Cum sa imi fac curaj sa intentez divort?

by: ariana_april
Buna ziua! Ma aflu intr-un impas..m-am casatorit acum un an...dar lucrurile au luat o intorsatura foarte urata.. In casnicie am avut foarte multe probleme, el fiind dependent de jocuri video si astfel tratandu-ma foarte rau..mult timp m-am simtit ca o menajera si o dama de companie pentru el..si cam atat..un obiect de consum... Am incercat in toate modurile sa schimb ceva..nu am reusit.. Dupa o perioada, am plecat la parintii mei..dar el a insistat sa ma intorc, alaturi de ai mei, care sunt mai de moda veche si nu pot accepta un divort.. Astfel, am fost practic obligata sa vin inapoi, acasa..niciodata nu m-am simtit mai singura si mai ranita.. M-am intors..dar eu nu mai simt nimic pentru el..nu suport nici macar sa ma atinga.. Vreau sa divortez..dar nu stiu cum sa pun problema...lucrurile se inrautatesc... As da orice sa pot continua langa el, dar simt ca innebunesc cu el in casa...e gelos, posesiv, paranoic, jocurile sunt in continuare o prioritate..nu mai rezist.. Vreau sa o iau de la capat..ma doare ca am ajuns aici..dar nu mai simt nimic... Mi-e groaza de scandal..de barfe..de ai mei... Cum sa imi fac curaj sa intentez divortul si sa trec mai usor peste? Multumesc!

Nu s-a postat nici o replica.