a plecat

by: bolero
metaforic vorbind ptr ca si asa e in alta tara. a intrat intr-o stare super apatica saptamana trecuta, eu nu prea am avut rabdare nu ca as fi avut prea multa pana acum, si presupun ca doar am inrautatit lucrurile. a trimis un mail aseara in care spunea ca e super obosit, arunca partial vina pe mine ptr starea lui si pe seama nerabdarii si a agitarii mele referitoare la faptul ca nu se stie cand isi termina treburile acolo. mi-e ciuda ca nu am avut rabdarea sa reactionez inteligent.si poate nu se ajungea aici.ce poti simti cand omul cu care vedeai tot iti spune dupa atatia ani ca stie ca pierde cea mai imp pers din viata sa, ca spera sa il ierti, dar ca nu mai poate, ca nu te poate trage dupa el ( in sensu ca e departe si nu se stie cat va sta ), ca nu poate sa te faca sa iti pierzi tineretea, plus ca ce va urma la anul va fi si mai greu daca am ramane impreuna ( aici se referea la distanta si ca nu stie cat va fi nevoit sa ramana acolo). ideea e ca simt ca daca nu m-as fi enervat eu aseara ddupa ce mi-a trimis mailu ala in care lucrurile ramaneau asa sa curga ( nu punea problema despartirii acolo in mod clar ) si nu i-as fi spus ca nu are rost sa mai vb maine adica azi nu se ajunge

bolero

bolero

pt ariana

09 Nov 2007, 09:14

nu ariana, lucrurile nu sunt asa de simple. nu e vb ca nu ma iubeste sau ca ma iubeste prea putin. daca ar fi fost asa ar fi stiut ce sa faca si nu ar fi ramas asa fara sa stie in ce directie sa o ia. ideea este ca l-am cam stresat cu lipsa mea de rabdare si cu toata starea de agitatie pe care am intretinut-o referitor la situatia cu scoala lui de acolo. am cam gresit si eu, si sub influenta presiunii exercitate de mine se simte obosit si vrea sa se linisteasca. cam asta ar fi rezumatu si perceptia asupra situatiei. acum mi-am sp ca las lucrurile asa sa vedem ce se intampla. sper sa isi revina. nu e vb ca trag de el, desi daca e sa interpretez asa o tras si el destul de mine si poate nu a ajuns tot timpu la rezultatu dorit de el. mi-am sp ca il las asa sa realizeze el anumite lucurui de unul singur si poi mai vedem. nu se stie niciodata.

bolero

bolero

continuare

31 Oct 2007, 08:35

de sentimente, dar se pare ca pentru a doua oara in relatia asta a intervenit ratiunea. a mai facut o faza din asta acum 2 ani cand i-am sp sa luam o pauza de 2 zile, probabil a intrat in starea aia si la fel s-a comportat.am stat despartiti cam 2 luni dar ne-am mai vazut in perioada asta. mi-e teama ca daca las lucuruile asa in ideea ca mai bine tac si astept poate intra de tot in starea asta ( desi e intrat cred pana la fund ) si se obisnuieste cu ideea ca suntem despartiti si e mai bine asa. stiti cum e uneori te obisnuiesti cu unele stari si idei chiar daca iti fac enorm de mult rau si apoi ti-e greu sa mai iesi din ele, poate chiar si din comoditate, te-ai obisnuit cu raul si zici ca mai bine ramai asa decat poate sa risti si sa fie si mai rau nu stiu.as vrea niste sfaturi de la cineva care a trecut prin ceva asemanator sau sa imi spuneti cum se vad lucrurile pe care le-am scris aici din exterior, cum le vedeti voi. va multumesc , as aprecia . pa pa

bolero

bolero

continuare

31 Oct 2007, 08:29

nu se ajungea acolo unde se pare ca s-a ajuns, unde a dus discutia. tot ce v-am spus mai sus in mare parte e in cadrul discutiei noastre. nu stiu ce sa fac. nu pot accepta ideea si nu imi spuneti sa o fac ptr ca stiu ca ar fi ceva inteligent dar daca unu e las si cade intr-o stare de rahat, poate celalalt ar trebui sa ii arate ca poate mai e o cale desi la momentu acela crede ca directia in care o ia e buna. mi-ar prinde bine niste sfaturi ptr ca nu prea am cu cine vb si nici nu am chef sa ma intalnesc cu prietene doar ptr a-mi descarca sufletu. cred ca m-as simti si mai rau. aseara dupa ce am venit de la birou m-am pus pe la 6 si ceva sa dorm putin asteptand-ul pe mess sa clarificam lucrurile sa nu mai ramana asa in suspans totu si cand m-am trezit in jur de 8 nu imi venea sa cred ce s-ar putea intampla tinand cont ca am adormit cu gandu ar trebui sa ma obisnuiesc cu ideea ca s-ar putea incheia ptr ca el nu vede alta cale.si cai sunt ( as putea merge acolo din nou, am mai fost cu gandu sa raman dar numai ne certam era tensiune ar fi mult de spus ), dar parca nu vrea sa accepte ideea asta.nu stiu cum sa procedez ptr ca as vrea totu inapoi, sunt sigura pe mine si si pe el in ideea

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!