dureros...

by: inka_unu
Salut la toata lumea.Desi e un site de fete,eu sunt baiat,deci nu ma condamnati..Am tot citit pe aici diverse situatii de despartiri,si sunt asa de deprimat si dezamagit incat am decis sa ma descarc aici pentru a primi si sfaturile voastre pentru situatia in care sunt..Povestea mea o scurtez f mult,si extrag doar ideile principale.
Sunt cu o fata (sau nu!) de cca 15 ani in curand,necasatoriti inca.Primii 6 ani din relatie ea a stat la mine,cu parintii mei.Perioada in care ai mei nu prea au inghitit-o din varii motive,practic cam minore,dar ei vedeau ca "nu ar fi de mine..".Pe scurt,dupa 6 ani de zile,am reusit sa fiu influentat in mare parte de familie si sa ne despartim,ea mergand la ea acasa,dar oricum tinand legatura zi de zi.Paralel,la munca am cunoscut o alta,mai tanara ca mine cu 12 ani,ea avand 20 si eu 32.In cateva saptamani ma indragostisem de ea rau de tot,cu toate ca inca mai tineam legatura si cu cea care fusesem inainte..Mai mult de atat,chiar ii spusesem si ei ca am cunoscut pe altcineva.O sa se vada ca am fost vinovat,stiu,dar tocmai asta vreau sa recunosc in fata lumii,si mai ales in fata feministelor care sunt pe aici,deci sunt deja "mancat"..

eva31

eva31

Cam da

10 Apr 2011, 04:34

Nu este corect fatza de nici una dintre cele doua. Si cum adica, dupa 15 ani, INCA esti necasatorit cu prietena ta? Dar ce astepti? Concubinajul ``de argint``? Sincera sa fiu, ai mari tulburari psihice si nu stiu ce femeie ar sta cu unul ca tine.

inka_unu

inka_unu

hm..

27 Ian 2009, 12:06

ptr zapacita25 : ai citit povestea de la inceput ca sa-ti faci o parere concreta ?..oricum noi barbatii,suntem niste copii cam toata viata,deci..dar nu e vorba de asta..realizezi ca nu o vreau inapoi pe fosta in conditiile in care m-as comporta ca si in trecut,e logic ! altfel s-ar ajunge in acelasi punct,evident..si la ce bun atunci ?! stiu,iti dau dreptate cand spui ca femeia isi doreste un barbat responsabil,pe care sa se bazeze,etc,si nu sa se uite dupa alte fuste ! dar unii avem acest microb in sange,iar eu stiu ca nu-l am totusi ! altul a fost motivul ptr care am tot cazut in astfel de ispite,si asta as fi vrut sa stiu,ca sa imi pot remedia acest defect ! bafta !

zapacita25

zapacita25

scz...

16 Ian 2009, 15:26

cati ani ai?? nu de alta dar sunt ff curioasa,pt k sincer vb k unu de 18 ani cum adik tu dak te consideri barbat nu poti sa stai singur pana iti faci ordine in ganduri si in viata?? ok o iubesti pe fosta dar cum poate ea sa se impace cu tine dak u nu esti capabil sa-ti ti scula in pantaloni!!!!?? cum ai vrea sa vina inapoi la tine cand tu te crezi barbat matur dar de fapt esti un copil si fugi repede dupa fusta lu alta??? o femeie are nevoie de un barbat un sprijin nu un indecis care nu stie cate urechi are!!! scz dak am vb prea dur sau urat etc...dar sincer la varsta pe care banuiesc k o ai nu dai dovada deloc de maturitate!!!

inka_unu

inka_unu

.....

16 Ian 2009, 14:20

si ca e momentul sa se decida acum ce are de gand sa faca ptr ca timpul trece in defavoarea noastra,eu spunandu-i ca inca imi doresc impacarea cu ea,desi incep sa devin din ce-n ce mai sceptic daca chiar e bine sa mai facem asta,gandindu-ma ca mai devreme sau mai tarziu vom ajunge in acelasi punct,adica faza cu "ciorba reincalzita"..multi prieteni ne vad impreuna din nou,ca eram potriviti,etc..ideea e ca cea cu care sunt acum stie ca inca ma gandesc dincolo,si accepta situatia ptr moment..de ce ?!..imi tot spune ca inca lupta sa ma castige cu totul,dar cand va sti ca nu va reusi,se va retrage..imi este greu sa o parasesc pe fatza,stiind ca o voi face sa sufere..dar eu ?! nu sufar ?..la mine nu ma mai gandesc ?..asa egoist sunt cu mine acum ?..ptr ea am o simpatie doar,nu o iubire,nu e flacara aceea a pasiunii pe care o are ea pt mine..lucru care ma face sa bat in retragere..cam astea sunt momentele prin care trec acum..adica tot un stres ca si acum 3 luni : sa ma impac cu fosta,sau nu ?..sa ma despart de actuala si sa imi continui viata,dar neimpacandu-ma nici cu fosta ?!..intrebari la care nu gasesc inca raspunsuri..ar fi cineva cu vreun sfat ?! multumesc si sa fiti iubite..

inka_unu

inka_unu

evolutie sau involutie ?..

16 Ian 2009, 14:08

de cand n-am mai scris nimic au trecut cca 3 luni,si vreau sa spun ca m-am despartit de ea chiar in zilele in care spuneam ca nu stiu ce sa fac,pentru ca nu a mai fost posibila in momentele acelea nici-un fel de conciliere..ea a ramas mai departe cu cel de 23 de ani,iar eu am "sarit" in bratele amantei care ma astepta ca pe o paine calda..pentru ca sufeream enorm de mult ca nu am mai putut s-o recastig,si pentru ca ma apasau remuscarile,am fost nevoit sa accept acest lucru pt a nu fi singur si a-mi umple golul lasat de ea..insa noi tot comunicam,ne-am despartit prieteni..cu cea care sunt acum e relativ bine,simt ca ma iubeste,dar eu tot dincolo ma gandesc,deci inca sunt in deriva..actualei i-am spus inca de la inceputul relatiei ca inca ma gandesc la cealalta,ca nu cred ca poate fi ceva de durata intre noi,etc..cu fosta tot am avut discutii pe tema reimpacarii,si incep sa cred ca acum incepe sa reconsidere mai bine daca e bine ce face..a avut de sarbatori momente de depresie gandindu-se la mine,trimitandu-mi sms-uri de genul ca inca ma iubeste,etc..desi ea era cu cel de 23 de ani..eu i-am raspuns ca pe masura ce trece timpul e posibil sa ne racim sentimental..

zapacita25

zapacita25

clar esti condamnat!!!

16 Ian 2009, 13:24

cred k ai fi si de barbati nu numai de femei...reciteste tot ce ai scris si o sa vezi,ma mir k te-a acceptat de "n" ori inapoi dupa ce ai "inselat-o" cu "n" femei te-ai lasat influentat de familie de park cu familia iti imparteai patu etc...si acum cand o vezi si pe ea fericita cu un altul indif de varsta o vrei inapoi...nu cumva e prb k te simti incapabil de o alta rel sau te simti aiurea pt k nu ai putut sa o faci pe ea fericita??eu in locul ei te lasam de mult!!!!e crunt k la varsta ta...

alexandraaa

alexandraaa

Lucrurile sunt clare!

28 Nov 2008, 15:50

Nu sunteti facuti unul pentru celalalt! :) E clar ca nu este femeia potrivita pentru tine daca in atatia ani nu a invatat sa te pastreze langa ea si ti-a dat mereu ocazii pentru "escapade". In nici un caz nu vreau sa dau vina pe ea, poate ca si ea a simtit ca nu esti omul pentru care sa faca sacrificii si ca nu merita sa faca "tumbe" ca sa ramai numai a ei.
Era normal sa se arunce si ea in bratele altui barbat, dar si mai normal era sa o termine cu tine intai si apoi sa faca pasul urmator. Dar probabil ca a vrut sa iti raspunda cu aceeasi moneda. Stii tu..."cum iti asterni, asa dormi". Oricum, e cazul sa va ganditi serios la despartire. Las-o pe ea sa fie fericita si tu hotaraste-te la una singura! Sau, ramaneti asa si sa ne mai ceri sfatul si peste cativa ani! :)
Hai bafta!

gaspy

gaspy

am putea sa-ti spunem atat de multe...

31 Oct 2008, 11:27

nu cred ca vrei sa incepem :D
as spune ca iti meriti soarta, si ca o inteleg si pe ea... acum nu stiu, poate nici ea n-a fost o sfanta... tocmai pentru ca a acceptat ca tu s-o faci sa treaca prin atatea... respectul ti-l castigi nu ti se ofera asa pe tava... oare ea acum a inceput sa castige respectul tau? sau ti-e doar frica de singuratate?

egodog

egodog

as vrea sa-ti raspund...

26 Oct 2008, 12:42

dar sincer povestea ta m-a lasat cam fara cuvinte! cum spunea marlenalili - adolescent egoist. esti sigur ca o iubesti dupa toate la cate ai supus-o? sau e doar persoana aia alaturi de care te-ai obisnuit, care stii ca e acolo langa tine mereu, si ti-e frica s-o pierzi? doamne, eu in locul ei te-as fi parasit de mult! tu chiar cerzi ca o iubesti sau pur si simplu te simti vinovat???

Ce sfat

17 Oct 2008, 20:59

poti sa ii dai unui barbat adult, care se poarta ca un adolescent egoist? Grow up!

inka_unu

inka_unu

hm..

13 Oct 2008, 13:54

chiar nimeni nu zice nimic ??

inka_unu

inka_unu

rog admin !

10 Oct 2008, 00:58

rog adminii sa stearga celelalte posturi de-ale mele si sa lase doar acest thread ! multumesc..

inka_unu

inka_unu

si epilog..

10 Oct 2008, 00:49

Precizez ca stam inca in aceeasi casa,si ea de cand am descoperit-o,nu mai suporta ideea de vinovatie,si plange in fiecare zi,iar eu o calmez cum pot,plangand si eu odata cu ea.Acum imi spune si mai sever sa ne despartim,dar eu acum realizez ca de fapt,numai eu am fost de vina de a ajuns ea sa faca asta..Prima data in 14 ani..Inca nu pot fi de acord sa o pierd,parca m-am trezit dintr-o data dintr-un vis urat,si simt ca innebunesc daca o voi pierde..De ce ??..Ce e asta ?..Iubire,sau ce ?! Simt ca am inrait-o f mult,nu mai e cea pe care o stiam odinioara.Vreau sa stiu de ce nu pot accepta ideea de a o pierde..Mai pot repara ceva,sau e prea tarziu ?..Ma bazez pe unii dintre voi care ar avea o oarecare experienta de viata si sa-mi dea un sfat ! Cum trebuie sa procedez ??..Va multumesc ptr rabdare..

inka_unu

inka_unu

tot continuare..

10 Oct 2008, 00:48

Pe 6 iulie plec in italia sa lucrez pt cineva la un apartament,si pe sept 21 vin acasa.In tot acest timp eu vorbeam cu "a mea" pe net,dar culmea,incepusem iar sa vb si cu "amanta"..Pe 30 sept seara pe la ora 10,surprind pe telefonul celei cu care stau in casa,un sms de la un individ in care spunea "ai grija ce faci in seara asta draga mea.pupic"..O intreb cine e,si ce e cu un astfel de sms,si ea incepe sa-mi spuna ca e un tip cu care mai iese din cand in cand la o cafea de prin mai anul asta,ca nu e nimic serios,ca-i va spune ca nu se mai pot vedea,etc.Imi spune ca e mai mic ca ea cu 10 ani,si..atat! Am simtit ca innebunesc in secundele alea,si o vedeam pe ea vinovata.N-am atins-o deloc,ptr ca nu sunt genul.Si-mi spune ca el a zis asa in sms-ul ala ptr ca ea ii spusese lui ca avea de gand sa-mi spuna ca ne despartim.Si el era preocupat de cum voi reactiona,etc.Si in fine,ea lasa totul in mister de ma determina sa fac ancheta,si descopar individul 4 zile mai tarziu.E un tip de la ea de la munca,si are 22 de ani,ea recunoaste.Nici azi nu i-a zis ca nu se mai pot vedea.Acest tip stie cine sunt,si-l stiam si eu.L-am facut sa inteleaga ca am aflat de el,dar el asteapta decizia ei...

inka_unu

inka_unu

tot continuare..

10 Oct 2008, 00:46

..ca iar e ceva in neregula cu aceasta "amanta".In secunda 2 dupa pronuntarea numelui amantei,am realizat ca era chiar ea.Am sunat-o,si a zis ca ea nu face asa ceva,ca nu e genul,ca nu are astfel de prietene,etc.Eram disperat,nu aveam cum sa probez,desi flerul imi spunea ca e una si aceeasi persoana.Acum se precipitau lucrurile,si "a mea" incepe sa-i scrie sms-uri de pe nr ei de telefon,in felul acesta "anonima" aflandu-i nr de tel,si acum ii scria numai ei,si mie nu! Ulterior,am continuat inca sa-i mai dau atentie "amantei" ca sa ma conving ca ea avea sau nu vreo legatura cu "anonima",dar asta numai pe net.La cateva zile am realizat ca ea folosea si pe net f des o expresie pe care o folosea si in sms-urile trimise de "anonima",lucru care m-a facut sa-i spun ca tot ea era..Si,mi-a recunoscut! Si zicea ca a fost motivata de faptul ca "a mea" tb sa stie adevarul !! Am ramas tampit ! Si aici se oprise orice fel de relatie cu ea,desi mereu eram stresat de faptul ca intr-o zi ii va spune mai multe..Cu alte cuvinte ma santaja,de ca si cum asa m-ar fi apropriat mai mult ! In fine,totul trece,si se mai linistesc apele,sau cel putin,asa credeam..

inka_unu

inka_unu

si continuare..

10 Oct 2008, 00:45

Nu stiu de ce inca mai acceptam situatia asta,eram extrem de confuz..Desi nu prea o placeam pe cea de pe net,totusi ii raspundeam chemarilor.Ne vedeam f rar,pana cand in martie i-am zis ca nu mai putem continua.Si intr-o zi din martie,"a mea" citeste un mail lasat deschis de mine fara sa vreau,care ii era adresata amantei,si asa afla ea si de aceasta "iesire",si-i afla si numele totodata.O alta greseala enorma de-a mea a fost ca am adus-o odata in zona unde locuiesc cu "a mea" si era suficient pt "amanta" sa-si ticluiasca niste planuri diabolice pe care eu nici nu le banuiam.Aparent a acceptat refuzul meu de a mai continua,pana cand la vreo 2 sapatamani dupa refuz,incep sa primesc niste sms-uri de la o persoana anonima feminina in care zicea ca ma stie de undeva de pe net,etc,dar nu-si declina identitatea.Sms-urile erau f incitante,avand ca scop sa afle "a mea",sa iasa zazanie,si i-am zis sa inceteze cu sms-urile.Vreo 3 zile a continuat asa,fara incetare totusi,si pana la urma i-am zis si ei ca e cineva care ma streseaza,etc.La un moment dat,anonima pronunta intr-un sms numele "amantei" cu care iesisem,si zice ca ea e una care ma stie din umbra.Atunci "a mea" a realizat ca..

inka_unu

inka_unu

si continuare..

10 Oct 2008, 00:43

In tot acest timp,cum spuneam,am sesizat ca se racise fatza de mine,lucru care ma determina iar sa o iau pe aratura,desi eu sunt adeptul relatiilor stabile,si nu unul care sa .Mai mult am inceput sa vb cu diverse tipe pe net,nu sa ma si vad cu ele,si ea mai afla cateodata..O deranja,dar nu-si punea niciodata intrebarea de ce fac asa ceva.Problema era ca nici nu vroia sa comunice cu mine..Si am continuat aceasta complacere.Pana acum cca 2 ani cand am fost "gasit" pe net de una care nu-mi dadea pace,si tot insista sa ne vedem,etc,desi ii zisesem ca sunt cu cineva,dar ca nu prea ne mai intelegem,etc.Dar totul se rezuma numai la discutii pe net.Insa tensiunea a culminat anul trecut de revelion,cand ea s-a certat cu fratele meu care nu prea o place, si ea ma condamna ca eu nu am luat atitudine,s-o apar,si ca am tacut..In seara aceea ea mi-a zis sa ne despartim,si pe data de 1 ianuarie 2008 am plecat de la ea.Eram asa de deprimat incat am luat legatura cu cea de pe net.M-am vazut cu ea vreo 2 zile,dar n-am rezistat si am recautat-o pe "a mea".Am stabilit sa ne reimpacam,m-am intors..Insa cealalta inca ma cauta,nu mai scapam de ea..Discutii pe net,etc..

inka_unu

inka_unu

continuare..

10 Oct 2008, 00:42

Si continui..La cateva luni dupa ce ne-am cunoscut,ma casatoream cu cea de 20 de ani,si fata cu care statusem 6 ani,stia..Eram asa de confuz in sensul ca nu stiam pe cine iubesc mai mult,incat fara sa-mi dau seama am facut pasul de a ma casatori cu pustoaica,dar cu inima plina de remuscari..La o luna de zile dupa casatorie,am descoperit ca "pustoaica" ma trada cu altul cand inca eram prieteni,lucru care m-a facut sa renunt la ea instant,desi tot ea era cea care nu recunostea in fata unor probe indubitabile,si ea a intentat si divortul.Eram asa de daramat moral,incat m-am intors la cea de dinainte,si ea m-a primit..Dar eu,inca nu mai eram "eu"..Inca ma gandeam totusi la "pustoaica"..Si de aici alte greseli pe care le-am comis,ptr ca pustoaica inca ma tot "chema" la ea,dar deja divortasem,si nu rezistam ispitei.Au mai durat cca 3 luni aceste escapade,pana cand am fost prins,si am incheiat definitiv relatia cu "pustoaica".A urmat o perioada iar de tensiune cu "fosta",dar nu ma indepartase..Ma iubea,si am fost un imbecil ca nu vedeam asta.
Cu timpul,am uitat de tot de episodul asta,si credeam ca si ea..Au trecut 8 ani de atunci,si simtisem intr-un fel ca ea totusi se racise de mine..

inka_unu

inka_unu

re..

10 Oct 2008, 00:29

ok,nu stiam cum se procedeaza,sorry..

am vrut sa zic

10 Oct 2008, 00:24

nu deschidete rog 7 posturi diferite, foloseste butonul "raspunde" si continua povestea pe acelasi thread. merci

nu deschide

10 Oct 2008, 00:22

te rog 7 posturi diferite, foloseste butonul "linkul" si continua povestea pe acelasi thread.