Divort/Complicat

by: kriss24
Am o problema destul de serioasa si as dori sa aflu niste pareri poate o sa ma ajute.Situatia este in felul urmator:am facut cununia civila in Iulie 2008 si am luat un credit ipotecar in august in valoare de 60.000 de Euro iar acum nu ne mai intelegem nicicum deoarece el a reinceput minciunile si asta nu pot s-o trec cu vederea, si nici nu ma respecta defel.Nu stiu cum sa scap de creditul respectiv deoarece eu nu mai vreau sa stau cu el si nici casa nu vreau s-o pastrez.Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc

seagull

seagull

poti vinde casa

23 Dec 2008, 15:41

dar trebuie sa gasesti pe cineva care vrea sa preia creditul. avand in vedere cum scade pretul imobilelor... cred ca vei iesi in pierdere

gaspy

gaspy

din pacate nu prea ai cum

19 Dec 2008, 12:32

decat daca vrea el sa-l preia, si casa la fel. sau s-o vinzi, cu tot cu credit. din pacate in perioada asta mai greu... ce sa zic, e o situatie destul de grea, imi pare rau pt tine

daniele33

daniele33

eu cred

18 Dec 2008, 22:06

E mai bine sa abandonezi tot,si si spun asta deoarece un caz asemanator mi sa intamplat mie ,locuiesc in italia de noua ani si ceva la fel mi sa intamplat mie.Acm tu faci ce vei crede ca e mai bine iti doresc din suflet succes la ce cezi tu ca e mai bine,un calduros salut prieten(a)