doua iubiri

by: alica
Desi am citit in multe randuri ca nu se poate iubi doi barbti in acelasi timp, tind inca sa cred ca nu e adevarat.Sa va spun povestea mea...L-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 12 ani ,cand eram inca la liceu.Ne-am indragostit si am fost prieteni 4 ani,pana ce el a plecat in strainatate.Eram in al doilea an de facultate cand am lasat totul pt el si l-am urmat.Ne-am intors in tara dupa un an si ne-am casatorit.Nu m-am gandit vre-odata ca ar putea exista alt barbat in viata mea.Au trecut 12 ani,el a fost primul si,gandeam eu pana nu demult,ca ultimul.Ei nu a fost chiar asa!problemele dintr-e noi nu se mai terminau,sotul avea o placere pe care o intalnesti destul de des la multi barbati:alcoolul!..Pot sa spun ca imi iubesc sotul si am facut tot ce am putut ca sa nu mai bea...
In noaptea dintr-e ani, l-am cunoscut pe David...un barbat frumos,de aceeasi varsta cu sotul meu.M-a atras inca de la inceput...felul lui de a fi, de a vorbi.M-am indragostit ca o copila de 17ani.Orice zi fara sa-l vad mi se parea un infern.Mi-am parasit sotul pt David,dar inca ma mai gandesc la momentele fericite din casnicia mea...acum fiind departe imi e dor de el, il sun si plangem amandoi la tel.....de ce?

Nu s-a postat nici o replica.