Cum sa uit

by: silvia_mih
Am fost parasita. Valentin, prietenul meu m-a lasat pentru o femeie de 37 de ani. El are 32 si eu 27. Sint o femeie frumoasa. Am vazut-o si pe cealalta si pot spune ca ceva e neregula cu el.
Ne-am certat din diverse motive si am convenit ca tebuie sa discutam. Am facut dragoste la el la firma si credeam ca ne impacam. In birou m-a privit in ochi si mi-a spus ca tine la mine dar ca se va casatorii cu cea de 37 de ani pentru ca are un copil cu ea.
Mi-au dat lacrimile. A urlat la mine spunind ca e vorba doar de un act. Ca ma cramponez pentru un act, el vrea doar sa figureze in acte si atit.
Ca vreau sa fiu maritata dar inselata sau sa stiu ca sint iubita?
Nu pot descrie ce-am simtit. L-am intrebat daca o iubeste si mi-a spus ca nu. Ca e important sa figureze in toate actele.
Pur si simplu nu stiam ce sa spun. Tremuram.
Intr-un final mi-a zis ca oricum il paraseam intr-un an sau doi si ca l-am inselat.
Eu care i-am fost fidela si i-am jurat ca ii apartin doar lui desi erau destui care ma curtau.
Acum e furios pe mine, ma uraste si nu vrea sa ma mai vada vreodata.
M-a amenintat ca ma bate daca ma intilneste pe undeva.
Ma doare si nu stiu cum sa il uit.

andreutsa

andreutsa

...

31 Aug 2008, 20:38

Eu am parasit , a durut si inca doare... M-a inselat, l-am iertat o data si cand am observat ca se repeta figura am renuntat. Mi-a parut rau la inceput dar acum stiu ca am facut alegerea cea mai buna.
Dar de fiecare data cand imi era dor de el luam telefonul si il sunam. Acum ma gandesc ca poate nu este o idee asa de buna si vreau sa sterg totul cu buretele.. Desii stiu prea bine ca nu voi reusi. Merit ceva mai bun

chrisis

chrisis

...nimeni nu stie ce e in sufletul tau...

11 Mar 2008, 15:46

Intra-devar este cumplit...si eu trec acum printr-o despartire...barbatul cu care sunt de 12 ani s-a schimbat brusc....dintr-o data nu mai insemn nimic pt el...nu vede decat mama,sora ,si prieteni.Toata lumea imi da sfarturi si ma incurajeaza....insa ,am ajuns la o singura concluzie:eu singura tre` sa trec peste asta ! La fel si tu ....singura trebuie sa gasesti calea spre lumina....stiu ca doare dar din pacate nu putem sari peste etape din viata noastra !

panterootza

panterootza

la 27 de ani ai toata viatza inainte!

30 Ian 2008, 14:55

acum un an jumate vedeam si eu situatia neagra(chiar daca din motive diferite),si la fel cum a mai spus cineva aici,mai bine singura,in suferintza,decat cu el,si sa fii nefericita!

vivi26

vivi26

viata incepe acum

12 Sep 2007, 18:27

ce sa-ti spun?Ca te iubeste?Te ajuta cu ceva?Nu cred... Te leaga si mai mult de trecut!Stii ... e foarte greu sa uiti , sa ierti...Poate ca ceea ce este cel mai dureros-desi nu recunoastem-este mandria ranita.Fii sincera: daca l-ai avea inapoi nu ai incerca sa-l ranesti si dupa aceea te-ai sterge de el ca de un pres? Eu cred ca da! Asta ai face...Si atunci? De ce atata ura?Esti frumoasa ?Fii si mai frumoasa!Esti desteapata? Fii si mai desteapta!Viata e o lupta, stiu!Si un sfat-din propria experienta:cand simti ca nu mai poti de durere, ca iti este atat de dor de el incat te topesti de suferinta... adu-ti aminte ca Dumnezeu este singurul care ne poate ajuta!

mistress

mistress

mai bine fara el

20 Aug 2007, 19:35

gandeste-te ca o casatorie inseamna un angajament pe viata,la bine si la rau.chiar crezi k o persoana ca el te-ar ajuta in caz ca ai pati ceva si te-ar sustine in ceea ce vei decide sa faci?o persoana care te ameninta de pe acum ca te bate....crede-ma va ajunge sa faca asta mai incolo poate si fara motive.pe langa asta daca te-a inselat o data o va face si a 2-a oara.asa cum a inselat-o si p cealalta o va insela pe oricare:|..chiar daca acum sufei...peste catva timp iti va fi mai bine..lucru care nu pot sa-l spun si despre cealalta care ii va fi sotie...fii tare ,lasa-l balta si o sa vezi ca trece:*

wiseblue

wiseblue

Tu ce iti doresti?

11 Aug 2007, 21:20

Sunt sigura ca il iubesti, dar trebuie sa te gandesti la tine si la ceea ce vrei in viata.
Eu am facut un compromis acum 2 ani si ne-am impacat. Acum stau si plang, iar el se distreaza. Sunt sigura ca l-as putea aduce inapoi, dar m-a ranit foarte tare si nu il mai vreau inapoi. Daca nu vine de la el nu sunt sanse ca relatia noastra sa fie asa cum imi doresc.
De 2 luni sunt singura si sufar, dar prefer aceasta situatie, decat cu el si nefericita.

mona.monada

mona.monada

uita-l

09 Aug 2007, 09:46

E greu, e dureros, dar e cel mai bine. Un astfel de barbat nu te merita. Nu conteaza daca o iubeste sau nu, dar daca te-a inselat cu ea, daca e in stare sa se casatoreasca cu ea "doar pt copil", sa te ameninte ca te bate...e clar ca tipul are probleme grave, iar la modul in care te-a trata, nu merita sa iti faci griji pt el...
...si inca ceva...atunci cand ti se face dor de el, cand iti vine sa fugi in bratele lui, aminteste-ti de umilita la care te-a supus... el chiar nu te merita

cioco_bocco

cioco_bocco

eu zic sa te indepartezi de el

24 Iul 2007, 18:53

nu cred ca,vonteaza cati ani are ea.faptul ca etse mai mare sau ca tu arati mai bine ca ea,,,poate suna dur,,insa nu toti barbati cauta acelasi lucru...nu stii ce l a atras pe el.well...tu crezi ca o partida de sex te rezolva??are un copil cu ea.stii ce ai spus nu,,,cred ca tu esti cea in plus..oki nu o iubeste,,da?te iubeste pe tine.,..si de ce se insoara cu ea numa pentru un copil?daca te ar iubi nu te ar lasa pe post de amanta....well ce fel de barbat e asta. te vrea ca amanta,vrea sa te bata,,,,nici u nu stii ce vrei eu zic sa te indepartezi de el