ceva mai bun

culmea..cand era el la facultate la cluj.nu primeam nici un apel,nici un mesaj de la nimeni..cum venea in week`end acasa..incepeau apelurile..telefoanele..odata..mi-a dat un coleg apel la 3 noaptea..ce sa mai doarma el dupa ce a vazut (dormim impreuna).. siiiii..nu a tacut pana nu l-am sunat pe ala sa-l intreb ce vroia..baiatu mi-a zis ca se plictisea..na..ce sa-i fac??..dup-aia..a inceput el sa primeasca apeluri de la o tipa care o stiam si eu si am decis de comun acord sa ne schimbam numerele de telefon..

naiba stie..chiar nu stiu ce sa fac..ma gandesc la faza cu a doua sansa..daca nu mai e la fel..dup-aia poate chiar stricam tot de nici macar nu o sa ne mai salutam..brrrr..

katy

katy

19 Feb 2006, 21:34

pai c sa se faca... hmmm vor trai fericiti k nu o sa mai fie cineva care sa i chinuie :)).... nu chiar, glumesc, probabil k ar disparea o data cu noi :D... iar noi fara ei:D... cu siguranta n am putea, tre sa avem p cineva p care sa chinuim, p care sa iubim si sa cicalim toata ziua, nu i asa?

geaninab

geaninab

19 Feb 2006, 21:22

scrie-mi pe adresa geanina_ibis@yahoo.com si iti voi da id-ul meu..

katy

katy

19 Feb 2006, 18:57

Povestea ta seamana catushi de putin cu a mea... sau cu a oricarui alt adolesceent antrenat intr-o relatie de durata sau cat de cat serioasa! In ceea ce ma priveste, lucrurile au decurs putin altfel, avem impreuna aproape 2 ani, dar el o fire greu de descifrat si uneori chiar de suport, mereu trebuia sa fac cum canta el.... daca nu i convenea ceva se supara si mi petreceam ziua numai sa l impac si sa i fac tot c ii dorea inimioara, caci il iubeam... Dar greseam amar! Zilele treceau si el tot mai mult ajungea sa ma domine, prietenele mele erau considerate ca fiind total nepotrivite pt mine, deci nu aveam voie sa ies cu nimeni, 2 id-ri de mess sterse... si al 3 lea facut pt a mi adauga totushi prietenii cu care mi era dor sa mai vbesc si pe care aproape ca i piedusem... dar aflase si d acest id si era sa ne despartim din cauza aceasta... fusese de acord doar cu cond sa sterg ce i 2 baieti din lista, dintre care unu era vecin d bloc si unul verisor mai indepartat... Hmmm, incredibil,nu? Apoi orice faceam il suparam, se irita din orice si ajunsesem sa nu l mai suport, desi il iubeam mai mult k orice p lume... Si din pura coincidenta citeam o carte in vremea respectiva, intitulata "Trezeste-te! E mai tarziu decat crezi!". Si astfel era timpul sa produc o schimbare in viata mea. Intr-o veneam impreuna de la scoala si p drum s a suparat caci purtam o manusa si l tineam d mana :(... eu la randul meu m am suparat si m ai tare, am mers si n am mai vbit nimik... apoi ajunsi in fata la Billa trebuia sa mi cumpar portocale, n a intrat cu mine ci a mers mai departe si m a lasat akolo, ca si cum ash fi a nimanui... Deja aceasta atitudine a lui ma daramase complet, fusesem distrusa... si chiar imi doream sa mor... dar, am avut o sclipire, mi am luat inima in dinti, deshi plangeam, l am intrecut niki macar nu m am uitat in urma... si am ajuns acasa! In ziua respectiva niki un sms... a 2 a zi iarshi nimik... spre seara ii trimit si l intreb daca i au venit mintile la cap, daca nu ... pacat! Iar a 3 a zi primesc 2 sms uri :)...in care isi cerea iertare si vroia sa lamurim lucrurile, am vbit p mess si am ajuns la concluzia ca trebuie sa ne schimbam amandoi! Eu am redevenit buna si indolenta cu el, tot timpul il imping spre iesiri cu prietenii spre alte activitati care sa nu ma includa si p mine, dar el nu vrea si daca el nu face aceste lucruri crede ca niki eu nu trebuie sa le fac! El continua cu supararea inutila care imi provoaca un rau destul d mare avand in vedere k am mai multe pb d sanatate si vazand ca niki asa nu se poate, intr o cand ne certasem tare, m am enervat peste masura, fiind la el, mi am luat haina si i am zis "pa! poate ai sa inveti sa te comporti candva" si am plecat! Eram deja satula de promisiuni de lucruri c nikiodata nu se vor schimba! P drum prim sms in care isi cere iertare si in care imi cere si mie sa ma gandesc pana dum la ceea c facusem. Bineinteles ca ne am impacat... si chiar ne intelegm mult mai bine! Si a dat seama in sfarsit ca nu poate sa ma controleze cum vor muschii lui.. k fiecare are o viata si vrea sa si o traiasca nu sa depinda d altii care sa l faca total nefericit... In sfarsit a reusit sa inteleaga ca mai am si alte prioritati inafara lui, caci si eu sunt in cls a 12 a si ma asteapta un exam greu pt care trebuie sa inv... A invatat sa ma accepte asa cum sunt eu, a reusit sa devina mai atent si momentan este atat de dulce si scump, caci niki nu l mai recunosc cateodata. Probabil, ca si a dat seama cat de mult ma iubeste si cu siguranta nu vrea sa ma piarda, caci am facut un pact, urmatoarea cearta puternik dintre noi va duce la destramarea relatiei... asadar, reusim impreuna sa conservam ceea c avem. Putem spune ca am depasit perioada d criza c avea sa ne distruga...

La un moment ajunsesem si eu k tine, isterica si uram p toata lumea imi pierise si zambetul d p fata... dar ma gandesc ca vreau sa am un viitor stralucit, am invatat prea mult, parintii s au sacrificat pt educatia mea si intr un fel depind de mine. Nu vreau sa i deceptionez din cauza unui capriciu in dragoste... Iar dragostea adevarata se cunoaste abia in perioadele de crezi, caci dupa am depasit toate aceste obstacole ne am dat seama ca suntem suflete pereche.

Te sfatuiesc sa ai grija d tine si sa inveti sa tzi controlezi reactiile, caci am o prietena care e implicata intr o relatie cu un tip de 3 ani, din cauza lui a devenit depresiva si isterik... are momente cand plange din senin, rar o vezi fericita, mereu are ochii umflati de plans si tot timpul dureri de cap! Cred ca nu vrei sa patesti si tu asa ceva... Mie una mi se rupe sufletul cand ma uit la ea si cand vad c a ajuns din cauza geloziei si posesivitatii...

Daca vrei sa mai vbim, sa mai impartasim lucruri... da mi id ul tau de mess... Intre timp ai mare grija d tine! >:D< :* kisses

geaninab

geaninab

18 Feb 2006, 20:35

vai fetelor..
sa va zic..
am intrat pe sectiunea cu zodiile..si am dat de Pisi..si mi-a zis ca ea de mult a vrut sa ma intrebe daca nu sunt in zodia fecioara pt ca in general fecioarele sunt foarte detaliate..etc..de acolo..s-a ajuns la faza ca fecioarele cu gemenii nu se potrivesc deloc..

dupa care..mi-a starnit o asa de mare curiozitate incat am intrat pe toate site-urile cu compatibilitati zodiacale..si toate spun NU fecioara-gemeni..nu avem chiar nimic in comun

jur ca pana acum n-am crezut in asa ceva..dar zice totul 100% adevarat..chiar nu stiu unde mi-a fost capul..cred ca am cautat tare mult pana am dat de el..si nici macar nu ne potrivim..off..unde mi-o fi fost capul??

alexia

alexia

18 Feb 2006, 19:29

deschide telefonul ca doar nu e nimic de ascuns, si nu te speria daca nu o sa te caute la fel de repede precum crezi. Ideea e sa ii arati indiferenta, sa nu-l cauti, nici un sms nimic, asta doare cel mai mult...Daca suna el fii senina, vesela, ca si cum e un amic cu care nu ai mai vorbit de mult.:)

geaninab

geaninab

Multumesc!

18 Feb 2006, 17:22

multumesc mult pt sfaturi..
stiu ca am scris cam mult (dupa aceea mi-am dat si eu seama) ..dar eram cam stresata,disperata si simteam nevoia sa ma descarc,am zis tot ce aveam pe suflet..

astazi..dupa ce am postat pe site..m-am pus in pat si ma gandeam sa-mi gasesc sa fac ceva ca sa nu ma mai gandesc la necazul meu..siiiiiii..m-am pus pe facut curatenie..nici nu stiti ce mult ajuta:) ..acum ma doare rau spatele..

deja am o zi de cand mi-am inchis telefonul..l-as deschide..dar nu prea..mi-e atat de bine sa fiu rupta de el..parca ma inteleg mai bine si cu ai mei..de fapt,si inainte ma intelegeam bine dar,cand eram certata cu el..ziceai ca ma enerveaza toata lumea..oare ar trebui sa deschid telefonul?

parca mi-e bine singura..am si fost la o tura de cumparaturi..si Doamne..ce bine m-am simtit:)

ma duc sa-i fac baie catelusei mele si dup-aia ne punem sa tragem un somn amandoua:P

multumesc mult ca sunteti alaturi de mine..conteaza foarte mult,sa stiti..Multumesc!

meonlyme

meonlyme

Geanina mama.....

18 Feb 2006, 16:31

Am intrat de vre`o 2 ori la articolul tau dar mi-a fost o lene sa citesc 10 romane..cat ai scris,pana la urma mi-am facut timp k eram tare curioasa..ce mister e aici :P.
Chear dak nu am inteles prea multe.. pt k ma grabesc..si am citit asa pe sarite mai mult.
Dar nu itzi pierde sperantza k totul se duce pe rapa cum zici tu.
Totusi atzi avut clipe frumoase impreuna timp de un an,dak am inteles eu bine,si nu merita.. acum dupa atata timp sa va desp,am dreptatE? si doar din cauza geloziei..si .. prostiei,sa zic asa.. :D
Pai eu ti-as sugera sa nu il sufoci ..poate se simte sufocat..poate.. ii aretzi indiferentza prea mult... :) nu stiu ce sa-ti zic decat sa itzi urez MULT SUCCES,MAI MULT NU AM TIMP SA-TI SCRIU DAR PROMIT K MA INTORC SI AM SA-TI SCRIU .. KISS SI TAKE CARE GIRL!!

alexia

alexia

:)))

18 Feb 2006, 13:48

M-a amuzat tare mult chestia cu "schimb de mame" cu botoasa si draguta! Clar si eu am fost draguta dar am devenit botoasa :). De aia cred ca, cel mai bine acum (pt mine) e sa o iau de la capat cu altul si sa ma autoeduc sa RAMAN draguta. Mereu am fost o draguta la inceputul unei relatii dar dupa aia am inceput sa am pretentii, sa vreau realizari de la prietenul meu , sa cer, sa impun, etc. E normal sa vrei multe numai ca trebuie sa stii si CUM sa le ceri. Eu am o prietena care a avut mult mai multe probleme cu prietenul ei decat aveam eu cu al meu (el iesea des la baut cu prietenii lui, ii zicea ca invata,si de fapt pierdea vremea dar nici cu ea nu se vedea). Iar fata a stiut sa il educe cu vorba buna sau cand nu iese cu vorba buna ii platea cu acceasi moneda :)). Ei acum se inteleg perfect! Dar asta dupa mai mult timp in care fata nu zic ca a tacut ca proasta, dar a judecat foarte bine ce si mai ales CUM sa ii zica si s-a stapanit enorm, gasint solutii inteligente cu care sa...i-o coaca! :)). E vorba de stapanire si autocontrol...Din pacate eu nu prea pot sa fiu asa, dar am sa incerc :D

pisi

pisi

Geanina,

18 Feb 2006, 13:24

nu -ti mai plange de mila , si cauta sa schimbi ceva la tine ! Cauta sa schimbi ceea ce consideri ca ar fi defecte , si roaga-l si pe el sa faca acelasi lucru ! Daca nici dupa asta nu se va schimba relatia voastra in bine, nu stiu ce sa mai zic, poate doar atat, fiecare sa mearga pe drumul lui !
Te pup, pa pa, ai grija de tine !
Pt Ella:stii cum se spune , copii mici, probleme mici, copii mari, probleme mari ! Iti doresc din tot sufletul sa comnunicati cat mai bine, tu si copilul tau ! Mai ales in perioada adolescentii , copiii au nevoie de intelegerea parintilor !:)))

geaninab

geaninab

18 Feb 2006, 13:11

sincer..si pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc unde a ajuns relatia noastra..

geaninab

geaninab

18 Feb 2006, 11:55

probabil din cauza ca sunt mai disperata in momentele astea..dar se scuza,nu?:)

geaninab

geaninab

aaa..:)

18 Feb 2006, 11:27

am uitat sa va zic..
saptamana trecuta m-am uitat la emisiunea aia schimb de mame si..chiar m-a amuzat o faza..

prima familie..el..barbat ok..ca multi altii..mai vroia sa mai iasa cu baietii la o bere..ea..una de aia tarfnoasa..mereu botoasa..nu gaseai nimic placut la ea..nu tu o gluma..nu tu un ras..orice ii zicea..facea un bot de 10 metri (cam asa is eu:)) )..

a doua familie..el barbat super ok..de treaba..alea`alea..ea..nu era foarte frumoasa..era draguta..nu zic..dar..avea un fel de a fi..de te simteai ok cu ea oriunde..

au facut schimb mamele intre ele pt o saptamana..stiti cum s-a vazut diferenta?aia botoasa avea un copil mic..asta de treaba cand l-a vazut a zis "vai..eu nu prea a rabdare cu copiii mici..nu prea imi plac" (chiar am urat-o atunci..cui nu-i plac copiii mici?) ..asta de treaba..avea o fata pe clasa 1..cand a vazut-o aia botoasa "vai..frumoaso..vai..ce imi place de tine" ..incepand de a doua zi..sa vedeti la aia draguta..ala mic a lu` aia botoasa nu vroia sa manance..tot plangea..a inceput aia sa ii faca glumite de alea ca vine avionu..sa vedeti ce mai radea copilul si a mancat tot .. la astalalta botoasa..aia mica nu a despartit nu stiu ce cuvant bine in silabe "ceeee??de cate ori sa iti spun tu???" si cand barbatu lu aia draguta ii zicea ceva la asta botoasa..poate si in gluma..asta incepea sa planga si tot o criza era ..si peste o saptamana..cand a fost ca fiecare sa revina la casa ei..nu va zic..ca ala mic nu mai vroia sa o lase pe asta draguta sa plece..era cu biberonu intr-o mana si cu cealalta se tinea de picioru ei si plangea.. si la aia botoasa..aia abia au asteptat sa scape de ea..

chiar m-am gandit..ca la unele faze..faceam si eu bot..si crize..si uite ce mult conteaza sa ai o femeie draguta langa tine..tot timpul sa fie cu zambetul pe buze..nu cum ai intrat in casa "ce ai facut?cu cine ai fost?"..eu una..am fost de aia draguta..dar el m-a adus in stadiul de botoasa..crizata..isterica..mi-e si mila de mine:) poor me:)