Avem nevoie de Valentine's Day?

by: moderator
Avem nevoie de o zi speciala pentru a-i arata celui drag cat de mult il iubim?

Spune-ti parerea si intra joi, 12 februarie, intre orele 14 si 16, in dialog cu psihologul Loredana Ionascu de la Clinica TerapiaM.

ladybug

ladybug

da, chiar am observat asta

12 Feb 2009, 15:03

"vine valentine's day si eu n-am pe nimeni. vai, vai, ce ma fac! stau acasa si-mi plang de mila"
da, mi se pare trist... nu vad de ce toti trebuie sa sarbatorim iubirea laolalta, sa sarutam masini timp de 30 de ore si sa ne facem declaratii de dragoste in direct la tv... mi se pare stupid

nymphetamines

nymphetamines

pai pentru ca "dragaicele" nu vinde ;)

12 Feb 2009, 14:53

ma intreb cand o sa imprumutam si ziua recunostintei. si 4 iulie.

seagull

seagull

V-day nu e a noastra

12 Feb 2009, 14:42

este imprumutata la fel ca multe alte chestii de la americani. daca au chef de sarbatori nu inteleg de ce nu sarbatoresc dragaicele. ar fi mai romanesc asa

egodog

egodog

nu stiu daca e neaparat spirit de turma

12 Feb 2009, 14:40

cred ca oamenilor in general le plac sarbatorile. si orice ocazie de a primi sau a oferi un cadou e grozava.

nymphetamines

nymphetamines

clar nu

12 Feb 2009, 14:37

pt mine ziua asta nu reprezinta nimic. eu as infiinta mai degraba o anti-vday. adica nu inteleg cum vine asta, toti, in turma sa sarbatorim dragostea? dar daca eu nu vreau?

nonette

nonette

haha

12 Feb 2009, 14:02

Nu. si cu asta basta. Pot doar sa ma folosesc de ziua asta sa-l tin prin preajma si sa-l fac sa-si lase jobul putin deoparte pentru mine...dar cam atat

gaspy

gaspy

eu as spune ca nu

10 Feb 2009, 16:41

dar bine, eu sunt mai "anti" de felul meu. cu toate astea, oare nu ar fi normal sa ii aratam ori de cate ori avem ocazia? avem nevoie de valentine's day pentru a-i spune "te iubesc"?