Divortul parintilor

by: andreeame
Parintii mei se gandesc sa divorteze. Tin foarte mult la amandoi si as vrea sa ii vad fericiti. Dar nu as vrea sa pierd legatura cu vreunul din ei, desi se pare ca relatia lor este destul de rece si nu ar mai vrea sa se mai vada. Cum sa fac sa nu se raceasca relatia mea cu ei si sa nu se supere nici unul daca petrec prea mult timp cu unul din ei?

pisi

pisi

:)

21 Iun 2007, 19:37

Andreea,iti doresc mult noroc si fericire,atat tie,cat si parintilor tai, si sa aveti grija unii de ceilalti!
Numai bine va doresc!

andreeame

andreeame

multumesc pentru sfaturi :)

21 Iun 2007, 15:58

buna

pisi, voi petrece mai mult timp cu mama pentru ca voi locui cu ea. si oricat de mult as incerca, nu cred ca voi reusi sa petrec mult timp cu tata. desi mi-e foarte drag si am nevoie de el si de sfaturile lui... o sa incerc sa recuperez prin vorbitul la telefon. sa stim mereu unii de altii, cum a fost pana acum.

pisi

pisi

Ne iubim parintii pt totdeauna!

16 Iun 2007, 09:33

Andreea,fii fara grija,iti vei iubi parintii pt totdeauna,asa ca nu te teme,relatia dintre voi nu se va raci.
Un copil intotdeauna isi va iubi parintii,iar parintii mereu isi vor iubi copiii,deci in permanenta vor cauta contact unul catre celalalt.
E ceva ce nu inteleg,de ce vei petrece mai mult timp doar cu unul dintre parinti?
Astept un raspuns. :)